Скільки калорій в рисі, рис калорійність

Калорійність рису – 283 ккал
Білки: 7,5 г
Жири: 2,6 г
Вуглеводи: 63,1 г

Скільки калорій в рисі, рис калорійність

Ви знали, що колись рис для жителя Росії був екзотичним продуктом, і дістати його було практично нереально? А сьогодні білий рис присутній в кухні багатьох народів світу. І цінують його не тільки за високі харчові властивості, але за користь. Якщо правильно приготувати рис, калорійність його буде невисока, що дозволяє вважати його дієтичним продуктом харчування.

Дієтологи всіх країн рекомендують вживати рис хоча б два рази на тиждень. Чому ж?

Корисні властивості рису

Рис дуже корисний. В основі його містяться складні вуглеводи, а близько 8% припадає на білки, важливі для нашого організму. У рисі немає глютену (рослинний алерген), що робить його одним з головних продуктів безглютенової дієти. Клітковини в рисі небагато, але завдяки цьому він є відмінним гарніром для будь-яких овочевих страв.

У рисі міститься багато вітамінів групи В, які дуже важливі для здоров’я нервової системи. Вхідний до складу злаку лецитин стимулює мозкову діяльність, так що рис – відмінна їжа для всіх, хто займається розумовою роботою.

Багато в рисі калію, в помірній кількості присутні також кальцій, йод, цинк, фосфор. Калій важливий для здоров’я серцевого м’яза, серцево-судинної системи. Також рис виводить з організму зайву воду і сіль, що сприяє схудненню.

Рис, на відміну багатьох інших злаків, надає м’яку обволікаючу дію на стінки шлунка. Завдяки такій властивості рис активно застосовується в дієтах для людей, які страждають гастритом і виразкою.

Однак усе добре в міру: при надмірному захопленні рисом він надасть потужний закріплює ефект, що може обернутися запорами. З цієї причини медики не рекомендують вживати рис кожен день. Або ж страви з рису обов’язково подавати зі свіжими або тушкованими овочами.

Рис в дієтичному харчуванні

У програмах схуднення рекомендується вживати не білий рис, а нешліфований. У ньому міститься максимальна кількість всіх корисних речовин. У такому рисі зберігається зернова оболонка, а в ній міститься багато корисної клітковини і вітамінів. Скільки калорій в рисі нешліфовані? За енергетичної цінності він майже не відрізняється від свого білого «побратима» – в нешліфовані варіанті 283 ккал.

Ко смаку дикого коричневого рису потрібно звикнути – він після варіння залишається дуже щільним, на смак жестковат і грубуватий. А ось коричневий нешліфований (це інший вид рису) набагато смачніше при тій же самій користь. Він найкраще підходить для очищення організму. У білому набагато менше корисних речовин, і він сильно розварюється. У пропареному взагалі нічого не залишається від перерахованої вище користі рису, так що його вживати під час дієти не має сенсу.

Рис – практично хамелеон. Він стає непомітним на тлі продукту, з яким змішується, і тільки підкреслює його смак. Завдяки такій властивості рис використовують мало не у всіх розділах кулінарії: і каші молочні з нього готують, і гарніри до овочів, риби, м’яса, і десерти, і суші – і багато іншого.
Люблять рис в дієтичному харчуванні і за те, що він є найкращим «двірником» нашого організму: порядок наводить м’яко й делікатно, з користю для організму. Ось це властивість і було покладено в основу рисової дієти – треба сказати, досить жорсткого, але дієвого способу позбутися зайвого.

З чим поєднувати рис під час дієти, щоб не погладшати? Підберіть в таблиці калорійності продуктів харчування найбільш підходящі варіанти, які дозволять стати рису королем вашої дієти.