Чим дихальна гімнастика для схуднення відрізняється від просто гімнастики? Тим, що дихальна гімнастика – це спеціальна система вправ, які спрямовані на лікування різних хвороб, у тому числі ожиріння.
Невід’ємною частиною дихальної гімнастики для схуднення є спеціальні дихальні вправи. Вони відрізняються від тих, які присутні в спорті і будь-якому вигляді фізичних тренувань, так як можуть цілеспрямовано діяти на дихальну систему і різні органи.
Дихальні вправи в оздоровчих цілях люди використовують з давніх часів. Ставлення до них у різні роки змінювалося, але ніколи не гаснув інтерес. Хтось раніше вірить в дихальні вправи як в чудодійну систему, а хтось схильний дотримуватися більш скептичною позиції.
Однак реальну користь організму дихальна гімнастика може надати. Якщо вибрати ту, яка вам підійде (а в даний час їх настільки багато, що без огляду всіх методик складно підібрати для себе щось вартісне), і розумно слідувати її рекомендаціям.
Користь дихальної гімнастики
Наскільки корисна дихальна гімнастика? Вона надає оздоровчий вплив на нервову систему, а також на ту групу м’язів, яка і здійснює процес дихання. Розвивати їх потрібно і здоровим, і тим більше хворим людям, оскільки вони мають важливе значення для забезпечення киснем тканин організму.
При недостатній натренованості м’язів дихання стає поверхневим, в результаті чого організм не отримує достатнього рівня кисню, а також міжреберні м’язи і реберно-хребетні зчленування втрачають рухливість.
Якісна дихальна гімнастика для схуднення (відгуки залишайте трохи нижче) цю рухливість відновлює. А ще впливає на поліпшення якісного складу крові, яка стає збагаченої киснем.
Посилення кровообігу, у свою чергу, позитивно позначається на стані внутрішніх органів, а також прискорює обмін речовин. В результаті чого дихальна гімнастика допомагає швидше скидати зайву вагу.
На сьогоднішній день існує дуже багато дихальних комплексів. Ми їх розглянемо в розділі, присвяченому видам дихальної гімнастики, а далі поговоримо про протипоказання до цього виду активності.
Протипоказання до дихальної гімнастики
Так як дихальна гімнастика впливає на стан організму, вона може бути протипоказана при деяких станах. Це травми хребта і головного мозку, лихоманка, остеохондроз шийного та грудного відділу хребта, тромбофлебіт, підвищений тиск, кровотечі.
При наявності будь-якого захворювання, якого немає в списку, перед початком занять проконсультуйтеся з лікарем.
Види дихальної гімнастики
Проста людина думає, що дихає правильно. Однак по суті правильним диханням є те, яке відповідає завданню функціонування організму людини в конкретний період. І якщо в ситуації ми і правда потрапляємо різні, то вид дихання при цьому не змінюється.
Різні види гімнастики дають можливість навчитися різним видам дихання, а також оздоровити організм. Наприклад, дихальна гімнастика для схуднення живота – це йога або бодіфлекс, які вчать різному диханню.
Дихальна гімнастика для схуднення бодіфлекс
Дихальна гімнастика для схуднення бодіфлекс – це популярна в наші дні методика скидання зайвої ваги, автором якої є американка Гріг Чайлдерс. В основі методу – глибоке аеробне дихання в поєднанні з ізометричними позами. Пози зміцнюють м’язи, а дихання збагачує киснем кров.
Автор стверджує, що насичення тканин киснем дозволяє швидше позбутися зайвих жирових відкладень, зосереджених в різних місцях.
Дихальна гімнастика для схуднення оксісайз
Дихальна гімнастика для схуднення оксісайз тісно пов’язана з попереднім видом. Оксісайз можна назвати покращеною версією бодіфлекса, від якого він взяв найсильніші сторони. Оксісайз також будується на переконанні, що кисень руйнує жирові відкладення. Так в чому ж відмінності цих методик?
Займаючись Оксісайз, вам не знадобиться супроводжувати вправи гучними звуками. А також не знадобляться спеціальні тренажери – займатися можна просто на килимку.
Дихальна гімнастика в йозі
Йога – це древня індійська система, яка являє собою сукупність фізичних, психічних і духовних практик. Основна мета цих практик – управління різними функціями організму, досягнення особливого психічного і фізичного стану.
Дихальної частиною в йозі «завідує» пранаяма – управління життєвою енергією за допомогою дихання. Популярні такі техніки, як очисний подих, оживляє дихання, повне йогівське дихання – та інші. Всі вони розвивають об’єм легенів, прискорюють обмін речовин, насичують кров киснем. Якісь техніки заспокоюють, а деякі, навпаки, дуже бадьорять.
Дихальна гімнастика Бутейко
Ця гімнастика вважається лікувальною і спрямована на вольову нормалізацію глибокого дихання. За методом Бутейко лікують захворювання серцево-судинної системи, вегето-судинну дистонію, синдром хронічної втоми, алергію, хвороби ЛОР-органів. При чому ж тут схуднення? При тому, що і деякі проблеми обміну речовин можна вирішити за допомогою методу Бутейко.
Дихальна гімнастика Стрельникової для схуднення
Це ще один лікувальний метод, який використовується при різних захворюваннях дихальних шляхів, рекомендований часто хворіють дітям, дорослим з ослабленим імунітетом. Автори методу стверджують, що дихальна гімнастика Стрельникової для схуднення також покращує обмін речовин і допомагає позбавитися від ожиріння. А 5 хвилин гімнастики до їжі здатні надовго стримати апетит.
Втім, для схуднення дану методику стали використовувати не так давно.
Корисні поради
- Будь дихальна гімнастика – справа потрібна і корисна. Однак при виборі методикою потрібно спиратися на здоровий глузд. Як і в практиці обраного виду дихання.
- Вибираючи з різноманіття видів гімнастики, потрібно брати до уваги те, що вони використовують різні методи дихання, і ці методи дають нерідко протилежні результати.
- Щоб отримати від гімнастики максимум користі, дізнайтеся для початку її конкретне призначення. Рідко коли гімнастика створюється заради схуднення, а якщо і так, в ній використовуються методи з інших – лікувальних – систем.
- Будь дихальна гімнастика повинна проводитися якщо не на природі, то з постійним припливом свіжого повітря, при відкритому вікні або балконі.
- Як ви вже зрозуміли, дихальних гімнастик існує дуже багато. Тому не вибирайте навмання (і методи, і вчителі): дізнайтеся у вашого викладача, які методики він ще знає, і чим вони відрізняються між собою.