Калорійність курячої печінки, скільки калорій в печінці курячої

Калорійність курячої печінки, скільки калорій в печінці курячої

Калорійність курячої печінки – 140 ккал
Білки: 20,41 г
Жири: 5,92 г
Вуглеводи: 1,41 г

Печінка – це цінний продукт харчування, який рекомендують вживати в будь-якому віці. Куряча печінка, калорійність якої невисока, відрізняється особливою користю. Людство вживає її в їжу поряд з печінкою тварин і риб вже багато століть. І не даремно: у цих субпродуктах міститься велика кількість білків і корисних речовин.

Корисні властивості курячої печінки

Печінка курки багата на лізин, метіонін, триптофан – це важливі амінокислоти, які потрібні для здоров’я організму. У курячому білку багато заліза, яке корисне для синтезу гемоглобіну та інших пігментів крові. Високий вміст міді дозволяє печінки проявляти свої протизапальні властивості.

Регулярно вживаючи курячу печінку, ви сприяєте засвоєнню кальцію в організмі, запобіганню остеопорозу, атеросклерозу, інфаркту та інсульту. У печінці містяться антиоксиданти, які захищають організм від шкідливого впливу навколишнього середовища.

У печінці курки міститься багато фосфору, магнію, цинку, кальцію. Аскорбінова кислота, яка входить до складу печінки, покращує стан волосся і зубів, стимулює роботу головного мозку, зміцнює зір.

Дуже багато в цьому субпродукти вітаміну В12 і селену (він корисний для щитовидки). Її рекомендують вживати дорослим і дітям, причому останнім – починаючи з шестимісячного віку.

При цьому потрібно пам’ятати, що всі ці корисні властивості можна отримати тільки за умови, що печінка отримана від здорової тварини, яке годували правильно, без використання хімічних кормів, при цьому курка не хворіла і не вирощувалася в екологічно брудних районах.

Також курячу печінку не рекомендують вживати людям, що страждають від виразкової хвороби, захворювань нирок. А також не слід їсти печінку всім, у кого підвищений рівень холестерину.

Куряча печінка при дієті

Низька калорійність курячої печінки дозволяє вживати її при будь-якій дієті, спрямованої на схуднення. Тільки от готувати її потрібно відповідним чином: без додавання жиру, за допомогою гасіння або варіння – їсти смажену печінку під час дієти не можна.

З курячої печінки можна готувати дієтичний паштет, салати, вживати її зі свіжими овочами. Є таке блюдо кожен день не вийде: дієтична печінка не така смачна, однак дуже корисна.

Щоб поліпшити смак печінки, включіть її до складу салату з свіжих овочів. Добре вона поєднується зі смаком помідор, маслин, огірків, свіжої капусти. Знаючи, скільки калорій в печінці курячої, ви можете самостійно підбирати найбільш відповідні інгредієнти. Або перевіряти їх по таблиці калорійності основних продуктів.