6 Квітня, 2015

Переваги роздільного харчування для схуднення

Роздільне харчування для схуднення: таблиця сумісності продуктів

У будь-якому продукті є певне поєднання білків, жирів і вуглеводів. За співвідношенням компонентів всі продукти відносяться до певної групи (це видно в таблиці роздільного харчування для схуднення):

  • продукти, багаті білком – горіхи, м’ясні продукти, сир, риба;
  • продукти, що містять багато крохмалю – жито, пшениця, кабачки, зелений горошок, гарбуз;
  • продукти, в яких мало крохмалю – селера, капуста, листя буряка, баклажан;
  • продукти, багаті вуглеводами – мед, цукровий пісок, сироп. Солодкі фрукти – банани, родзинки, фініки, чорнослив, хурма, груша;
  • продукти, багаті жирами – кукурудзяна, горіхове, соняшникова і вершкове масло, сало, жирна риба, горіхи, м’ясо жирних сортів;
  • кислі фрукти – апельсини, лимони, яблука, виноград, квашена капуста, сливи;
  • напівкислі фрукти – солодкі яблука, персики, груші, чорниця, сливи і абрикоси.

Вибрати спільні продукти для приготування їжі за рецептами роздільного харчування для схуднення допоможе спеціальна таблиця.

Добре сумісні – +

Нормально сумісні – 0

Погано сумісні – –

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

М’ясо, риба, птиця (пісне.)

1

+

0

Зернові, бобові

2

0

+

+

0

+

+

+

Масло вершкове., Вершки

3

0

0

+

+

+

+

0

0

Сметана

4

+

0

0

+

+

0

+

+

+

Олія.

5

+

0

+

+

0

+

+

+

Цукор, кондит. вид.

6

+

Хліб, крупи, картопля

7

0

+

+

+

+

+

0

0

Фрукти кислі, помідори

8

+

+

+

0

+

0

0

+

+

Фрукти солодкі, сухофрукти

9

0

0

0

+

0

0

+

0

Овочі зелені і некрохмалисті

10

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

Овочі крохмалисті

11

0

+

+

+

+

+

0

0

+

0

+

+

0

+

Молоко

12

0

0

0

Сир, кисломол. продукти

13

0

+

+

+

+

+

Сир, бринза

14

0

0

+

+

+

+

0

Яйця

15

+

0

Горіхи

16

+

+

+

0

+

0

+

+

+

0

Диня

17

Принципи складання меню роздільного харчування

Меню роздільного харчування для схудненняВ меню роздільного харчування треба враховувати, що білок різних продуктів теж може бути несумісним. Наприклад, білку сиру необхідна кисле середовище в кінці розщеплення, а білку м’яса – на його початку.

Дієтологи у відгуках про роздільне харчування для схуднення пишуть, що не варто вживати м’ясну їжу з кислими фруктами, лимонним соком або оцтом, оскільки кислота уповільнює секрецію шлункового соку, від цього переробка м’яса сповільнюється. Горіхи та сири НЕ загнивають в шлунку і перетравлюються, тому що ці продукти гальмують шлункову секрецію.

Білкову їжу не можна поєднувати з жирними продуктами, оскільки вони знижують виділення шлункового соку. У цьому випадку білок лише частково перетравиться. Дія жиру можна нейтралізувати, якщо з’їсти зелень або зелені овочі. При роздільному харчуванні стають непотрібними масла. При виборі рецепта роздільного харчування для схуднення треба пам’ятати, що цукру несумісні з білковою їжею, оскільки вони засвоюються в кишечнику. Затримуючись у шлунку, де волого і тепло, цукру запускають реакції бродіння, провокуючи газоутворення. Солодкі продукти не можна вживати з вуглеводами. Молоко бажано пити окремо, воно згортається в шлунку і перетворюється в сирнистий масу. Сир обволікає їжу і уповільнює її перетравлення. В меню роздільного харчування для схуднення допустимо іноді включати солодкі фрукти і тістечка, але є їх треба окремо, так як у поєднанні з іншою їжею ці продукти сповільнюють переварювання. Є свіжі фрукти, особливо дині і кавуни, треба також окремо від інших продуктів.

Щоденне меню роздільного харчування для схуднення може варіюватися, однак існують загальні рекомендації щодо його складання. Так, на сніданок краще їсти фрукти, в обід бажано вживати продукти, багаті білками, а для вечері треба використовувати продукти, багаті вуглеводами. Салати і овочі повинні становити основну частину денного раціону. Перед сніданком і перед вечерею дуже корисно випити склянку теплої або холодної води.

Переваги роздільного харчування: відгуки схудлих

Судячи з відгуків, роздільне харчування для схуднення не тільки допомагає знизити вагу, але і поліпшити загальне самопочуття, адже при такій системі харчування процес гниття і бродіння при переробці їжі просто неможливий. Інтоксикація організму поступово знижується, що відбивається і на вазі, і на самопочутті худне.

У відгуках про роздільне харчування для схуднення багато хто відзначає, що при дотриманні основних принципів такого харчування не виникає відчуття незадоволеності їжею. Дана система харчування дуже гнучка, вона дозволяє максимально урізноманітнити щоденне меню.

Роздільне харчування для схудненняНіхто з нас не любить обмежень і правил, а тим більше в раціоні харчування. За статистикою 90% людей при дотриманні тієї або іншої дієти рано чи пізно в ній розчаровуються і повертаються на початковий етап.

При роздільному харчуванні практично не потрібно змінювати себе, щодня силою волі долати штучні самообмеження. Меню роздільного харчування для схуднення досить різноманітно, воно не приїдається. Ідея такого харчування далеко не нова. Цю ідею, засновану на сумісності продуктів, розробив лікар Вільям Говард Хеєм. Він використовував таку систему харчування сам, і за місяць не тільки скинув двадцять кілограмів, але і помітно поліпшив своє самопочуття, а також позбувся серйозного захворювання нирок.

Схудлі у відгуках про роздільне харчування стверджують, що це один з найбільш ефективних і безпечних способів зниження ваги. Сьогодні ми розглянемо основні принципи роздільного харчування, розповімо про спеціальній таблиці сумісності продуктів, обговоримо основні принципи складання меню роздільного харчування, назвемо основні переваги такої системи харчування.

Основні принципи роздільного харчування

Кожен вид їжі в ідеалі повинен перероблятися окремо і окремо засвоюватися, адже найчастіше процеси перетравлення конкурують в організмі між собою, перешкоджаючи і заважаючи один одному і посилюючи тим самим навантаження на органи травлення.

Так, для перетравлення білків необхідна кисле середовище, для переробки крохмалю необхідна слабощелочная середу. Для розщеплення вуглеводів потрібне лужне середовище, оскільки в кислому середовищі вони викликають утворення газів. Приміром, якщо людина з’їла шматочок хліба, то організм ще може пристосуватися і виділити для розщеплення вуглеводів слабокислотні шлунковий сік. Через якийсь час кислотність шлункового соку збільшиться для розщеплення білка, що міститься в продукті. А якщо в шлунок потрапляють різні продукти, то виділяється кислий сік, який не дозволяє вуглеводам засвоїтися. Вуглеводи починають розщеплюватися ще в ротовій порожнині, оскільки слина має лужну реакцію, проте в шлунку луг відразу нейтралізується. Тому, за правилами роздільного харчування для схуднення, спочатку треба вживати білки, а потім вуглеводи.

Теги: