8 Червня, 2014

Розвантажувальний день на гречці

Корисний в усіх відношеннях злак, гречка в першу чергу є джерелом лізину – амінокислоти, яку організм людини не може самостійно виробляти. Ця амінокислота дуже потрібна йому для засвоєння кальцію і виробництва колагену. Крім цього, в гречці міститься маса мінеральних речовин і вітамінів, які покращують роботу кишечника. Гречка – цінний продукт, використовуваний у багатьох програмах боротьби із зайвою вагою.

Розвантажувальний день на гречці допускає вживання гречаної крупи без солі і спецій. Цю програму по очищенню і оздоровленню організму можна проводити 1 раз на тиждень. Після свят з висококалорійним застіллям можна «посидіти» на гречці два дні.

«Гречаний» розвантажувальний день допоможе вам знайти почуття легкості, поліпшити колір шкіри, позбавитися від різних алергічних реакцій, трохи знизити вагу і дати відпочити своєму організму після посиленої роботи по переварюванню їжі.

Розвантажувальний день на гречці- протипоказання

Особливих протипоказань при прийомі гречки немає, адже це дієтичний продукт. Дієтологи не радять приймати протягом розвантажувального дня більше 1,5 кг гречки.

Варто також сказати про особливості поєднання гречаної каші з кефіром: ця суміш є хорошим проносним засобом. Тому намагайтеся проводити розвантажувальний день не в робочий день, а у вихідний.

Опис розвантажувального дня на гречці

Гречаний розвантажувальний день належить швидше до ситим способам очищення, так як її вживання зазвичай супроводжується питтям кефіру і до основного продукту можуть додаватися несолодкі фрукти.

Якщо вам гречана каша до душі, для розвантажувальної програми знадобиться літр кефіру і 250 г гречаної крупи. Крупу варто замочити на ніч в окропі без солі, спецій і масла. Можна заварити кашу в термосі, а можна просто укутати каструлю з вашої дієтичною їжею в кухонні рушники.

Готову кашу слід розділити на 5 порцій, які ви будете з’їдати протягом усього розвантажувального дня. Кожну порцію потрібно запивати кефіром.

Гречана каша без солі і цукру – їжа не сама апетитна. Тому в кашу можна додати трохи сухої ламінарії – як поліпшення смакових якостей цього продукту.

Протягом усього дня ви можете пити мінеральну негазовану воду і несолодкі трав’яні чаї. На додаток до прісної гречці можна собі дозволити не дуже солодкі фрукти: кислі яблука, вишню, лимони, грейпфрути.

На замітку

Незважаючи на гадану простоту, гречаний розвантажувальний день підійде не кожному. Але якщо ви любите смак цього злаку, то без проблем впораєтеся з забороною використання солі і цукру. Тим більше що сама по собі гречка задоволена живильна.

Не забувайте про те, що під час розвантажувальних днів потрібно пити багато рідини: мінеральна вода без газів, несолодкий зелений або трав’яний чай, відвар шипшини.

У вас повинно вийти 5 або 6 прийомів їжі, в перервах між якими можна пити чай або нежирний кефір.