Зразкове меню дієти на висівках і кефірі
Коли не вистачає вільного часу на відвідування тренажерних залів, та й постійно рахувати калорії і відстежувати компоненти меню немає бажання, багато хто шукає варіанти щадящих варіантів схуднення. Дієта на висівках і кефірі саме з їх числа.
При цьому ніяких кардинальних заборон на продукти живлення не накладається, хоча для прискорення процесу дещо знизити споживання жирів і вуглеводів не завадить. А ось сіль дійсно потрібно дуже дозувати. Інакше навіть при втраті ваги результат буде малопомітний: сіль утримує в організмі воду, і набряклість буде заважати правильно оцінити результати.
І ще одна рекомендація: при всій завантаженості та інших «але» ніколи не відміняйте сніданок. Запустивши з ранку обмінні процеси, прискорюємо механізм схуднення. На сніданок можна використовувати йогурт або кефір з висівками або варене яйце з висівкового хліба, другий сніданок складе жменю висівок і якийсь фрукт. Обід під час дієти на висівках і кефірі включає зазвичай овочеві супи з скибочкою висівкового хліба, перше блюдо можна замінити нежирною рибою або м’ясом. В полудень знову звертаємося до фруктів з вже звичною добавкою. Вечеря білковий, і перед сном не завадить ще один стаканчик кефіру.
Особливості та протипоказання
Треба пам’ятати, що висівки сильно розбухають у шлунку і кишечнику, та й самі мають певну калорійність. У різних джерелах називають денну норму від 30 до 50 грамів, вибирайте її залежно від власної ваги і особливостей роботи ШКТ. І не забувайте: весь період дієти пшеничні висівки треба рясно запивати водою!
По можливості їх краще залити водою заздалегідь, дати настоятися, а потім з’їсти хвилин за 20-30 до основного прийому їжі. Почуття насичення настане скоро, і простіше буде в обід або вечерю не допустити «передозування» продуктів.
Вівсяні висівки для дієти Дюка, про яку ми поговоримо трохи нижче, як і інші їх види, мають ряд протипоказань. В першу чергу заборона стосується людей з гастритом та іншими захворюваннями шлунково-кишкового тракту у фазі загострення. Треба пам’ятати про такий побічний ефект вживання висівок, як вимивання кальцію. Можуть бути й специфічні індивідуальні реакції, тому перед початком дієти потрібно порадитися з лікарем.
Не варто купувати для дієти пшеничні відрубавши сумнівних торгових точках, краще нехай це будуть спеціалізовані відділи або аптеки. Оптимальна тривалість курсу: три місяці. Після цього в якості профілактичної та стабілізуючої заходи можна буде вживати по дві чайні ложки висівок в день.
Вівсяні висівки для дієти Дюкана
Французьким доктором П’єром Дюканов вже 30 років тому була розроблена білкова дієта, але популярною у всьому світі вона стала лише в 2000-і, після виходу в світ його книги «Я не вмію худнути». При дієті Дюкана висівки потрібні, щоб нейтралізувати звичайне ускладнення від надлишку білків: запори. Він рекомендує саме вівсяні, хоча іноді їх можна замінити і пшеничними, і тут денна норма вдвічі менше, ніж при чисто висівковій дієті: 15-20 грамів.
У фазі атаки (активної втрати ваги) рекомендується 1,5 ст. л. висівок на добу, у двох наступних фазах, спрямованих на закріплення результату, – по 2-2,5 ложки. Остання фаза типовий дієти Дюка, націлена на стабілізацію ваги, по ідеї автора методики може тривати нескінченно. У ці місяці і роки дієти Дюка отрубіможно приймати по 3 столових ложки в день.
Причому, в цій останній фазі вже дозволені всі продукти, але раз на тиждень слід витримувати тільки білковий раціон і не нехтувати фізичним навантаженням.
Відгуки про дієту на висівках: плюси і мінуси
З перших же місяців широкої популяризації методу П’єра Дюка його розробник потрапив під вогонь критики колег. Неоднозначно ставляться дієтологи і до інших схожих методикам, заснованим на відмову від жирів і вуглеводів, на перевазі білкового меню. Лікарська практика і користувальницькі відгуки про дієту на висівках, автором якої є Дюка, кажуть про негативний вплив її на нирки.
Але треба мати на увазі: ниркова недостатність виникає саме через перекіс денного раціону на користь білка, власне висівки тут не при чому. Їх користь ніколи не оскаржувалася, тільки й тут не можна втрачати почуття міри, не виходити за рамки денної норми і пам’ятати про протипоказання.
Чи можна худнути, чи не вганяючи себе в виснажливу боротьбу з калоріями? Прекрасна половина людства мріє про дієти, де смачненьке можна, та делікатеси осідають в жирові прошарки. Виявляється, є таке диво-засіб! Висівки – не панацея, але реальна можливість підкоригувати фігуру. Про ці та інших корисних їх властивості докладніше – в цій статті.
Висівки: види і користь
Висівки – це щільна оболонка зерна будь-якого злаку. При обмолоті вона віддаляється, раніше її використовували як корм тваринам. Але спочатку на Заході, а потім і у нас в країні було досліджено вплив даних оболонок на шлунково-кишковий тракт людини. І виявилося, що висівки – просто знахідка для дієтологів і їх імовірних пацієнтів. З’явилися дієта Дюка на висівках і численні подібні розробки, в хід йшли не тільки широко відомі пшеничні і вівсяні продукти, а й кукіль, що залишаються після обробки інших зернових.
Дослідження були пов’язані з необхідністю компенсувати брак клітковини і особливо – грубих харчових волокон у людини. Чим же допоможе в даній ситуації дієта на пшеничних висівках, в чому саме полягає їхня користь?
- Нормалізують перистальтику кишечника, покращують його мікрофлору.
- Виводять з органів і тканин холестерин і токсини.
- Підвищують концентрацію мікроелементів і вітамінів в крові.
- Знижують вміст цукру в крові.
- Активують процеси обміну речовин.
- Швидко вгамовують голод.
Фахівці з дієтології стверджують, що тільки за рахунок включення в раціон невеликої кількості висівок йдуть від двох до п’яти кілограмів ваги в місяць. Дія пшеничних і вівсяних зернових оболонок дещо різне.