18 Травня, 2015

Набути гармонійні форми допоможе ходьба для схуднення

Спортивна ходьба для схуднення: відміну від бігу

Користь бігу для здоров’я багаторазово описана і не піддається сумніву. Але не всім він по силам, тому чимало людей віддає перевагу більш помірну навантаження в ході звичайних піших прогулянок або спортивної ходьби.

У бігу є елемент «польоту», відриву від землі. У процесі спортивної ходьби для схуднення обов’язковою вимогою є постійний контакт із землею: Одна з ніг завжди спирається на землю, причому, п’ятою. Друга відмінність: опорна нога, що викидається вперед, при ходьбі повинна бути прямою, а у бігунів обидві ноги зігнуті. Спортивна ходьба вимагає випрямляти і спину, зігнутими залишаються лише руки в ліктях, якими легкоатлет допомагає собі долати опір повітря.

Як і в інших видах ходьби, принцип поступовості наростання тривалості та інтенсивності навантажень – пріоритетний. Починаючи з 10 хвилин в день, тривалість тренувань доводиться до години або двох, все строго індивідуально.

Види різні, користь очевидна

Спортивною ходьбою нескладно опанувати при певному старанності. Дотримуючись її правила, допомагаємо організму звільнятися від зашлакованості і знаходити бажаний тонус разом з елегантними формами. , при яких швидка ходьба для схуднення виключена.

Ходьба вгору: по горбистій місцевості або попросту по сходах – чудовий «тренажер» для м’язів стегна (зміцнює передні і задні поверхні стегон), сідниць і литок. Одночасно забирається відвислий животик.

Тим, хто задався метою підтягнути сідничні м’язи, підійде швидка ходьба для схуднення з їх напругою. Спина залишається статичною, а сідниці при кожному підйомі ноги спеціально напружуються.

Сутулість притаманна в тій чи іншій мірі більшості співгромадян. Зміцнити спину допоможе ходьба «задом наперед». На рівній доріжці, втягнувши живіт і поклавши руки на пояс, повільно рухаємося спиною вперед, тримаючи корпус прямо.

У відгуках про ходьбі для схуднення помічено, що максимальний результат виходить при чергуванні різних видів ходьби.

Як і скільки потрібно ходити, щоб схуднути?

Щоб ходьба працювала на схуднення та оздоровлення максимально результативно, слід дотримуватися ряду умов. Регулярність занять повинна бути не менше 5 разів на тиждень, а краще займатися щодня. Тривалість прогулянок – не менше півгодини на день; конкретний час значення не має, – як зручніше, але відразу після прийому їжі гуляти не варто, треба вичекати не менше години. Відома користь гуляння перед сном, але часто забувають: чи не перед самим відходом до сну, а за годину-півтори, інакше збудження буде заважати засинанню.

Добре чергувати ходьбу і легкі вправи: махи руками і ногами, повороти тулуба, присідання, розтяжки. Швидкий і спокійний темп теж краще чергувати, так спалювання жирів піде прискорено. Швидкість «ривків» задається відповідно станом здоров’я і можливостям індивідуально. Необхідний контроль частоти пульсу: коли він підвищується до 130 ударів на хвилину і вище, треба перейти до більш спокійного ритму занять або припинити ходьбу. Стежити за диханням теж важливо, перевірити себе можна, спробувавши вимовити якусь фразу: якщо мова дається спокійно, значить, все в порядку. Вдих носом, видих – через рот, особливо важливо це при «подорожі» по забрудненим міським вулицям. У парку або лісовій зоні, на дачі, де повітря чистіше, можна вдихати одночасно носом і ротом.

Тримайте спину прямо: одне це змусить організм інтенсивніше спалювати калорії. Підтягніть живіт, це дасть додатковий бонус схудненню. Ідіть з п’яти на носок, як би прокотився по м’ячу, ковзаючи м’яко, без видимих ​​зусиль: таким чином і хребет збережете від надлишкового навантаження, і жирові відкладення швидше витратите.

Зручне взуття і одяг, а головне – позитивний настрій стануть кращими помічниками в дорозі. Щоб уникнути обезводнення, через кожні 20 хвилин ходьби пийте приблизно по склянці води. В кінці тренування переходите на спокійний темп.

Будинки на біговій доріжці або без неї теж можна займатися ходьбою, але обов’язково при відкритій кватирці, брак кисню здатна серйозно нашкодити здоров’ю.

Гіподинамія стала бичем сучасного способу життя. Багато сидимо, мало рухаємося, та ще й калорії поглинаємо надміру. Цей дисбаланс не може не позначатися на фігурі, а що ще гірше, негативно відбивається на здоров’ї. Ходьба – найприродніший вид фізичної активності, вона ж може стати досить потужним стимулятором корекції ваги. Правда, при дотриманні ряду умов, про які зараз і піде мова.

У чому «сіль» корисності?

Всюдисуща статистика знає все, в її скарбничці і така цифра: ті, хто щодня ходять пішки хоча б 30 хвилин, живуть в середньому на 2 роки довше, ніж їх ледачі і вічно поспішають на чотирьох колесах побратими.

Медики у відгуках про ходьбі для схуднення та оздоровлення називають такі основні переваги цього методу:

  • Доступність, відсутність протипоказань;
  • Користь для хворих з хворобами серцево-судинної системи і в їх профілактиці;
  • Зміцнення м’язової і кісткової систем;
  • Зниження рівня холестерину, нормалізація вмісту цукру в крові;
  • Загальнозміцнюючу дію, посилення імунітету;
  • Позитивний вплив на нервову систему, боротьба зі стресами.

Для підтримки ваги і загального тонусу організму досить проробляти близько 200 кроків на день, а у відповідь на питання, скільки потрібно ходити, щоб схуднути, професіонали називають цифру 10 тисяч кроків. Щоб «не збитися з рахунку», варто придбати крокомір – доступний за ціною, легкий, зручний у використанні міні-прилад.