Калорійність суші

Скільки калорій в суші?

Існує багато різновидів суші, і в кожної – безліч своїх рецептів. Розглянемо найпоширеніші різновиди суші, з приведенням приблизною калорійності суші по найбільш поширеним в даній категорії рецептами:

Нігірідзусі – суші колобок. Найпоширеніший вид суші. У нього входять: грудочку рису довгастої форми, спресований руками, невелика кількість васабі (смужки рожевого хрону), тонкий шматочок начинки, яка кладеться на рис зверху. Нігірідзусі можуть бути перев’язані впоперек тонкою смужкою норі (водорості).

Скільки калорій в суші цього виду (на 100 грам):

 • «Амадзу Ебі» (креветка смажена) – 97 Ккал;
 • «Магуро» (тунець) – 126 Ккал;
 • «Сяке кунсей» (лосось) – 152 Ккал.

Скільки калорій в суші
Гункан-маки – рулет у вигляді військового корабля. Рис також овальної форми, як і в нігірідзусі, по периметру обрамлений смужкою норі, схожий на корабель. Начинений такими інгредієнтами, як ікра, риба, креветки. Часто подають начинку в норі, без рису.

Калорійність суші цього виду (на 100 грам):

 • «Чука» (водорості) – 46 Ккал;
 • «Ікура» (ікра лосося) – 161 Ккал;
 • «Тако» (восьминіг) – 87 Ккал;
 • «Ебі карай» (креветка з соусом) – 61 Ккал.

Макідзусі – кручений суші. Також називаються ролами. Це суші робиться у вигляді рулету, за допомогою циновки. Зазвичай обгорнуті (закручені) в норі, але іноді і в тонкий омлет. Подаються розрізаними на 6-8 шматочків.

Калорійність суші цього виду (на 100 грам):

 • «Сенсей маки» (креветки смажені в клярі, салат і свіжий огірок) – 331 Ккал;
 • «Унагі» (копчений вугор, свіжий огірок, кунжут) – 204 Ккал;
 • «Каппа маки» (свіжий огірок і кунжут) – 175 Ккал;
 • «Текке» (тунець і васабі) – 145 Ккал.

Футомакі – великі рулети. Великі роли, в яких норі зовні. Мають товщину в 4 см і ширину в 5 см. Часто в них кілька начинок різних кольорів і смаків, які доповнюють одна одну. Калорій в суші «Футомакі з креветками» – 301 Ккал на 100 грам.

Хосомакі – тонкі рулети. Теж роли, як і інші, але відрізняються маленькими розмірами. Товщину і ширину мають 2 см, робляться з одним видом начинки.

Калорійність сушіхосомакі невелика:

 • з вугром – 119 Ккал;
 • з креветкою – 97 Ккал;
 • з тунцем – 90 Ккал.

Темакідзусі – суші, зроблене руками. Велике суші конусом, зовні огорнуте норі, і з начинкою, що виглядає з широкого кінця. У нього приблизно 10 см в довжину, це досить велика суші, його беруть руками, не використовуючи палички.

Урамакі – рулет навиворіт. Теж вважається ролом, у нього дві і більше начинки. Норі в ньому знаходиться всередині, а рис – зовні. Начинку обертають норі, після йде рис, зверху його умочують в ікру або кунжутне насіння. Калорійність суші цього виду (на сто грам) становить від 250 до 460 Ккал, це висококалорійні суші. Наприклад, калорійність «Каліфорнія маки» (креветка, авокадо, огірок, ікра тобіко) – 257 Ккал.

Калорійність суші «Філадельфія» (у різних рецептах, на 100 грам):

 • «Філадельфія маки» (лосось і вершковий сир) – 451 Ккал;
 • «Філадельфія кунсей» (лосось, огірок, вершковий сир) – 296 Ккал;
 • «Філадельфія шик» (лосось, авокадо, вершковий сир, ікра тобіко, соус унагі, майонез) – 400 Ккал.

Філадельфія – це сорт вершкового сиру, по якому і названі ці суші. Це рецепт, зараховує до сучасним, як і «Каліфорнія». Як видно з наведеного списку, калорійність суші «Філадельфія» дуже відрізняється від калорійності суші нігірі за традиційними рецептами.

Осідзусі – спресовані суші. Брусочки суші роблять за допомогою дерев’яного пристосування-преса осібако. Начинка кладеться на дно, її покривають рисом і стискають пресом. Виходить прямокутний брусок, який нарізають на порції.

Калорійність осідзусі невелика:

 • з сьомгою і васабіко – 113 Ккал;
 • з огірком і сьомгою – 127 Ккал.

Інарідзусі – суші з начинкою. Мішечок з смаженого у фритюрі тофу, омлету або сушеної гарбуза, наповнений рисом.

Тірасідзусі – розсипане суші. Це незвичайне суші являє собою рис на тарілці, посипаний начинкою.

Едомае тірасідзусі – Суші в стилі Едо. Те ж саме, але інгредієнти (часто риба і морепродукти) подаються на рисі сирими.

Гомокудзусі – суші в стилі Кансай. Начинка (сира або приготована) подається на тарілці, змішана з рисом. Ці два види суші – найстаріші, приблизно з сімнадцятого століття.

продукт калорійність білки жири вуглеводи
суші унаги 204 ккал 7,2 г 12,8 г 15,2 г
суші Ебі 97 ккал 7 г 0,8 г 15,6 г
суші ікура 161 ккал 13,6 г 5,5 г 15,6 г
суші тако 87 ккал 4 г 1,2 г 15,2 г
суші магуро 126 ккал 11,2 г 2,4 г 15,2 г
суші Сяке кунсей 152 ккал 10,4 г 5,6 г 15,2 г
суші кані 101 ккал 8,4 г 0,8 г 15,2 г

 

Калорійність сушіСуші – це старовинне японське блюдо, яке готується з рису з оцтової приправою і морепродуктів. Ця страва, становить з найпростіших і розповсюджених в Японії інгредієнтів, було спочатку методом консервації риби та їжею бідних верств населення, а зараз це одне з найпоширеніших у світі страв японської кухні, його подають як в дорогих ресторанах, так і в закладах фаст фуду. Таксколько калорій в суші?

Калорійність суші середня, великий розкид за кількістю калорій в суші через різної калорійності інгредієнтів. Так, калорійність суші з морепродуктами невелика, завдяки невисокій калорійності самих морепродуктів.

Відмінності між суші і ролами

Чим суші відрізняються від ролів? Роли – це тільки один з видів суші, а всього видів суші існує набагато більше. Крім того, роли – це більш сучасний і поширений варіант страви, в нього крім риби можна додавати будь-яку начинку. У традиційні суші кладуть в якості начинки морепродукти: свіжу рибу, водорості, ікру, кальмари або креветки.

Суші-роли, приготовані за більш сучасним рецептам, мають велику калорійність, в порівнянні з традиційними суші. Так, в суші «Філадельфія» калорійність зростає в рази, за рахунок використання не тільки висококалорійного лосося, в кількості більшій, ніж у традиційних суші, але ще й за рахунок використання сиру «Філадельфія», калорійність якого досягає 253 Ккал на сто грам.

У будь-якому випадку, при приготуванні суші потрібне дотримання наступних правил: страва має бути щільним і не розвалюватися на частини, начинка розподіляється на рисі рівномірно, страва повинна зберігати зовнішній вигляд (втім, в японській кухні зовнішнім виглядом і подачі страв завжди приділяли підвищену увагу).