15 Червня, 2014

Ягоди годжі, відгуки

Ягоди годжі, відгуки

Скільки люди живуть на планеті – стільки й думають про безсмертя. Або хоча б про довге і здорове життя. І так як довгожителі, нехай рідко, але зустрічаються, їм ставлять одне питання: чим вони харчуються, щоб так довго жити? Існує легенда про китайця Лі Кін Єні, який прожив 252 роки і кожен день їв ягоди годжі.

Ягодам годжі приписують масу чудових властивостей – від лікування від усіх недуг до стійкого омолодження. Батьківщиною ягід є Тибет, а відомі вони стали в європейській частині світу зовсім недавно – в 2004 році. Тоді в популярних журналах з’явилися замітки про те, що щоденне вживання ягоди дуже швидко зміцнить вам здоров’я, а також позбавить від маси захворювань. З того моменту популярність ягоди в світі зростає щодня, а численні дослідження відкривають все нові корисні властивості чудо-рослини.

Що таке ягода годжі

Годжі називають також тибетським барбарисом, або китайської дерезою (або дерезою звичайної). Ця ягода трохи нагадує обліпиху – така ж овальна, дрібна, оранжевого кольору. Сама рослина – це чагарник сімейства пасльонових. Чим же так унікальні ягоди годжі? Відгуки тих, хто зумів добути цю екзотичну ягоду, відзначають її виняткову користь. І це правда: в годжі виявлено більше 20 видів мінералів, а також вітаміни, полісахариди та інші важливі для здоров’я речовини.

Чи всі ягоди годжі однозначно корисні? Адже їх у природі існує кілька десятків видів і підвидів. Деякі види ростуть в Китаї, Монголії і навіть у нашій країні. Однак фахівці визнають: по-справжньому унікальні властивості мають тільки ті ягоди, які ростуть в Тибеті.

Вживати ягоди годжі стали ще 5000 років тому в китайській, даоської, тибетській медицині. Їх застосовували для поліпшення роботи серця і печінки, як засіб, який має омолоджуючий впливом за рахунок скорочення молекулярної дегенерації.

Цікаво, що ягода, яка росте на дереві, володіє потужним енергезірующім і алергічним ефектом, тому її треба струшувати з гілок, не торкаючись (інакше на місці зіткнення з шкірою може з’явитися алергічна реакція), а потім висушувати.

Склад ягоди годжі

У складі ягоди міститься не менше 20 мінералів (йод, марганець, цинк, мідь, хром, нікель, калій, кобальт, селен, кальцій та інші), полісахариди. 18 амінокислот – більше, ніж в матковій пилку бджіл, і 8 з яких не виробляються організмом. Багато в ягоді вітаміну групи В, дуже багато – вітаміну С. Незамінні полісахариди, виявлені в ягоді, відсутні в інших продуктах харчування.

Деякі дослідники говорять про якусь енергетичної частоті ягоди, яка складає 8,2 Гц, завдяки чому всі властивості ягоди при попаданні її в організм посилюються.

Користь ягоди годжі

Якщо абстрагуватися від захоплених відгуків споживачів ягоди, список корисних властивостей все одно виявиться значним.

По-перше, ягода знижує рівень цукру і холестерину в крові, знижує її окислення.

По-друге, компоненти ягоди зміцнюють різні системи тіла, органи і судини, робить їх міцними і еластичними.

По-третє, покращує зір, захищає сітківку ока.

По-четверте, має антиоксидантну дію, нормалізує харчування в клітинах.

По-п’яте, ягода допомагає нормалізувати вагу: вона зменшує апетит, дозволяє контролювати його, що позитивно позначається на процесі нормалізації ваги. Ось чому сьогодні по-новому розглядають ягоди годжі – для схуднення. Відгуки про вживання ягоди з метою скидання ваги залишайте під статтею.

Ягоди годжі: як вживати

Якщо ви купили цінні ягоди годжі, як вживати цей суперкорисний продукт? Способів застосування таких ягід багато – вибирайте собі будь за смаком. Можете додавати їх в каші, перетирати їх в суцільну масу, робити настоянки і компоти, а можете і просто вживати їх у чистому вигляді. Головне – не поєднуйте ягоди з цукром, сіллю і будь-якими іншими хімічними інгредієнтами.

Нижче розміщуємо кілька рецептів приготування ягоди годжі, які також можна використовувати і в цілях схуднення.

Купуючи годжі, перевіряйте виробника і уточнюйте умови вирощування. Справа в тому, що ягода сьогодні дуже популярна, і вирощують її скрізь, де тільки не доводиться. А цінні речовини – тільки в тій, яка росла в унікальному мікрокліматі (наприклад, в Тибеті).

Важливо, щоб годжі були сушені. На смак ягоди повинні нагадувати вишню, родзинки і барбарис «в одному флаконі». І все-таки замислюються ті, кого цікавить годжі ягода, як виростити цю дивину на своїй ділянці або вікні. Такий спосіб є: виростити ягоду можна з насіння, які знаходяться в самій ягоді (їх там близько 10-15 штук). Цвісти рослина буде на другому році, а давати перший урожай – через 5 років.

Взагалі цими «ягодами життя» деякий час тому стали активно цікавитися голлівудські зірки, а також зірки світового шоу-бізнесу. Спеціально для американського ринку один з найбільших і перевірених постачальників ягід годжі – Tibetan Godji Berry Company – зробив безкоштовну доставку цього продукту жителям США. Можливо, досить скоро з’явиться щось і у нас.

Настій з ягід годжі

Візьміть одну столову ложку ягід, залийте склянкою окропу і настоюйте протягом 30 хвилин. Зручно буде, якщо настій ви зробите в термосі. А приймати цей напій потрібно 2 або 3 рази на день по третину склянки.

Каша з ягід годжі

Візьміть 5 г ягід годжі, а також склянку промитого рису. Залийте двома склянками води і варіть кашу до готовності. Так як ягода володіє насиченим смаком, ви зможете обійтися без солі і цукру. Така каша буде мати ще й дієтичними якостями.