26 Лютого, 2015

Хочете скласти дієту собі самі? – Запросто

Хто може скласти правильну дієту?

За даними всесвітньої організації охорони здоров’я понад 26% жителів планети страждають ожирінням. Людина, що бажає схуднути, вважає, що якщо є мало, то він зможе знизити свою вагу і поліпшити самопочуття. Але це не зовсім так. Насамперед, необхідно змінити сам образ життя. Тільки активні фізичні навантаження і раціональне харчування дозволять стати струнким і здоровим. Але далеко не кожна людина зможе самостійно вирішити, як треба правильно харчуватися і тренуватися, щоб досягти бажаного результату. Ось тому більшість звертаються до дієтологів з проханням скласти дієту для схуднення і до індивідуальних інструкторів з фітнесу, щоб отримати план ефективного комплексу вправ.

У більшості випадків всі раціони дієтичного харчування єдині в тому, що:

  • їсти треба невеликими порціями, але через кожні 4 години;
  • не варто їсти перед сном;
  • необхідно відмовитися від солоної, смаженої, копченої їжі;
  • треба намагатися не нервувати, так як стрес викликає почуття голоду.

А ось список дозволених продуктів для кожної конкретної людини буде свій.

Як самому скласти дієту?

Скласти персональну дієтуДля того щоб скласти дієту, не обов’язково звертатися до фахівця. Можна самостійно скорегувати свій режим харчування так, що тіло почне втрачати вагу. Для цього, перш за все, відмовтеся від вживання надмірної кількості жирної їжі, але врахуйте, що зовсім не є жири не можна, так як це загрожує проблемами зі здоров’ям. Також знайте, що ваше меню повинне містити всі основні види продуктів: овочі, фрукти, м’ясо, птицю, рибу, крупи, молочні продукти. Але в невеликих кількостях. Рівно стільки, скільки треба для нормального функціонування організму. Якщо ви вирішили скласти персональну дієту собі самі, то будьте в курсі, що добовий раціон повинен містити 30 % жирів (90 г), 57% вуглеводів (250 г), 13% білків (100 г). Дотримуючись цих правил, ви зможете розпрощатися із зайвою вагою без особливих зусиль.

Скласти дієтуДумаю, я не помилюся, якщо скажу, що практично всі жінки, хоч трохи, але незадоволені своєю фігурою. Зокрема, більшості не подобається появу зайвих кілограмів на талії і стегнах. Традиційно основним способом позбавлення від зайвої ваги є дієта. Щоб схуднути і не нашкодити здоров’ю, необхідно звернутися за консультацією до дієтолога, який допоможе скласти персональну дієту. Тільки кваліфікований фахівець зможе врахувати всі особливості життя людини (вік, початкову масу тіла, професію, спосіб життя) і розробити режим харчування, що включає потрібну кількість білків, жирів, вуглеводів, вітамінів і мінералів. Якщо скласти дієту індивідуально для конкретної людини, то вона допоможе йому не тільки знизити вага, але і сприятливо позначиться на самопочутті, а також дозволить тілу бути енергійною і сильною.

Неправильний підхід до дієт

Деякі дієтологи, намагаючись скласти дієту для схуднення, намагаються винайти такий режим харчування, якого ще ніхто раніше не придумував. Одні пропонують зовсім відмовитися від м’яса, а інші радять цілий день їсти тільки гречку або кефір. Але чи замислюються вони над тим, що організму для правильної роботи потрібно одержувати всі необхідні речовини. Для цього кожний вид продукту повинен надходити в шлунок, але в певній кількості і в поєднанні з певними видами іншої їжі. А ось довгий вживання одноманітної їжі призводить до дефіциту вітамінів і мінералів, що не може не позначитися на самопочутті. Кваліфікований фахівець ніколи не складе персональну дієту, яка може нашкодити. Так як він знає, що «сидіння» на монодиетах, зокрема на режимі харчування, що не містить білкової їжі, вплине на репродуктивну функцію, на щільність кісток і зубів, також у людини можуть з’явитися захворювання крові, наприклад, анемія. Тому, щоб знизити вагу і не зіпсувати здоров’я, краще скласти правильну дієту собі індивідуально. Меню повинно включати найрізноманітніші продукти (риба, м’ясо, фрукти, овочі, крупи). Головне правило будь-якої дієти – є потроху, але часто.

Теги: