15 Січня, 2019

Створено першу дієта, яка оздоровить не тільки людей, а й Землю

Фахівці вперше розробили раціон, який одночасно вирішує екологічні проблеми і робить людей більш здоровими. Як повідомляє Science Daily, на його створення у 37 експертів з 16 країн пішло близько трьох років. Нова дієта повинна стати альтернативою сучасним традиціям харчування, які шкідливі для планети і підвищують ризик розвитку хвороб.

Фахівці відзначають, що до сих пір відсутність наукових цілей заважало трансформації глобального раціону. Тому і зростає число людей, які споживають занадто багато цукру і продуктів тваринного походження.

Експерти Lancet закликають в середньому на 50% знизити споживання цукру і червоного м’яса і вдвічі збільшити частку горіхів, фруктів, овочів і бобових. Ця мета досяжна до 2050 року.

Конкретні рекомендації залежать від регіону: наприклад, в Північній Америці вживання м’яса сьогодні в 6,5 раз вище заявленої мети, а в Південній Азії – удвічі нижче. А в Африці на південь від Сахари споживають в 7,5 рази вище крохмалю, ніж необхідно.

В цілому, «дієта майбутнього» складається з 14 г червоного м’яса і 500 г овочів і фруктів в день. Ще 35% калорій представлені цільним зерном і бульбами.
За оцінками вчених, такий раціон робить вживання більшості поживних речовин більш збалансованим. Наприклад, збільшиться вміст більшості мікроелементів і корисних полі- і мононенасичених жирів. Це знизить смертність серед дорослих на 19-24% в рік.

Крім того, це скоротить викиди парникових газів, забруднення навколишнього середовища добривами і обмежить вимирання видів.

Експерти визнають, що перевести все людство на «дієту майбутнього» буде непросто: щоб здорової їжі вистачило всім, потрібно зменшити кількість харчових відходів, зберегти незаймані природні території і ввести нові технологічні рішення.

Вони виділяють кілька основних напрямків, за якими необхідно почати роботу вже сьогодні. Це пропаганда здорового харчування і використання економічних важелів, відмова від виробництва монокультур, ефективне управління землекористуванням і рибальством.

Британські дослідники представили план повної відмови від викопного палива. Його швидке здійснення допоможе зберегти зростання глобальних температур на рівні 1,5 градусів за Цельсієм і уникнути гірших наслідків глобального потепління.

Теги: