17 Травня, 2015

Велосипед для схуднення: втрачаємо кілограми «з вітерцем»

Їзда на велосипеді для схуднення: вибираємо агрегат і екіпіровку

Безтурботно мчати з вітерцем або натужно крутити неслухняні педалі – ситуація багато в чому залежить від правильного вибору технічного засобу. Хтось приймає «соломонове» рішення, вважаючи за краще велотренажер і теплий спортивний зал або домашній варіант корекції фігури. Зручно, суперечці немає: тут і катання на велосипеді для схуднення, і перегляд улюблених серіалів «в одному флаконі». Мінус – відсутність аеробного елемента.

Набагато більший ефект обіцяють відгуки про велосипед для схуднення в процесі швидкісних прогулянок на свіжому повітрі. Яку техніку вибрати з того пишноти, що сьогодні пропонують спеціалізовані магазини? Тим, хто планує тривалі вояжі по дорогах з твердим покриттям, підійдуть туристичні маунтинбайки з масивними колесами. Для катання в лісі, парку більше підходить варіант з колесами меншого діаметру: ними легше маніпулювати «на невідомих доріжках», звивистих і вибоїстих. В обох випадках неодмінним атрибутом велосипеда повинна бути система передач, яка допоможе контролювати кількість обертів на хвилину. Дана функція потрібна, щоб зменшити навантаження на ноги, поберегти суглоби, що жодним чином не заважає спалюванню жиру.

Зручна одяг входить в перелік умов успішності поїздок. Бавовняна, вільного крою, щоб не заважала руху і добре пропускала повітря. Вирушаючи в дорогу, не забудьте надіти каску, вона стане тією рятівною «соломкою», що пом’якшить наслідки можливих падінь. У комплекті з нею не зайвими будуть і рукавички, налокітники і наколінники. Взуття з підошвою, що не ковзає, добре амортизує, теж необхідна.

Куди і як їхати?

Від спокуси рухатися по автострадах паралельно потоку машин, брызжущих вихлопними газами і здійснюють обгінні віражі, відразу відмовтеся. Це небезпечно, та й словосполучення «свіже повітря» в такому антуражі звучить насмішкувато.

У відгуках про велосипед для схуднення досвідчені байкери радять починати з рівних поверхонь, з невеликими перепадами висот, подалі від автошляхів. Поступово маршрут буде ставати більш складним, до нього можна буде включати спуски і підйоми, але тільки коли навик катання вже відпрацьований.

Вкрай важливо встановити правильну висоту сидіння і керма. Кермо опускають максимально низько, щоб тіло розташовувалося майже паралельно землі. Розмістившись на сидіння, ви повинні вільно діставати п’ятою педаль, щоб під час їзди на велосипеді для схуднення ноги повністю випростувалися. Саме таку позу беруть спортсмени-професіонали, це допомагає і розвивати швидкість, і активно спалювати жирові запаси.

Велосипед допомагає схуднути, якщо… Інші умови успіху

Крім вже перелічених умов успішності велопрогулянок для підтримання гармонійних форм, необхідні ще й регулярність занять, достатня їх інтенсивність, відстеження пульсу та інших показників здоров’я.

Фізичні навантаження дають очікуваний результат лише при регулярності занять. Починати можна з 3-4 заїздів на тиждень тривалістю по 15-20 хвилин, потім встановити щоденний графік прогулянок, час у дорозі поступово досягає години-півтори. Швидкість руху – 15-20 км/год.

Натискати на педаль слід не п’ятою і не пальцями, а подушечками підстав пальців, так навантаження оптимально розподіляється по всій ступні, не провокуючи її деформацію. Інтенсивність для активного розставання з надлишками ваги повинна бути не менше 80 обертань педалями в хвилину, зрозуміло, мова про їзді по прямій, а на підйомі цифри будуть «скромніше». Цікавий факт: зміна швидкості, інтенсивності пересування лише на користь велосипедисту: і м’язи розслабляються на час, і велосипед допомагає схуднути навіть швидше, ніж при рівномірно швидкій їзді.

Вимірювати пульс спочатку потрібно 2-3 рази протягом тренування, він повинен залишатися в межах 120-150 ударів в хвилину. Якщо пульс зачастив, варто знизити швидкість їзди, а то й зробити невеликий привал.

Здорове харчування – умова, яким не можна нехтувати при будь-яких інших розкладах. Не переїдати, не вживати шкідливостей, не є за годину до виїзду на велопрогулянку і через годину повернення – прості правила, які допоможуть і примножити здоров’я, і довести фігуру до бажаних контурів.

Велосипед в сучасному вигляді існує трохи більше століття, але у нього сформувалася величезна армія шанувальників. У ряді країн він став основним засобом пересування, так і в якості спортивного снаряду використовується досить широко. Свіже повітря, рух, радість спілкування з природою – все це і багато чого іншого в активі оздоровчого методу. Які ще плюси і є мінуси, – давайте з’ясовувати.

Чому варто знову «винаходити колесо»?

Транспорт, засіб для спорту і відпочинку, а ще катання на велосипеді для схуднення дуже корисно. Прийнято вважати, що звичка крутити педалі в першу чергу, зміцнює м’язи ніг. Це дійсно один з найбільш простих і результативних методів накачування литкових груп м’язів. Але цим оздоровчі можливості агрегату не вичерпуються.

Необхідність утримувати рівновагу і прагнути вперед, фіксуючи правильне положення тіла, змушує включатися в процес і інші м’язові тканини. Що веде до зміцнення спини, торсу, преса, рук, спалюванню жиру в цих областях.

Дійсно, велосипед допомагає схуднути, але і це не все. Серцево-судинна система зміцнюється, судини набувають тонус, що благотворно позначається на стані шкіри, на самопочутті і зовнішньому вигляді взагалі.

Правда, результат з’явиться, якщо не просто «осідлати велосипед, а їздити правильно. Та й то з урахуванням стану здоров’я. Так, він протипоказаний при слабкості вестибулярного апарату і ряді порушень функцій хребта. Більш докладні рекомендації може видати лише лікар.