Минтай – найдешевша серед тріскових риб. Через це його часто вважають не корисним. Насправді для нашого здоров’я ця біла риба потрібна не менше своїх дорогих побратимів. Зараз в лабораторіях Роскачества перевіряють 15 найпопулярніших марок минтая на безпеку, смак, колір і кількість льоду. Також експерти з’ясують, чи не продають нам рибу з вичерпаним терміном придатності. А поки директор ВНДІ рибного господарства та океанографії (ВНДІРА), доктор технічних наук, професор Любов Абрамова розповіла, чим корисний минтай і на що звертати увагу при покупці.
Дієтичний і не алергенний
- Білок минтая збалансований за всіма незамінних амінокислот. Це джерело повноцінного білка, який легко засвоюється. «По харчової та біологічної цінності минтай не відрізняється від тріски, але куди частіше зустрічається в магазинах і дешевший», – зазначає експерт.
- Джерело омега-3 жирних кислот. Хоча за вмістом жиру минтай відноситься до маложирним рибам, цей жир багатий поліненасиченими жирними кислотами. Перешкоджає утворенню холестеринових бляшок, покращує обмін речовин. Тому дуже корисний сердечникам. Крім того, містить інші корисні кислоти – арахідонову, олеїнову і т.д.
- Поєднання корисного речовини тироксину і омега-3 підтримує в нормі нервову систему, знімає втому, покращує кровообіг мозку. Необхідний людям з підвищеними психосоматичними навантаженнями.
- Дуже дієтичний. Відвареної минтай і приготований на пару володіє дуже низькою калорійністю – не більше 80 ккал на 100 грам. Смажений буде вже калорийнее – 120-130 ккал. Тому ідеальний для тих, що худнуть.
- Ця риби з білим м’ясом практично не містить гістамін – серйозний алерген. Тому минтай можна включати в раціон годуючих жінок з другого-третього місяця життя дитини. І починати давати дитині вже з 8-9 місяців.
- Містить багато цинку і селену. Корисний не тільки для чоловіків (необхідний для потенції і здорової сперми), а й для підлітків, оскільки контролює появу акне.
- Велика кількість йоду, як в будь-який морській рибі, благотворно впливає на функцію щитовидної залози.
- Маса інших вітамінів (А, РР, В1, В2, В6, В9), мінералів (кальцій, магній, фосфор, натрій) і мікроелементів (залізо, мідь, фтор та ін.) Допомагають імунітету в простудний сезон. Тому минтай рекомендують їсти не менше двох разів на тиждень.
Правила гарної покупки
- Без відтінок сірого.
Якщо температура зберігання (вона повинна бути не вище -18 ° C) змінювалася, коливалася, то минтай втрачає вологу, стає сухим, окислюється. У риби може з’явитися неправильний запах, колір стає з сірим відтінком. Тому при зберіганні морозива минтая необхідно строго дотримуватися умов зберігання і не допускати перепадів температури. Поверхня минтая повинна бути світлого кольору, без плям, підсохлих ділянок, які і свідчать про неправильне зберігання.
- Льодом не присипати.
На поверхні не повинно бути наявність снігу або великої кількості льоду – глазурі. Повинна чітко проглядатися «зовнішність» тушки.
- Бери далекосхідного.
Якщо минтай в коробці або непрозорому пакеті, дивіться інформацію: бажано, щоб виробництво було на Далекому Сході. І, звичайно, не минулий термін придатності.
- Ніяких рубців.
Вибираючи обезголовлений неразделанную рибу, звертайте увагу на те, чи є товсті рубці або жовті плями. Якщо вони є, значить, риба далеко не новою, не раз розморожувати і знову заморожувалася.
ВАЖЛИВО
Не розморожувати в мікрохвильовці
При розморожуванні риби експерту рекомендують перекласти її з морозильної камери в холодильник, бажано на ніч. Залишати її при кімнатній температурі, опускати в гарячу воду або розморожувати за допомогою мікрохвильової печі експерти не радять. Від цього погіршується смак риби.