Негативна калорійність

Звідки беруться калорії зі знаком «мінус»?

Якщо правильно приготувати продукти з негативними калоріями, зберігши в них максимум мікроелементів, вітамінів та інших корисних речовин, то процес засвоєння їжі, у тому числі пережовування, утворення ферментів, всмоктування, потребує набагато більше калорій, ніж містить у собі цей продукт – це і будуть так звані негативні калорії.

Наприклад, щоб засвоїти 100 грам зеленого салату, організму необхідно витратити 150 калорій, при цьому в самому салаті міститься всього лише 35 калорій. Відповідно, утворюється 115 негативних калорій.

Також негативна калорійність залежить від поєднання певного продукту з іншими. Наприклад, щоб засвоїти зелений салат без масла, організму доведеться витратити більше калорій, ніж щоб засвоїти зелений салат з додаванням масла.

Тепер проаналізуємо продукти, які містять у собі тваринний білок. Щоб засвоїти курку або м’ясо організм витрачає близько 40 відсотків калорій. Наприклад, в 100 грамах вареної яловичини міститься 180 калорій. На засвоєння 100 грам в організмі витрачається 72 калорії. Таким чином, знаючи, що вживання продуктів, що містять білок, енергозатратне, їх сміливо необхідно включати в раціон всім тим, хто худне і формує свою фігуру. Також слід врахувати, що енерговитрати будуть набагато більшими, якщо з’їсти відварну яловичину з салатом із зелені, ніж спожити їх окремо.

Список продуктів з негативною калорійністю

Список продуктів з негативною калорійністюДуже багато енергії організм витрачає на засвоєння овочів, особливо зелених: спаржі, буряків, капусти, броколі, дайкону, кабачків, цвітної капусти, селери, перцю чилі, огірка, кульбаби, цикорію, крес-салату, часнику, зеленої квасолі, руколлы, цибулі, редиски, шпинату, щавлю, ріпи, цукіні, баклажанів, солодкого перцю, моркви.

З фруктів і ягід «негативну калорійність» мають: мандарини, полуниця, малина, ананас, папайя, манго, лимон, грейпфрут, журавлина, яблука, чорниця, журавлина, апельсини, персики, кавуни; зі спецій і трав: коріандр, кмин, насіння кропу, насіння льону, насіння гірчиці, кориця, перець чилі, імбир.

Також одним з найкращих джерел негативною калорійністю є гриби. У них багато харчових волокон і білка, а калорійність становить від 9 до 330 калорій, тому вони здатні надовго додати відчуття ситості.

Корисні для схуднення і водорості. У них також багато харчових волокон, важливих мікроелементів йоду, тому вони теж мають «негативну калорійність». До них належить також морська капуста.

Щоб організм отримував достатньо білка і не губилася м’язова маса, в свій раціон обов’язково необхідно включити білкові продукти. До них відносяться пісне м’ясо, нежирна риба, куряча грудка, креветки, мова та індичка.

Не варто забувати і про воду. Кожен день слід випивати не менше 1,5 літрів чистої простий або негазованої мінеральної води. Завдяки воді шкіра набуває еластичність, організм очищається від шлаків, а обмінні процеси прискорюються.

Продукти з негативною калорійністю
Останнім часом стали дуже популярними розмови про негативною калорійністю. З продуктів з негативною калорійністю складають різні дієти, які обіцяють значне схуднення.

Що таке негативна калорійність

Навіть у найбільш дієтичних продуктах, таких, наприклад, як свіжі огірки або ягоди, все ж є небагато калорій. Тому продукти з негативною калорійністю – це ті продукти, для переробки яких наш організм витрачає більше калорій, ніж ці продукти в собі містять.