26 Квітня, 2015

Меню дієти Мірімановою

Думки лікарів і тих, що худнуть про меню дієти Катерини Мірімановою

дієта мірімановою зразкове менюОфіційна дієтологія до системи «мінус 60» претензій не має. Адже по суті, її засновниця нічого інноваційного не зробила, а просто показала на своєму прикладі, що навіть звичайним правильним харчуванням можна домогтися стрункої фігури. У результаті популярність системи послужила пропагандою здорової їжі і розумного підходу до щоденного раціону, включаючи моменти сполучуваності продуктів, розподілу білків, жирів і вуглеводів за часом доби, способів приготування страв. З цієї причини лікарі не дають негативних рекомендацій до меню дієти Катерини Мірімановою. Навпаки, його варто радити всім і кожному.

Жінки і чоловіки, які дотримувалися системи, зізнаються, що якщо перший час було непросто, особливо з-за необхідності запам’ятовувати всі тонкощі складання меню, то надалі корекція харчування давалася без особливих проблем. Не з’являлося бажання зірватися вночі на тазик котлеток, не хотілося скоріше злізти з дієти, забувши про мрії про красивої фігури. Адже улюблені смаколики ніхто не відміняв. Основна складність полягала у відсутності ситної їжі після шостої вечора. Особливо це відноситься до тих, хто працює в нічну зміну або просто засиджується допізна.

У плані результатів зразкове меню дієти Мірімановою «мінус 60» дозволяє плавно скидати вагу, але забувати про зайві кілограми назавжди. Крім того, організму не завдається шкоди, оскільки швидкість зниження ваги абсолютно природна і вона не досягається за рахунок зменшення поживності раціону. Жінки і чоловіки схудли на 10, 20, 30 кг, залишаючи зайву вагу в страшних спогадах. Але головне, що вони в підсумку звикали до системи, і бажання харчуватися шкідливою їжею або ж наїдатися на ніч відпадало само собою. А при подальшому бажання втримати здобуту стрункість проблем не виникало.

дієта мірімановою менюМабуть, однією з найбільш відомих дієт на сьогоднішній день є система «мінус 60», розроблена Катериною Мірімановою. Жінка на своєму прикладі показала, що навіть без насильства над собою можна досягти бажаного, скоригувавши свою фігуру і пішовши від надмірної ваги до нормального. Звичайно, це не могло залучити інших бажаючих схуднути. Адже кожна представниця прекрасної статі хоче бути стрункою, але не дотримуватися заради цього жорстких схем живлення, відмовляючи собі у всьому.

Якщо розібрати зразкове меню дієти Мірімановою, стає зрозуміло, що заснована вона частково на принципах здорового харчування, змішаних з питанням сполучуваності продуктів і відмовою від пізньої вечері. Як саме це все реалізовується – розказано нижче.

Зразкове меню дієти Мірімановою «мінус 60»

На відміну від всіх інших методик, система «мінус 60» вимагає розгляду кожного прийому їжі окремо. Тут недостатньо просто дати схему на добу, коротко описавши сніданок, обід і вечерю. У них всіх є свої особливості.

Сніданок.

Ранкові прийоми їжі – одна з головних причин громадської любові до системи Катерини Мірімановою. Меню дієти під час сніданку не має ніяких обмежень. Не вважаються калорії, співвідношення білків, жирів та вуглеводів, не важливий спосіб приготування їжі. Їсти дозволено все, що душа забажає. Але до 12 годин. Єдиний заборонений продукт – молочний шоколад. Його доведеться замінити гірким, причому якщо зробити це відразу складно, то можна поступово зменшувати порцію до 20-30 г на добу.

Сніданок обов’язково повинен бути присутнім в розкладі. Це майже ключовий момент меню дієти Мірімановою, оскільки він відповідає за активізацію обмінних процесів. Тим більше, що з урахуванням вільного набору продуктів можна поснідати так, щоб відбити бажання ситно харчуватися протягом доби. А також усунути необхідність накинутися на холодильник ввечері.

Обід.

Ось тут з’являється необхідність записувати і роздруковувати. Оскільки роль відіграє не тільки список дозволених продуктів, але і їх компонування. А головне, що вживати можна тільки те, що наведено нижче.

Основний спосіб приготування – варіння, пропарювання або гасіння. Запікати дозволено лише овочі і фрукти. Сіль використовується в будь-яких кількостях, але не варто нею зловживати: вона провокує появу набряків. Можна майонез і масло, але не літрами. Тільки щоб надати смак, якщо це дуже потрібно.

Можна варити супи, але:

  • Якщо вони готуються з картоплею, то варяться на воді.
  • Якщо на м’ясному або рибному бульйоні, то картоплі в них бути не повинно.

Овочі допускаються абсолютно будь-які, але:

  • Бобова група і картопля з м’ясом і рибою не поєднуються.
  • Консерви не подаються до столу. Якщо хочеться кукурудзи або горошку, купувати їх можна тільки в замороженому вигляді, коли немає свіжих.
  • Гриби можна тільки у вареному або сирому вигляді.
  • Солоні і мариновані варіанти продуктів краще не занадто часто включати в меню.

Серед м’ясної і рибної групи можна і варену ковбасу з сосисками, якщо хочеться, і будь-які субпродукти, і шашлик, і крабові палички, і котлети, і холодець. Але смажити неприпустимо. Сорти м’яса і риби допускаються будь-які.

Що стосується фруктів, то дозволена пара яблук на добу, цитрусові, невелику кількість злив, ківі, пара шматочків кавуна, чорнослив і ананас.

Серед злакових перевагу рекомендується віддати рису та гречки. Але з’єднувати їх з м’ясом не можна. Те ж відноситься до макаронів і рисової локшини. До них дозволено додати 30 г сиру.

Суші і кисломолочна продукція в будь-якій кількості.

Вечерю.

Тут вже забороняється цукор. У питанні приготування страв допускається гасіння на воді. Вечірній прийом їжі після 18 год заборонений.

З овочів можна тільки картопля, горошок і кукурудзу, авокадо, гриби, баклажани і гарбуз. Не чіпати макаронні вироби і локшину. Крупи та фрукти залишаються ті ж самі, що були в обід.

Серед м’ясної групи ввечері допускаються тільки морепродукти, нежирні риба і м’ясо, субпродукти. Тобто ковбаса, сосиски, котлети, шашлик вже не можна. Можна варені яйця, але не більше двох штук.

У молочній категорії допускається сир, натуральний йогурт без добавок, кефір. Добре поєднуються з фруктами. Дозволений сир в тандемі з криспами.

Після 18 годин намагатися нічого не їсти, крім кави без підсолоджувачів, трав’яного чаю, води без газу, свіжовичавленого соку з цитрусових, червоного сухого вина і кефіру.