17 Червня, 2014

У яких продуктах містяться вуглеводи

Якщо ви візьмете в руки який-небудь продукт харчування, куплений в магазині, побачите на упаковці інформацію про білках, жирах, а також вуглеводах. У якихось продуктах багато жирів, в якихось – білків, в деяких – вуглеводів. І від того, чого ж в них виявиться більше, залежить не тільки якість харчування, а й ваш зовнішній вигляд. Вуглеводи – це які продукти і чому в більшості дієт їх рекомендовано вживати в мінімальних кількостях?

Дієтологи стверджують, що основним джерелом енергії в харчуванні є вуглеводи. Це які продукти, і чи зможе ми їх чимось замінити? Давайте розбиратися разом.

Які продукти належать до вуглеводів

Вуглеводи бувають різними. Одні й правда незамінні: дають нам енергію, дозволяють себе почувати здоровими і повними сил. А інші небезпечні: збільшують ризик захворювань обміну речовин, серцево-судинної системи та гормонального фону. Тому важливо розібратися, що таке вуглеводи, в яких продуктах містяться, для чого вони потрібні, як їх правильно вживати, щоб не погладшати.

Вуглеводи нам потрібні не тільки для енергії – вони відіграють велику роль в різних фізіологічних процесах. А ту енергію, яку ми отримуємо від них, витрачаємо не просто на свою працездатність: вона витрачається для підтримки роботи всіх систем і органів. Тому відмовлятися від вуглеводів зовсім не можна – знизиться не тільки ваша активність, а й буде відчувати внутрішні проблеми організм.

Однак і надмірне вживання вуглеводів небезпечно. Дізнайтеся, в яких продуктах багато вуглеводів, щоб убезпечити себе від ожиріння, порушення обміну речовин, діабету та інших «принад» зловживання вуглеводами.

У минулій статті ми розбирали детально, що таке прості, а що таке складні вуглеводи. Нагадаємо ще раз: прості – моносахариди (глюкоза, фруктоза, галактоза) і дисахариди (сахароза, лактоза, мальтоза). Складні – полісахариди (клітковина, пектини, глікоген, крохмаль). Вони всі потрібні для нормального обміну речовин.

Не можна сказати, що всі прості вуглеводи – це стовідсоткове зло. Глюкоза і фруктоза потрібні нашому мозку, з ними він працює швидше і краще.

Які продукти належать до вуглеводів цієї групи? Глюкози багато в меді, овочах, фруктах. Фруктози – у винограді, яблуках, грушах, суниці, кавунах, чорній смородині.

А ось сахароза – той самий простий вуглевод, від якого треба триматися подалі всім, хто піклується про своє здоров’я, а також зовнішньому вигляді. Вуглевод сахароза – це цукор, кондитерські вироби, морозиво, випічка, варення, солодкі напої і так далі.

А які продукти містять вуглеводи складні? Це можуть бути і овочі, і злаки, і макарони з пшениці твердих сортів, і горіхи, і бобові. Втім, розглянемо докладніше.

Глікоген в невеликих кількостях міститься в м’ясі, найбільше – у печінці. Крохмаль ж зустрічається в картоплі, зернових, бобових, гарбузі, моркві, капусті, бананах, томатах. Той крохмаль, який вживається як частина цих продуктів, розщеплюється досить повільно. А ось крохмаль як харчова добавка (його додають у випічку, різні страви) засвоюється занадто швидко.

Ще раз: легкозасвоювані вуглеводи в яких продуктах можуть зустрітися? Якщо ви п’єте кисіль, який приготовлений з сухого крохмалю та варення, це буде дуже бистроусвояемие й марні вуглеводи. А от якщо ви з’їжте гарбузову кашу, вуглеводи з неї будуть засвоюватися набагато довше, а значить, і відчуття насичення протримається тривалий час.

Отже, висновок тут може бути тільки один: торти, цукерки, тістечка, морозиво – все це продукти, які потрібно звести до мінімуму в своєму раціоні, якщо вам не хочеться страждати від ожиріння, хвороб судин і інших неприємних наслідків зловживання солодощами. А ось овочі, натуральні злаки, макаронні вироби з твердих сортів пшениці, фрукти, деякі види м’яса на нашому столі повинні бути обов’язково, так як без клітковини, крохмалю, пектинів і глікогену організм не буде здоровою.

При цьому важливо дотримуватися в раціоні баланс всіх поживних речовин: стільки, скільки потрібно, вживати білків, а також робити вибір на користь корисних жирів.