13 Травня, 2015

Боннська дієта

Як приготувати боннський суп?

Єдиний і головний рецепт до боннської дієті – рецепт овочевого супу, який є центральним стравою протягом усіх семи днів. Готується він досить просто, тому не потребує особливих кулінарних навичок. База в даному рецепті до боннської дієті – капуста, селера. Саме ці два продукти відповідають за особливо активну спалювання жирового прошарку, прискорення обміну речовин і поліпшення метаболізму.

Береться 0,5 кг білокачанної капусти і старанно шинкуется, дрібно нарізати 300 г звичайної кольорової капусти, а також 170 г кореня селери. Таку ж кількість моркви чиститься і пропускається через тертку. Пассируется 150 г цибулі, з’єднується з перерахованими раніше овочами і гаситься протягом декількох хвилин. Потім до них додаються помідори в кількості 300 м, подрібнені 20 г часнику, гострий або болгарський перець. Залити 1,5 л води, проварити до розм’якшення овочів, присмачити приправами: кмин, каррі, коріандр і лавровий лист, а також імбир, петрушка і кінза. Фінальна крапка ставиться ложкою соєвого соусу.

Ще більш легким цей рецепт до боннської дієті стане, якщо овочі не обсмажувати в маслі, а відразу відправити варитися. Це знизить відсоток жиру в готовому блюді. Крім того, не обов’язково додавати абсолютно всі спеції, особливо, якщо якісь із них не подобаються або не сприймаються організмом. Головне тут – не використовувати при готуванні супу сіль.

Результати і відгуки про боннської дієті

Згідно обіцянкам, схуднути, дотримуючись меню боннської дієти, можна майже на 10 кг за сім днів. Цифри привабливі, з цим не сперечається ніхто. Але куди цікавіше, що ж на практиці?

Жінки, що сиділи на боннської дієті, у відгуках про неї на різних форумах вказували, що підсумок у кожної виходив індивідуальним. Комусь вдалося скинути чи 1,5 кг, що, по суті, можна отримати на будь-якій іншій системі з простим зниженням калорійності без таких жорстких умов у виборі продуктів на кожен день. А хтось за півмісяця втратив 11 кг Останні цифри, звичайно ж, відносяться до осіб, заклопотаним проблемою надмірної ваги. В такому випадку при схудненні втрачається дуже багато рідини, в першу чергу, а тому і висок здається більшим. Тим не менш, вражаючий показник.

Що стосується переносимості, то у своїх відгуках про боннської дієті жінки вказували, що трохи видозмінювали харчування за своїм бажанням, і це ніяк не впливало на результат. Вони доповнювали раціон нежирним сиром, а також вареним яйцем. Або включали в меню трохи відвареного м’яса там, де воно спочатку за планом не стояло. Це допомагало зробити прийоми їжі більш поживними. Але і без цього голодувати тут не доводилося. Не з’являлася слабкість або головний біль, не присутнє постійне відчуття голоду.

Відгуки про боннської дієті з боку дієтологів досить позитивні, щоб можна було рекомендувати цю систему харчування тим, хто бажає позбутися кількох кілограмів і поліпшити роботу травного тракту. Головним мінусом боннської дієти можна вважати лише відмова від злакових культур, а також недостатня кількість білка в добовому раціоні. Але, у разі, якщо цього плану харчування дотримуватися лише тиждень, згубного впливу на організм він не зробить.

Знайти безпечну і просту дієту мріє кожна друга жінка, раптово відчувши невдоволення власною фігурою. Хочеться якомога швидше ліквідувати складки і відкладення, влізти в улюблене плаття і не нашкодити організму. Тим більше, якщо на календарі пара місяців до літа, відпустки або іншої значущої події.

Інтернет і модні журнали навперебій пропонують сотні різних методик, але не кожна з них здатна пройти строгий жіночий відбір. Зате можна сказати точно, яка отримає зелене світло. Боннська дієта, що базується на однойменному супі, визнана навіть лікарями-дієтологами. Вона дозволяє не відчувати голод двадцять чотири години на добу як мінімум завдяки тому, що дозволяє вживати спеціально приготовлений суп хоч кожну годину. Але правда вона така хороша і ефективна?

В чому суть боннської дієти? Яким має бути меню?

Як і в будь-якій іншій схемі живлення для ліквідації жирових відкладень, меню боннської дієти припускає повна відмова від алкоголю, смаженої їжі, здобних і кондитерських виробів, морозива, газованої води, пакетованих соків.

Центральним стравою стає приготована за спеціальним рецептом овочевий суп, про який буде розказано трохи нижче. Але, всупереч частим припущеннями про те, що це блюдо ще і єдине, вносити різноманітність у меню боннської дієти не тільки можна, але і потрібно. Так що, крім супу обов’язково в раціоні будуть присутні і інші продукти.

В більшості своїй – це овочі та фрукти, а також пісне м’ясо і нешліфований рис. З напоїв вирішуються трав’яні чаї, кава без добавок, мінеральна вода, відвари, свіжовичавлені соки і компоти без цукру. Але всі вони, крім рідин, розбиті по певних днях.

  • У понеділок можна доповнити раціон будь-якими фруктами, крім бананів, а також кавуна і дині.
  • У вівторок в меню боннської дієти з’являються овочі. Бажано, щоб вони були зеленого кольору: кислі яблука, огірки, селера, капуста, спаржа. Єдина «зелень», яка тут неприпустима – горох. Крім нього виключається кукурудза і червона квасоля. Якщо береться картопля, то не більше пари штук.
  • У середу можна і фрукти, і овочі, але банани з картоплею не чіпати.
  • У четвер вживати банани в кількості трьох штук, а також випити склянку кефіру або кислого молока. Можна з корицею.
  • У п’ятницю з’їсти до половини кілограма відвареного курячого м’яса або нежирної риби. До них додати томати – не більше 6 штук.
  • В суботу знову вітаються зелені овочі з тією ж кількістю м’яса, що і в п’ятницю.
  • А в неділю відварюється нешліфований рис і поєднується з будь-якими овочами.

Безумовно, готувати всю їжу потрібно або на пару або в духовці без тваринних жирів, або відварювати продукти. Тривалість боннської дієти не повинна становити більше одного тижня, незважаючи на те, що на відміну від багатьох жорстких систем для боротьби із зайвою вагою вона досить безпечна. Але якщо виникне гостра необхідність, дозволено через тиждень влаштувати ще один цикл такого харчування.