Помідор калорійність, скільки калорій в помідорі

Калорійність помідорів – 23 ккал
Білки: 1,13 г
Жири: 0,21 г
Вуглеводи: 5,03 г

Помідор калорійність, скільки калорій в помідорі

Коли починається літо, ми чекаємо їх – яскравих, солодких помідорів, без яких складно уявити корисний овочевий салат. Цей овоч чудово доповнить дієтичне харчування, так як добре насичує і не навантажує зайвими калоріями. Помідор, калорійність якого мізерно мала, має і масу корисних властивостей, через які його необхідно включати в раціон кожному, хто піклується про своє здоров’я.

Помідори родом з Перу. Їх активно використовували для приготування різних страв стародавні ацтеки. А в Європі помідори з’явилися завдяки іспанському капітанові Кортесу. До Росії помідори потрапили в 18 столітті, в результаті чого стали не менш популярними, ніж картопля.

Сьогодні помідори – важливий інгредієнт у багатьох стравах різних національних кухонь. Його готують в свіжому вигляді, запікають, гасять, перетирають на пюре, варять і вичавлюють з помідора сік. Складно уявити без томатів борщ, страви середземноморської кухні, овочеві рагу. У помідорів є як палкі прихильники, так і супротивники, які стверджують, що цей овоч шкідливий для організму. Кому ж вірити?

Корисні властивості помідора

Помідори – це комора цінних речовин. Вони багаті фруктозою, глюкозою, магнієм, йодом, натрієм, цинком, залізом, марганцем. А також вітамінами А, РР, Е, К, групи В. Але й це не все: помідори – джерело важливих антиоксидантів рутина, кемпферола, нарингенина, кверцетину, які також приносять організму безперечну користь. Завдяки цим антиоксидантам можна захистити свій організм від онкологічних захворювань, уповільнити процеси старіння клітин.

У томатній пасті, приготовленої натуральним чином, міститься велика кількість лікопену. Його вживання благотворно впливає на стан судин, виліковує від атеросклерозу, попереджає інфаркти та інсульти. Причому засвоюється він краще, якщо томати вживати в переробленому вигляді, а також за наявності жирів. Томатний сік корисний тим, хто мучиться виразкою кишечника і шлунку.

Томати, перетерті в кашку, допомагають знезаражувати і загоювати рани, гнійники, запалення шкіри. Дуже добре це засіб допомагає в лікуванні варикозного розширення вен.

Вживання помідорів в їжу перешкоджає відкладенню жиру в печінці і тканинах, знижує рівень холестерину. Завдяки таким властивостям дієтологи активно рекомендують додавати помідори в страви під час будь-якої дієти. Також помідори заспокоюють нервову систему.

З метою оздоровлення використовують не тільки томати, а й бадилля кущів. Так, настій з бадилля знімає болі в суглобах при подагрі. А якщо шматочком овоча протерти обличчя, зникнуть вугри і запалення.

Випивайте щодня томатний сік з ложкою меду – і будете здорові і повні сил та енергії. Дотримуйтеся такого «лікування» близько 8 тижнів.

Однак бездумно вживати помідори не варто: до них є протипоказання. Так, не можна помідори без консультації з лікарем всім, у кого є проблеми з печінкою, жовчним міхуром, сечокам’яна хвороба. З обережністю томатний сік приймають алергіки. Категорично забороняється вживати томати при артриті – за високого вмісту в овочі щавлевої кислоти.

Помідори для схуднення

Знаючи, скільки калорій в помідорі, а також скільки корисних властивостей у цього овоча, можна скласти ситне і корисне меню. Проте варто мати на увазі, що через яблучної та лимонної кислоти, яка міститься в овочі, помідори стимулюють не тільки травлення, але і апетит.

Вживання томатів під час дієти буде для вас самим дешевим і доступним варіантом. Так, дуже смачним і корисним виходить салат Капрезе, а калорійність 100 г салату – всього лише 113 ккал.

Влітку можна час від часу влаштовувати собі розвантажувальні дні на помідорах: 1,5 г овочів розділити на 4 прийоми їжі і більше в цей день нічого не їсти. Дієтологи іноді рекомендують додати до томатів нежирний натуральний йогурт, з яким переносити розвантажувальний день буде легше.

Ви можете і самі фантазувати у створенні дієтичних страв. Але інгредієнти для них перевіряйте по таблицею калорійності основних продуктів.