9 Червня, 2014

Як схуднути після пологів

Тема, яка хвилює практично кожну молоду маму – як схуднути після пологів. Народження малюка сильно змінює уклад життя всього сімейства: тепер потрібно підлаштовуватися під новий режим дня, більшу частину часу присвячувати дитині. У молодої мами зовсім не залишається часу на зарядку, відвідування басейну, фітнес-клубу. І якщо вона набрала за період вагітності зайву вагу, їй може здаватися, що поки дитина не підросте, їй не вдасться зайнятися собою. Це помилкова думка: схуднути можна, навіть якщо догляд за малюком вимагає максимум часу. Потрібно тільки дещо змінити у своїх звичках і мати правильний психологічний настрій.

В основі – режим

Найчастішою помилкою молодих мам є порушення свого режиму харчування: поки малюк не спить, вони займаються тільки їм, забуваючи поїсти. А коли дитина засинає, спішно готують собі обід або вечерю. Проблема в тому, що виходить ненормований графік прийому їжі з великими перервами між сніданком і обідом, обідом і вечерею. У результаті організм піддається стресу і накопичує живильні речовини про запас – у вигляді відкладень жиру. Відсутність режиму не тільки чревате набором зайвих кілограмів, але і появою почуття втоми. А молодій мамі це точно ні до чого.

Набагато корисніше харчуватися разом з малюком і не менше 4 разів на день. Нехай краще це будуть маленькі порції, які зможуть підживлювати організм і не давати йому приводу відчувати себе забутим. До речі, чималу шкоду фігурі завдає звичка доїдати за малюком дитячі каші та пюре. Те, що корисно для малюка, не підходить для харчування мами.

А ось різноманітна їжа буде вельми до речі для тієї жінки, чия дитина на штучному вигодовуванні. Дієта Кіма Протасова, наприклад, прекрасно підійде: вона пропонує вам корисні продукти в правильних поєднаннях. У випадку, якщо ви вибираєте грудне вигодовування, набір продуктів буде строго нормуватись, так як він впливає на вміст поживних речовин у молоці.

Правильне харчування і годування грудьми

Дієти, які обмежують вас у виборі продуктів, відразу після пологів не приносять користі і навіть шкідливі, особливо якщо молода мама годує грудьми. Вся вживана вами їжа повинна бути максимально смачною і корисною, восполняющей втрату важливих вітамінів і мікроелементів за період вагітності та пологів.

Всім відомо, що пологи – це серйозний стрес для організму. А в період стресів наш організм втрачає білки, залізо і кальцій. З цієї причини логічно їх включити в свій щоденний раціон: білком багаті горіхи, бобові, соя, м’ясо, птиця, риба, сир; кальцієм – молочні продукти; залізом – морепродукти, хліб грубого помелу, печінка, яйця, нежирне м’ясо. До речі, дефіцит заліза пригальмовує процеси схуднення, так як саме цей мікроелемент сприяє утворенню спеціального ферменту, який відповідає за спалювання жиру.

Фахівці-дієтологи вважають, що годують мами худнуть швидше, ніж інші. Пояснюється це тим, що природне вигодовування призводить до швидкого скорочення матки і зменшенню її до звичайних розмірів, а також тим, що процеси вироблення молока вимагають від організму підвищених енерговитрат. Таким чином, якщо харчуватися помірно і по режиму, можна без праці скинути зайву вагу.

Молодих мам, які вибирають природний вид вигодовування, чекають поширені і небезпечні для фігури омани. По-перше, не варто їсти в два рази більше, ніж зазвичай – достатньо буде вибирати більш корисні і натуральні продукти харчування, але не висококалорійні і не алергени. По-друге, не потрібно поглинати в немислимих кількостях жирні молочні продукти – від цього користі не буде ні вам, ні вашому малюку, адже вам обом потрібні не калорії, а вітаміни і мікроелементи.

Грамотна рухова активність і самонастрой

Виявляється, у молодих мам більше можливостей схуднути: якщо зробити прогулянки з дитиною регулярними (і краще не 1 раз на день, а 2), ви зможете без особливих зусиль привести себе у форму. Поки малюк малий – гуляти з коляскою середнім темпом і в зручному взутті. Коли він трохи підросте – освоїти слінг і гуляти з малюком, посадивши його до себе на груди. Головне, потрібно пам’ятати про темп, рівною спині і про те, що гарну годинну прогулянку можна прирівняти до тренування в тренажерному залі.

Все це добре в теорії і тоді, коли за вікном стоїть відмінна погода. Але ж нерідко трапляється так, що прогулянці заважає холод, дощ або сніг. Що ж, ви можете залишитися вдома і зробити корисну зарядку разом з малюком. Тоді й гіподинамія – причина всіх наших бід – вам не страшна.

Такий зарядкою можуть стати рухливі ігри з дитиною на підлозі, носіння його в слінгу під час прибирання квартири або приготування їжі. Тим, хто дуже хоче привести себе у форму, можна порадити нескладні вправи, які можна виконувати з малюком в слінгу: повільні присідання з прямою спиною, махи ніг в сторони і вперед, повороти корпуса вправо і вліво при статичних стегнах. Щоб таке навантаження мала ефект, вам потрібно робити вправи до того моменту, поки в м’язах не з’явиться відчуття печіння.

Але не тільки правильне харчування і достатня рухова активність важливі для успішного схуднення – ваш психологічний настрій має вирішальне значення. У перші місяці життя малюка буває важко впоратися зі своїми емоціями і не піддатися зневірі і почуттю жалості до себе. Правильна ж установка на здоров’я і красу стане найкращими ліками від стресів.