9 Червня, 2014

Як підтримувати себе у формі

Іноді причиною сісти на дієту стають не кардинальні проблеми, а пара-трійка зайвих кілограмів. Якщо ви бачите, що починаєте втрачати стрункість, а м’язи ослабли, потрібно терміново вживати заходів по підтримці хорошої форми.

Зовсім необов’язково вибрані заходи повинні бути пов’язані з серйозними обмеженнями в їжі. Прислухайтеся до професіоналів: вони стверджують, що для підтримки гарної форми потрібно їсти, а не голодувати. Важливо вміти вибирати корисні продукти і їх поєднання.

Вивчаючи всі існуючі дієти, можна зупинитися на одній з них: протасовка, система схуднення «мінус 60» або щось ще. А можна розумно з’єднати їх основні принципи – і покращати за місяць, скинувши 3-4 кілограми.

Спробуємо?

Принципи здорового харчування

Практично всі дієти, крім жорстких, будуються на одній основі: обід і сніданок досить калорійні, а полудень і вечерю легені. Крім того, в будь-якому дієтичному раціоні у великій кількості присутні продукти, які допомагають налагоджувати травлення і засвоювати живильні речовини. Це кефір, салат зі свіжих овочів і фруктів (переважно капусти та яблук), зелений чай, який захищає організм від токсинів.

Ці продукти необхідно включати в свій щоденний раціон. До нього можна додати ще й склянку гарячої води з доданою до нього столовою ложкою лимонного соку (приймається вранці натще). Щоб більш наочно зрозуміти, що можна їсти і в яких кількостях, пропонуємо вам зразкове меню.

Сніданок. На сніданок можна з’їсти будь-який фрукт і чашечку кави або чаю. Якщо без цукру ці напої ви не вживаєте, додайте маленьку ложечку. Через годину можна з’їсти несолодкий йогурт, яйце і пару шматочків хліба з борошна грубого помелу з несолодким джемом.

Обід. Вдень можна з’їсти порцію овочевого супу або курячого бульйону (правда, без курки або курячої ніжки), а також будь-який рибний суп. Головне, щоб це блюдо було нежирним.

В обід покладено і друге: маленька порція відвареного рису з шматочком курки, риби або м’яса, запеченого у фользі. На десерт можна вибрати будь-який фрукт. Іноді, якщо ви любите солодке, можна дозволити собі трохи мармеладу, пастили і зефіру, в яких міститься яблучний пектин.

Вечеря. На вечерю можна з’їсти порцію салату з овочів, заправленого олією, пару запечених картоплин або гречану кашу. Через два тижні після початку дієти на вечерю дозволяється приготувати смажену курку без шкіри і нежирне м’ясо.

Харчуватися потрібно невеликими порціями, але часто. Якщо пропускати прийоми їжі, ваш організм буде налаштовуватися на накопичення жирових відкладень «про запас». Любіть хороший чорний кави? Він корисний для процесу травлення, але руйнує деякі корисні вітаміни. Пийте напій не частіше 2-3 разів на тиждень.

Щотижневі «розвантаження»

Заведіть собі практику розвантажувальних днів. Для цього потрібно підібрати найбільш відповідний для себе вид продукту, є який необхідно протягом цілого дня. До деякого виду їжі у вас можуть матися протипоказання, а деякі варіанти відверто на любителя. Існують ситі й голодні розвантажувальні дні.

Найефективніші для очищення організму – голодні. Деякі з них досить легко переносяться. Наприклад, розвантажувальний день на молокочай або кефірі добре втамовує голод і має свій оздоровчий ефект.

Ситі розвантажувальні дні більш дієві для схуднення. Багатьом подобаються фруктові «розвантаження». І не дивно: фруктоза, яка міститься в плодах, швидко засвоюється і підвищує рівень цукру в крові. Тому насичення приходить скоро і надовго. Будьте акуратні з кислими сортами яблук – вони підвищують апетит.

Рисовий розвантажувальний день, виявляється, відмінно допомагає при целюліті. При цьому не потрібно їсти один лише рис – дозволяється вживати трохи кориці, зелені і апельсинового соку на вечерю.

Не забудьте пити багато рідини – але не солодкі соки, а мінеральну воду без газів. Велика кількість води допоможе швидше вивести з організму шлаки і повністю засвоїти поживні речовини. Коли досягнете потрібно вам ваги, побалуйте себе улюбленою стравою. Але не перестарайтеся, щоб не перекреслити хвилиною слабкості всі свої досягнення.

Корисне рух

Кожному, хто хоче підтримувати себе у формі, потрібно 2-3 рази на тиждень займатися спортом. Причому упор варто робити не на силові навантаження, які ви отримаєте від тренажерів, а на аеробіку, танці, біг. Якщо бігати вам ніде, в спортзалі аеробне навантаження можна здійснювати за допомогою велотренажерів, орбітреків, степов. Ці види занять сприяють швидкому схудненню і делікатно формують м’язовий рельєф там, де це потрібно.

Викладена вище програма за три-чотири тижні дозволить вам повернутися в форму. Після цього можна не влаштовувати розвантажувальні дні, а ось звички харчування краще дотримуватися. Не слід закидати і аеробіку, тим більше що ви будете в хорошій спортивній формі, і заняття будуть лише в задоволення.