17 Травня, 2015

Скільки бігати, щоб схуднути? Поради та рекомендації досвідчених фахівців

Скільки бігати, щоб схуднути на певну кількість кілограмів?

Отже, скільки ж потрібно бігати, щоб схуднути на певну кількість кілограмів? Якщо ви хочете позбутися від 1 кг надлишкової ваги, то в тиждень потрібно бігати до 19 годин. Якщо у вас зайві 5 кг, в тиждень потрібно проводити до 93 годин тренувань. Не менше 180 годин бігу дозволяють схуднути на 10 кг, а 350 годин занять – на 20 кг. При цьому важливо рівномірно розподіляти навантаження, бажано не більше 3 год в день. А при необхідності ви можете відмовитися від занять у вихідні.

Щодо самої пробіжки, слід зазначити, що зовсім необов’язково її проводити швидко і інтенсивно. Допускається чергувати біг і ходьбу. Але для того, щоб тренування була ефективною, необхідно встановити пульс запуску процесу жиросжигания. Робиться це дуже легко: від 220 віднімається вік, а потім від отриманої цифри вираховується 50%. Це означає, що дане число є допустимою нормою вашого пульсу під час занять, і вам буде легко впізнати за скільки, бігаючи, можна схуднути на потрібне для вас кількість кілограмів. Іншими словами, ви встановите точний час рівномірного навантаження для занять на тиждень.

Пропонуємо вам приблизний план, який допоможе визначити час чи скільки бігати, щоб схуднути:

  • Понеділок. 10 хвилин розминки. Для цього вибирається пряма доріжка в парку чи сквері і відбувається легка пробіжка для підготовки організму до подальшої навантаженні. Далі протягом 20 хвилин слід виконати біг в середньому темпі. При цьому допускається чергувати біг і ходьбу. Заняття завершується 10-хвилинною ходьбою, розтяжкою м’язів ніг і корпусу.
  • Вівторок. Скільки часу бігати, щоб схуднути на наступному занятті? Тренування також починається з розминки. А потім виконується чергування 3 хвилин бігу в середньому темпі і 2 хвилин повільного кроку. Такі дії виконуються 4 рази, після чого – 10 хвилин бігу в повільному темпі і 10 хвилин повільної ходьби.
  • Середа. Розминка, потім повільний біг, швидка ходьба і завершальна розминка з розтяжкою. Всі дії виконуються по 10 хвилин.
  • Четвер. 10 хвилин розминки, 5 хвилин бігу, 5 хвилин ходьби в спокійному темпі, 10 хвилин швидкого кроку і 10 хвилин завершальній розминки і розтяжки.
  • П’ятниця. Скільки бігати, щоб схуднути на останньому занятті? У цей день, завершуючи тренування на тижні, ви повинні виконати розминку, яка за часом займе 10 хвилин, потім 15 хвилин бігу в середньому темпі і 10 хвилин ходьби. Закриває заняття 10-хвилинна розминка і розтяжка м’язів тіла.

Подібна схема тренувань підходить для тих людей, які хочуть підтримувати хорошу фізичну форму або досить швидко позбутися зайвих кілограмів. При бажанні заняття можна доповнити присіданнями, віджиманнями та іншими вправами. І вже через місяць ви побачите перші результати!

Процес схуднення можна організувати по-різному. Для когось прийнятними стануть виснажливі дієти, для когось – вживання таблеток сумнівного походження, а для когось – застосування оригінальних способів зниження ваги, часто і зовсім небезпечних для здоров’я. Однак самим вірним помічником у вирішенні цієї проблеми все ж залишається спорт. Сьогодні ми поговоримо про те, скільки потрібно бігати, щоб схуднути, і як правильно проводити подібні тренування.

Біг як метод схуднення

Слід зазначити, більшість методик усунення надмірної ваги включають в себе заняття бігом. У цьому випадку виникає питання – скільки бігати, щоб схуднути? І чи може розглядатися даний вид спорту, як самостійний засіб нормалізації ваги? На останній з них не можна відповісти однозначно, оскільки крім активних тренувань, людина повинна переглянути свій раціон. В іншому випадку, є велика ймовірність перекривання спалюваних калорій в процесі бігу вживанням шкідливих продуктів.

Однак якщо ви твердо вирішили позбутися зайвих кілограмів і вже домоглися гарних успіхів в організації правильного і здорового харчування, то інтенсивні кардіотреніровки можуть стати основою для подальшої нормалізації ваги. Адже саме цей спосіб пересування задіє багато м’язи тіла. І подібна аеробне тренування зможе збільшити вашу витривалість, покращуючи роботу повітряно-легеневої, нервової та ендокринної систем, а також отримуючи заряд бадьорості для серця і кровоносної системи.

І тут знову виникає питання – за скільки, бігаючи, можна схуднути, і чи є можливість при цьому позбавитися від певної кількості кілограмів? Щоб правильно відповісти, треба розуміти – подібні навантаження покажуть результати лише під час регулярних занять. А ось що стосується точного числа минає ваги, то все залежатиме від поставлених цілей. Адже у кожної людини вони різні – комусь достатньо схуднути на пару кг, а для когось важливо кардинально змінити свою фігуру, скажімо кг на 10-20.

Однак фахівці встановили, скільки бігати, щоб схуднути. Вони вважають, що ефективна тренування по тривалості не повинна бути менше 20 хвилин. Оскільки в перші 15 хвилин бігу процес спалювання жирових накопичень тільки починає запускатися. У цьому випадку тренування буде носити тільки оздоровчий характер. А ось вже в наступний час організм в процесі бігу почне ефективно спалювати жир. Також досвідчені фахівці рекомендують проводити заняття не менше 5 разів на тиждень, кожне з яких за тривалістю має бути більше 20-30 хвилин.