Популярна «у народі» англійська дієта вже досить давно поширена в мережі. І жінок, які успішно схудли на цій системі, стільки ж, скільки і які розчарувалися в ній. Чому ж?
Суть англійської дієти зводиться до чергування овочевих і білкових днів, в результаті чого організм повинен прискорено втрачати зайву вагу. Однак нерідко після завершення дієти вага повертається, та ще й з «дружками» у вигляді додаткових кілограмів. Що не так з цією дієтою?
Англійська дієта – опис
Щоб зрозуміти, в чому проблема цієї системи харчування, потрібно дізнатися, на чому базується англійська дієта. 21 день – це час, який відведено вам для схуднення. А втрату ваги творці дієти за цей час обіцяють … аж на 10 кілограмів!
Правила цієї дієти такі:
- з раціону потрібно повністю виключити жирну і смажену їжу;
- всі страви готувати на пару, варити, запікати в духовці;
- за весь день випивати близько 2 літрів чистої води;
- приймати паралельно полівітаміни;
- відразу після пробудження випивати склянку теплої води зі столовою ложкою лимонного соку;
- після 19 годин не є;
- на ніч випивати столову ложку оливкової олії;
- всі борошняні вироби, будь-яка випічка, солодощі, цукор забороняються;
- не можна також пити каву і чорний чай;
- не можна вживати сіль.
Нарешті, найголовніше: дотримуючись цієї дієти, потрібно чергувати дні білкові та овочеві – 2 через два. А починати дієту необхідно з розвантажувальних днів. Розвантажувальним же днем вона і закінчується.
З боку здається, що англійська дієта, відгуки про яку ви можете залишити в коментарях, цілком ефективна. Адже в ній перераховані всі вимоги, які відповідають поглядам на здорове харчування. Однак багатьом, хто 21 день терзав свій організм раціоном незвично низькій калорійності, та ще й без солі, вона не принесла нічого, крім розладів травлення, а також додаткової ваги. Чому ж?
По-перше, дієта досить жорстка, якщо судити з її меню, і наказує сильно урізаний раціон за своїм складом. У людини через 21 день розвивається дефіцит багатьох важливих елементів живлення.
По-друге, дієта вуглеводного чергування була спочатку придумана для спортсменів, які прагнули максимально висушити своє тіло перед показовими виступами. Здавалося б, що тут такого? Вся проблема в тому, що якщо у вас немає ніякої фізичного навантаження, ця програма сприятиме не схудненню, а набору ваги!
По-третє, якщо у вас були проблеми зі стільцем, в період дієти вони посиляться. Так як надмірне вживання білків, а потім таке ж надмірне вживання сирих фруктів або овочів викличе у вас як мінімум здуття.
Нарешті, обіцянка позбавити вас за 3 тижні від 10 кілограмів ваги – це міф. Так як подібна втрата ваги можлива тільки за рахунок втрати рідини і вмісту кишечника, а також (що найнебезпечніше!) – М’язів і клітин внутрішніх органів. Хочете повне виснаження з незворотними наслідками? Напевно, немає.
На жаль, після повернення на звичний стиль харчування повернення ваги виявиться стрімким.
Все ще хочете схуднути з ризиком для здоров’я? Що ж, вибір ваш – і головні принципи, яких дотримується англійська дієта. Меню для схуднення нижче.
Англійська дієта – меню
У розвантажувальні дні по дієті пропонується сидіти виключно на молоці або кефірі. Або є близько 2 кілограмів наслідках фруктів, запиваючи їх зеленим чаєм або трав’яним настоєм.
У «білкові» дні раціон англійської дієти виглядає так:
- на сніданок випийте зеленого чаю, з’їжте шматочок зернового хліба;
- на обід приготуйте рибний або м’ясний бульйон, з’їжте 200 г відвареного м’яса і 2 ложки зеленого горошку;
- на полуденок випийте склянку молока або з’їжте жменю горіхів;
- на вечерю з’їжте 50 г сиру або 2 варених яйця, або 150 г відвареної риби / м’яса, стакан кефіру.
У «овочеві» дні ваше меню буде виглядати так:
- на сніданок з’їжте 2 яблука або 2 апельсини;
- на обід приготуйте овочевий суп (без картоплі), або вінегрет, або овочевий салат з рослинним маслом;
- на полуденок з’їжте 1 фрукт (крім бананів);
- на вечерю зробіть салат зі свіжих овочів, випийте склянку зеленого чаю.
У білкові дні можна включати не тільки м’ясо, а й бобові, гриби, нежирний сир. В овочеві дні краще час від часу вживати некалорійні крупи – вівсянку, гречку, перловку. Це знизить негативний ефект від вживання великої кількості сирих овочів, а також хоч якось наситить організм поживними речовинами.
Є ще англійська дієта на 14 днів, яка відрізняється від традиційної лише тим, що розвантажувальні дні тут влаштовуються кожні 4 дні. Однак схуднути за 2 тижні ще менш реально, ніж за 3.
Перед тим, як піддавати небезпеці свій організм, проконсультуйтеся з лікарем. Адже нешкідлива на вигляд дієта (особливо якщо у неї так багато шанувальників у мережі) може завдати вашому здоров’ю серйозної шкоди.