11 Квітня, 2015

Харчування влітку: поради дієтологів

Правильне харчування влітку для дитини

Харчування дитини вліткуОкремим питанням стане харчування дитини влітку. Відомо, що в цю пору їх організм розвивається найбільш інтенсивно, тому зростає потреба у збільшенні норми білка. Крім того, дитина разом з потом втрачає багато вітамінів та інших корисних мікроелементів. На покриття цих витрат слід збільшити калорійність раціону, приблизно на 10-15%. А досягти цього можна через включення додаткових порцій молочних і кисломолочних продуктів, а також сиру.

Збільшити калорійність раціону допоможе і щільний сніданок. Дієтологи радять включати в нього багате білком блюдо, наприклад, м’ясо, рибу, сир або яйця. Також важливо, щоб у щоденному меню дитини був присутній широкий спектр перших сезонних овочів, а саме – редис, ріпа, рання капуста, буряк, морква і свіжі огірки. А пізніше раціон слід доповнити помідорами, молодою картоплею, свіжою зеленню, як городньої, так і дикоростучої.

Як правило, для дитини харчування влітку ҐРУНТУЄТЬСЯ на 4 основних і 1 додатковому прийомах їжі

А досвідчені дієтологи рекомендують організувати режим вживання їжі так, щоб полудень і обід помінялися місцями. Оскільки після денного сну в літній час дитина з великим задоволенням з’їсть ситний і багатий білком обід. Особливу увагу слід приділити питного режиму. Так як в спекотні дні організму потрібно більше рідини. І для цього важливо завжди мати під рукою кип’ячену воду, а найкраще – відвар шипшини, несолодкого компоту або свіжого соку. Дотримуючи всі ці прості правила харчування влітку, ваша дитина завжди буде в гарному настрої, але найголовніше – здоровим і бадьорим!

Харчування вліткуМаксимум користі і безпеки – істинні твердження харчування влітку для кожного з нас без винятків. Адже навряд чи хтось захоче провести кілька тижнів спекотної пори року в гастроентерологічному відділенні з харчовим отруєнням. Влітку саме вони є поширеним недугою, особливо для наших дітей. Тому ми пропонуємо ознайомитися вам з основними і простими правилами, яких потрібно дотримуватися при складанні свого раціону, щоб завжди бути в хорошому самопочутті, не завдаючи шкоди своєму здоров’ю.

На які продукти робити упор влітку?

Отже, правильне і здорове харчування влітку обов’язково має бути збалансованим, різноманітним і грамотно організованим. Тому багато дієтологів радять не забувати, що крім достатку овочів, фруктів і зелені існують і такі продукти, як злаки, в розумних межах жири, білкова їжа, а також кисломолочні вироби. Крім того, слід пам’ятати і про те, що раціон повинен не тільки вгамовувати почуття голоду, але і приносити нам позитивні емоції.

Як уже зазначалося, особливо корисні злаки. У їх змісті налічується велика кількість складних вуглеводів, амінокислот, вітамінів і протеїнів. Також вони багаті клітковиною, яка допомагає нашому організму самостійно проводити чистку і виводити з кишечника шкідливі шлаки і токсини. Влітку дієтологи радять їсти хліб грубого помелу, мюслі і вівсянку. А от від білого хліба і здобної випічки краще відмовитися – вони не принесуть нам користі, зате зайві калорії надалі обов’язково відіб’ються на нашій фігурі.

Відомо, здорове харчування влітку має включати широкий спектр сезонних овочів. Їх можна вживати в будь-якому звичному для вас вигляді – тушкованому, відварному, сиром, запеченому і так далі. Однак не занадто перестарайтеся з термічною їх обробкою, інакше ви втратите багато корисних елементів, якими багаті овочі. Також намагайтеся уникати важких заправок для салатів. Для цього добре підійде лимонний сік з невеликою кількістю оливкової олії.

Щодня в здоровому харчуванні влітку повинні бути присутніми сезонні фрукти, причому ті, які ростуть у вашому регіоні. Так, наприклад, в червні ви можете побалувати себе полуницею, черешнею і вишнею, а в липні – малиною, червоною смородиною, абрикосами і агрусом. Серпень багатий яблуками, персиками, кавунами та динями. Погодьтеся, їх достаток забезпечить ваш організм багатьма корисними речовинами і вітаміном С, зміцнить ваш імунітет і підготує його до зими. Дієтологи радять вживати фрукти в першій половині дня – так вони краще засвоюються.

Якщо ви задалися метою схуднення, харчування влітку обов’язково має включати кисломолочну продукцію. У спеку такі вироби, як кефір, ряжанка, йогурт і кисляк допоможуть не тільки утамувати відчуття голоду, але і ефективно очистити кишечник, видаляючи з нього всі шлаки і токсини. Такий процес неодмінно позначиться на вашій фігурі і додасть їй стрункості і витонченості. Однак уникайте молочних продуктів, особливо при поєднанні їх в одному прийоми їжі з фруктами і овочами.

Для схуднення в харчування влітку також важливо включати рибу. Білок, що міститься в ній, набагато краще засвоюється, ніж м’ясний. Тому дієтологи радять частково замінювати яловичину і інші види м’яса морепродуктами, тим більше що вони чудово гармонують з овочами. Однак від сирої риби (наприклад, суші) або оселедця в літній час краще відмовитися. Оскільки під час їх вживання висока ймовірність прояву харчового отруєння.

Що ж стосується самого м’яса, то істина така – даний вид білка необхідний нашому організму, він бере участь у будівництві клітин. Але у спекотну пору для схуднення в харчуванні влітку його кількість потрібно скоротити, достатньо буде в раціон включати м’ясні страви два рази на тиждень. З рідини перевагу найкраще віддавати їдальнею воді, компотам, киселів зі свіжих фруктів і ягід, зеленому чаю з лимоном, а також імбирного чаю. Їх кількість повинна бути не менше 2,5-3 л на день, інакше ваш організм буде страждати від обезводнення.