13 Травня, 2015

Вправи оксісайз

Базове дихання за методикою оксісайз

Перш ніж цікавитися конкретними вправами оксісайз для схуднення, потрібно ретельно вивчити алгоритм дихання. Адже саме він – ключ до запуску всіх процесів, що допоможуть знайти вузьку талію і плоский живіт. І поки будуть матися косяки в цій техніці, про позитивний результат можна тільки мріяти.

Починається все з активного вдиху через ніс з одночасним розтягуванням лицьових м’язів в усмішці «в усі тридцять два». М’язи живота розслабляються, а нижня частина живота їде вгору. Тобто, усувається звичний прогин у попереку, спина вирівнюється.

Тепер потрібно зробити ряд рухів тазом, що скорочують центр і повертають його назад. Сідниці назад не відправляти при поверненні у вихідну точку! Далі потрібно відчути напругу в м’язах тазового дна, а також в сідницях. І на завершення робиться ще три коротких вдиху, при яких легкі вщерть заповнюються повітрям.

Наступний етап – видих через витягнуті в трубочку губи. Важливо стежити за тим, щоб отвір, крізь яке виходить повітря, було якомога більш вузьким. Це додасть ефект протидії, ускладнивши завдання. Під час видиху голова не опускається, верхівка тягнеться в стелю. Крім того, все тіло напружене, сідниці все так же підтягнуті.

У фіналі необхідні ще три швидких видиху для остаточної ліквідації повітря з легенів. І потрібно відчувати, як в ці моменти і без того напружені м’язи живота здійснюють короткі скорочення.

Саме це дихальну вправу оксісайз для живота і талії є базовим. Без його освоєння неможливо рухатися далі. А тому головне завдання на перший час – п’ять разів провести його технічно вірно.

Комплекс дихальних вправ оксісайз для схуднення початківцям

Всі заняття по даній методиці не повинно віднімати більше чверті години. За цей час виконується тридцять повторів кожної дихального вправи оксісайз: для схуднення подібної кількості дійсно достатньо. На кожне з них припадає всього півхвилини. Причому, що приємно, так це можливість розбити і без того коротке тренування на три частини: ранок, день і вечір. Займатися рекомендується щодня або хоча б п’ять разів на тиждень.

У кожній з наведених нижче позицій потрібно просто виконувати базове дихання з техніки оксісайз протягом тридцяти секунд.

  • Елемент перший. Встати прямо, ноги на ширині плечей, долоні на животі, верхівка тягнеться в стелю. Коліна злегка пом’якшити, а сідниці втягнути і підняти вгору разом з областю тазу. Центр скоротити.
  • Елемент другий. У тому ж вихідному положенні, що для попередньої вправи оксісайз, необхідно підняти ліву руку вгору, залишивши праву долонею лежати на животі. Тягнутися кистю лівої руки в стелю.
  • Елемент третій. Встати обличчям до стіни на відстані 40 сантиметрів від неї. Долонями торкнутися стіни на рівні своєї грудної клітки, лікті дивляться в сторони, руки «балетні» круглі. Трохи накренити корпус вперед, не втрачаючи рівну лінію, але перемістивши частину ваги в долоні. Здійснювати рухи тазом вгору, скорочуючи центр і повертаючи його в звичне рівне становище.
  • Елемент четвертий. Для його виконання потрібно стілець з високою спинкою. Встати до нього обличчям, взявшись руками за поперечину. Ноги розставити широко, стопи вивернути, коліна дивляться в різні боки, стегна розкриті. Злегка пом’якшити коліна, зробивши неглибокий присед. Верхівка тягнеться вгору. Покачати тазом, як у попередньому елементі і в базовому диханні.

При регулярному виконанні цих вправ оксісайз, для живота і талії можна буде спостерігати позитивну динаміку вже через пару тижнів. Обсяги почнуть танути, а бонусом до цього додасться гарне самопочуття.

Різного роду дихальна гімнастика сьогодні активно увійшла в життя жінок, у яких немає часу на тривалі фізичні навантаження, але необхідності підтримувати себе у формі це не скасовує. Крім того, вже давно доведено ефективність дихальної гімнастики у форматі загального оздоровлення, зокрема, позитивного впливу на серцево-судинну систему. А тому методики по типу бодіфлекс або оксісайз можна вважати подвійно прекрасними: і здоров’я, і ​​фігура в одному флаконі.

Слово «бодіфлекс» на сьогоднішній день звучить куди частіше, та інформації про нього значно більше, ніж про перебуває в тіні методикою оксісайз, розробленої Джилл Р.Джонсон. А багато хто взагалі впевнені, що це лише дві назви однієї системи. Де насправді правда? Що собою являють дихальні вправи оксісайз? Кому їх можна виконувати і як їх проводити в домашніх умовах? На всі ці питання спробує дати відповіді ця стаття.

Основні відмінності вправ оксісайз від інших дихальних технік

Особливо часто оксісайз порівнюють з методикою бодіфлекс, часто навіть вважаючи їх одним і тим же напрямком дихальної гімнастики. Це не зовсім коректне твердження, хоча, безумовно, у них є одна спільна риса, яка є базисом обох систем: це діафрагмальне дихання. Але на ній подібності практично закінчуються. Увага тут варто звернути на три ключові моменти, за якими можна вибрати кращий для себе варіант.

На відміну від бодіфлекса, розрахованого на тип «груша» і працюючого більше на зону стегон і сідниць, вправи оксісайз націлені на статуру «яблуко» і коректують зону талії. Це не означає, що бажаючи прибрати жир в районі живота, не слід зовсім чіпати бодіфлекс. Але його ефективність в цьому питанні буде нижчою.

Якщо бодифлексом настійно рекомендується займатися натщесерце, найкраще – з ранку, то відносно вправ оксісайз подібних вказівок немає. Безперечно, тільки-тільки набивши шлунок, до дихальної гімнастики взагалі не варто приступати. Але почати роботу з методики оксісайз можна вже через пару годин після прийому їжі.

Технічно вправи оксісайз дещо складніше, ніж елементи бодіфлекс. Але зате при виконанні вони не вимагають відтворювати звуків, що цінно, наприклад, молодим мамам, які займаються у той час, поки дитина спить. Крім того, якщо бодіфлекс націлений на осіб, що не піддавалися ніяким фізичним навантаженням, то вправи оксісайз увазі деяку загальну тренованість організму.

До того ж, існує ряд протипоказань, при яких методика оксісайз не рекомендується: це гіпертонія, кардіологічні патології, а також відшарування сітківки ока. Зате ті захворювання, що перешкоджають занять бодіфлексом, не заважають занять з вправам оксісайз.