6 Травня, 2015

Фізичні вправи для здоров’я

Як правильно проводити заняття вдома?

Питання організації тренувального процесу у випадку з вправами для здоров’я особливо важливий, оскільки тут при недотриманні ключових правил можна погіршити ситуацію, а не просто заробити крепатуру.

  • Приміщення, в якому буде проходити заняття, обов’язково слід провітрити перед початком. А в теплу пору року вікно краще залишати відкритим або навіть працювати на вулиці, якщо є така можливість. Оскільки в процесі відбувається збагачення організму киснем, краще нехай це буде свіже повітря, а не просочений домашнім пилом.
  • Підібрати легку і зручну одяг, не заважає виконанню будь-яких рухів. В плані матеріалу перевага віддається бавовни або тонкої вовни. Взуття не потрібно.
  • З моменту прийому їжі повинно пройти не менше години, а у випадку з ситним обідом – всі два. І небажано проводити заняття перед сном – до часу, коли голова торкнеться подушки, має бути близько півтора-двох годин.
  • Навантаження обов’язково коригується залежно від самопочуття. Жодна фізична вправа для здоров’я не повинно викликати задишки, збився дихання, зайво прискореного серцебиття або неприємних відчуттів в області серця. Якщо подібні симптоми проявляються під час заняття, слід завершити поточне вправу і припинити тренування.

Якщо навіть під час виконання найпростіших оздоровчих вправ з’являються вищевказані негативні моменти, необхідно звернутися до лікаря з метою запобігти можливому погіршенню стану.

Комплекс оздоровчих вправ для хребта

Хребет – основа всього. Проблеми більшості внутрішніх систем корінням йдуть саме проблеми з хребтом, а тому основна маса вправ для здоров’я орієнтована на цю область. Крім того, кожен другий чоловік, веде сидячий спосіб життя, схильний до ризику виникнення остеохондрозу, сколіозу і їм подібних захворювань, які простіше попередити, ніж лікувати.

Для наведених нижче фізичних вправ для здоров’я обов’язково потрібно гімнастичний килимок. Кількість повторень кожного елемента залежить тільки від власного самопочуття.

Лягти на спину, ноги зігнути в колінах і прийняти упор стопами в підлогу. Руки лежать вздовж тулуба, долоні під попереком. Зробити видих і обережно відірвати таз від підлоги, поступово піднімаючи в повітря і спину, підтримуючи поперек руками. У підсумку в колінах повинен утворитися прямий кут, а упор залишитися на стопах, ліктях, лопатках і голові. Через чотири удари плавно повернутися назад.

Продовжуючи лежати на спині, на видиху підняти ноги вгору і повільно завести стопи за голову, відірвавши таз від підлоги. Протриматися в цьому положенні стільки, скільки буде комфортно. Обережно повернутися у вихідну позицію.

Наступне оздоровчу вправу з комплексу виконується в положенні сидячи на сідницях. Ноги злегка зігнути в колінах. На видиху повернути тулуб максимально вправо, праву долоню на поперек, ліву – на зовнішню сторону правого стегна. Потягнутися ще сильніше в сторону протягом десяти ударів. Повторити те ж вліво.

Завершити комплекс оздоровчих вправ можна дуже простим елементом, що працює ще і як самомасажу. Сидячи на сідницях, підтягнути зігнуті в колінах ноги до грудей і обійняти їх руками. Чолом упертися в коліна, в результаті створивши позу ембріона. Обережно перекотитися на спину до самого шийного відділу і повернутися в сидяче положення, не розвалюючись. Покататися так протягом хвилини.

І фінальний розтягуючий елемент, відновлює дихання і заспокійливий тіло і свідомість. Лягти на спину, руки за головою, ноги разом. Видихнути і сильно-сильно потягнутися, як при пробудженні. Роблячи вдих, розслабитися. Три рази.

Крім розібраних у статті вправ, для здоров’я спини корисні звичайні висы на перекладині без яких-небудь дій. Просте розтягування на турніку протягом хвилини-двох щодня позитивно впливає на хребет.

В здоровому тілі – здоровий дух, так казали в старовину. Часи змінюються, але деякі істини залишаються незмінні. Сьогодні від здоров’я людини залежить не тільки його самопочуття, але і зовнішній вигляд. А тому, наважуючись всерйоз зайнятися виправленням візуальних недоліків фігури, кольори особи, пружності шкіри і їм подібних, – необхідно в першу чергу зайнятися налагодженням внутрішніх систем. Навіть випирає животик може мати в передумовах аж ніяк не один лише збитий режим харчування. І що, як не оздоровчі вправи, допоможе в цьому питанні краще?

Основні принципи фізичних вправ для здоров’я

Як всі розуміють, фізичні вправи для здоров’я – певний тип навантаження, доступний навіть тим, хто в силу ряду обставин не має можливості повноцінно займатися спортом. Це може бути як відбудовний період, під час якого необхідно потроху вводити рухову активність, розробляючи зв’язки і суглоби, так і дії з метою профілактики або ліквідації хвороб хребта на початкових стадіях.

В основному під комплексом оздоровчих вправ передбачають лікувальну гімнастику, займатися якою можна як у медичних установах, так і вдома. Її головна відмінність від будь-якої іншої гімнастики в тому, що вона строго дозується за можливостями людини, не створюючи перевантаження. Її виправдано називають одним з варіантів функціональної терапії. Основна мета – не м’язова втома, а лише розробка рухового апарату і позитивний вплив на певні системи організму.

Найчастіше до фізичних вправ для здоров’я підключається дихальна гімнастика, яка зміцнює серцево-судинну систему і забезпечує тканини киснем. У поєднанні з елементами для хребта, вона створює цілісний комплекс, що поліпшує роботу майже всіх внутрішніх органів і систем. До того ж підвищується загальна витривалість, координація, гнучкість.

Крім того, оздоровчі вправи допомагають боротися з надмірною вагою. Адже за великим рахунком, зайва жирова прошарок, відмінна від природної, є ознакою неполадок в якийсь внутрішній системі: однієї або кількох. І, насправді, при їх регулюванні, кілограми тануть на очах. Нехай і роблять це не так швидко, як при експрес-дієтах. Зате назавжди.