Головні правила ефективності
Щоб результати тренувань не сповільнили позначитися на контурах фігури, слід знати основні їх правила.
- Тренування повинні бути регулярними, не менше трьох разів у тиждень, і тривалими: годину-півтора;
- Зазначені вище параметри досягаються поступово, для досягнення оптимальних потрібно приблизно місяць;
- Для запобігання зневоднення під час тренувань потрібно пити воду;
- Дихання повинне бути глибоким, тоді кисню в кров надходить більше, і процес спалювання жиру йде інтенсивніше;
- Для схуднення більше годяться кардионагрузки, силові ж вправи використовуються як допоміжні;
- Види вправ підбираються індивідуально, краще – з участю лікаря;
- Необхідно погоджувати режим харчування і занять: приходити на тренування слід не менш ніж через годину після їжі, і не можна перевантажувати організм надмірно жирною і калорійною їжею;
- Навіть підготовленому спортсмену не варто зловживати навантаженнями. Оптимальна втрата ваги в місяць: 1-4 кг;
- Після занять потрібен повноцінний відпочинок.
Який тренажер краще для схуднення?
Кожен з різновидів тренажерів хороший по-своєму. Порадьтеся з фахівцем, тренером з фітнесу та з лікарем, що вам більше підійде.
Велотренажери незамінні для тих, хто прагне знайти витривалість, зміцнити серцево-судинну систему і накачати м’язи ніг, стегон, сідниць.
Степери прості в застосуванні, компактні, доступні за ціною. Вони відтворюють навантаження, що ми відчуваємо при підйомі по сходинках. У відгуках про тренажерах для схуднення цей вид часто фігурує в якості прикладу досягнення результатів без «фанатических» зусиль. Але занять буде потрібно досить багато. До того ж, після травм і при хворобах хребта він протипоказаний.
Гребні тренажери вважаються одними з кращих тренажерів для схуднення, найефективніших. Тут майже всі м’язи працюють, та ще і йде їх розтяжка, що дуже корисно при остеохондрозах, якими страждає більше половини співгромадян. Мінус методу: він може зіпсувати фігуру жінкам, у яких і без того великі плечі, адже основне навантаження тут – саме на плечовий пояс.
Бігові доріжки дуже популярні, і не даремно: на них досягається особлива глибина дихання, вони імітують ходьбу і біг, ефективні спортивні дисципліни, оздоровлюючі і дають бонус схуднення.
Еліпсоїд: відміну від «побратимів по цеху»
Якщо ви ще не вирішили, який тренажер краще для схуднення, починайте з еліпсоїда. За результативністю він близько підбирається до біговій доріжці, хоч і трохи недотягує, зате займатися на ньому простіше і цікавіше, не так монотонно. Його можна придбати додому, де можна буде поєднувати тренування з переглядом ТВ-передач, контролем виконання домашніх завдань дітьми та іншими домашніми турботами.
По суті, це гібрид бігової доріжки і степпера, тільки траєкторія руху не прямолінійна, а еліптична. Це робить апарат дуже продуктивним: залучається максимум м’язів. До того ж, при такій формі занять знижується тиск на сухожилля і суглоби, тому на еліпсі можуть займатися навіть ті, кому біг «натуральному» вигляді протипоказаний.
Еліпсоїд: особливості та відгуки про тренажері для схуднення
Серед численних різновидів еліпса просунуті користувачі часто вибирають комп’ютеризовані. Вони мають опції контролю пульсу, регулювання частоти кроку та інших параметрів.
А взагалі на даному вигляді тренажерів можливі такі вправи як класична ходьба з рівномірним завантаженням м’язів, зворотна ходьба з тренуванням стегон і гомілок, похила ходьба і руху в напівприсіданні.
Інтервальна система – з чергуванням швидкого і повільного темпу (по часу: 1 до 3), найбільш краща. Але і тут, як і на будь-яких інших тренажерах, варто починати з мінімальних навантажень, а це не більше 10 секунд швидкого ритму. Потім, з набуттям досвіду та фізичної підготовки, поступово доводять загальний час занять до 40 хвилин. І то – при постійному контролі стану здоров’я.
Брак руху – велика проблема сучасного городянина. Незмінними її супутниками стають слабкість імунної системи і проблеми з вагою. Дієти не завжди дають бажаний результат, та і не всім показані по медичним підстав. Оптимально, як показує практика, поєднання грамотного харчування та помірних фізичних навантажень. Чому саме тренажери? А чому б і ні?!
Домашні тренажери для схуднення: вибір залежить від постановки завдань
Тренажери дуже зручні: займатися з ними можна всім, для цього не потрібні особливі фізичні можливості, спортивні навички та технічні уміння. Любителям «світського» спілкування нескладно виділити пару годин 2-3 дні в тиждень, щоб поєднати приємне з корисним в спортзалах, фітнес-клубах. Інтроверти швидше віддадуть перевагу домашні тренажери для схуднення, і теж будуть праві.
Який саме вибрати з наявного достатку, це залежить від того, які ваші потреби, які завдання ставляться. Хтось накачує м’язи преса або спини, іншим потрібна реабілітація після травм, милі дами найчастіше хочуть комплексного схуднення і формування чарівних ліній стрункості.
Вирішуючи питання, який же він, кращий тренажер для схуднення, треба розуміти відмінності між двома основними групами цих спортивних снарядів. Кардіотренажери, з навантаженням на серцево-судинну систему: це різні бігові доріжки; велотренажери та агрегати, що імітують греблю. Силові: тренажери з додатковим обтяженням ряду груп м’язів. Є і різновиди об’єднані, і вони дуже перспективні, оскільки максимальний ефект досягається саме залученням комплексу впливів.