Як обчислити коридор калорійності?
Визначити свій коридор калорійності для схуднення – значить обчислити мінімальний і максимальний показник щодобового енергоспоживання. Треба пам’ятати про те, що всі показники строго індивідуальні. Якщо ви будете знати власний поріг калорійності, то легко прорахуєте, до якої міри треба зменшити добову калорійність продуктів, щоб позбутися обридлих кілограмів.
Щоб розрахувати коридор калорійності для чоловіків, треба помножити вагу тіла на 13,7, а потім помножити зростання в сантиметрах на коефіцієнт 5, після чого помножити вік на 6,8. Складіть показники зросту і ваги і додайте 660, а потім з цієї цифри відніміть показник віку. Кінцевий результат – це показник добової калорійності. Якщо ви будете дотримуватися цієї цифри, то зможете утримувати вагу в межах норми.
Жінкам для розрахунку порога калорійності для схуднення треба помножити масу тіла на коефіцієнт 9,6, а зростання на 1,8, а вік – на 4,7. Перші два показники треба скласти і додати до них 655, а потім з отриманої цифри відняти показник зростання.
При сидячому способі життя кінцевий результат розрахунків треба помножити на 1,2. Якщо ви тренуєтеся один-два рази на тиждень, то помножте результат на коефіцієнт 1,375. При інтенсивних тренуваннях показник коридору калорійності треба помножити на 1,55, а при серйозних заняттях спортом – на 1,725.
Щоб вага зменшувався, відніміть з отриманого результату двадцять відсотків. Ця цифра і буде мінімальним порогом добової калорійності. Якщо ви будете його дотримуватися, то зможете швидко схуднути без шкоди для здоров’я.
Щоб процес зниження ваги був максимально ефективним, потрібно правильно вираховувати власні мінімальні і максимальні показники щодобового споживання калорій.
Схуднення буде безпечним, якщо правильно розрахувати індивідуальний коридор калорійності для схуднення. Спираючись на отримані результати, можна сформувати найбільш підходящий для людини раціон харчування і визначити допустимий рівень фізичного навантаження для найбільш ефективного схуднення. У цій статті ми підкажемо вам, як розрахувати калорійність для зниження ваги.
Як розрахувати калорійність для схуднення?
Щоб правильно визначити калорійність для схуднення, треба порахувати кількість прийомів їжі з урахуванням перекусів.
Людина худне, якщо кількість калорій, які надходять в організм з їжею, менше кількості енергії, яку людина витрачає в процесі життєдіяльності. Зрозуміло, що для того, щоб знизити вагу, треба скоротити кількість калорій, споживаних з їжею.
При індивідуальному дієтичному харчуванні дуже важливо враховувати калорійність продуктів для схуднення, які людина буде використовувати протягом доби. Цю величину можна визначити як щоденний витрата енергії.
Зараз існують різні способи, які допомагають правильно розрахувати калорійність страв. При розрахунку повинні враховуватися вік і стать людини, її вага і м’язова маса.
Щоб в нашому організмі активізувався процес схуднення, на кілограм ваги треба вживати не більше 29 ккал. А щоб підтримувати себе у формі, треба вживати не більше 35 ккал.
Якщо показники калорійності будуть вищими, то запуститься процес збільшення маси тіла. Даний метод дуже простий, проте в ній є і деякі недоліки, наприклад, не враховуються розміри і ступінь активності людини.
Тому, щоб розрахувати калорійність для схуднення правильно і точно, треба врахувати всі важливі параметри. Наприклад, люди, які регулярно займаються спортом, потребують більшої кількості калорій, так як під час тренувань вони втрачають величезну кількість енергії.
Щоб розрахувати калорії правильно, треба бажаний вага розділити на коефіцієнт 0,453, а результат помножити на 15 (для чоловіків) або на 14 (для жінок). У підсумку вийде то кількість калорій, яке людині треба спожити за добу.
Правильно вирахувати калорії для людини не складе особливих труднощів. Калорійність продуктів для схуднення ви легко знайдете в спеціальних таблицях, і залежно від цих даних плануйте свій раціон.
Бажаючи розрахувати калорійність для схуднення, треба розуміти, що існують так звані «порожні калорії», тобто певні продукти засвоюються організмом, не приносячи ніякої користі. Приміром, стакан апельсинового соку містить 112 ккал, а в склянці апельсинової газованої води міститься близько 120 ккал, але всі речовини в газованій воді порожні, тобто вони не приносять користь організму.