31 Жовтня, 2023

Коли лікар скеровує на УЗД внутрішніх органів?

Ультразвукове дослідження (УЗД) – це один з найбезпечніших і найефективніших методів діагностики, який дозволяє лікарям оцінити стан внутрішніх органів пацієнта. Цей метод широко використовується для виявлення різноманітних захворювань і станів. Розглянемо, в яких випадках лікар може скерувати пацієнта на УЗД внутрішніх органів у Львові. А також — як проводиться така процедура.

Головні показання до УЗД внутрішніх органів

Процедура ультразвукової діагностики призначається для оцінки стану органів черевної порожнини. УЗД черевної порожнини дозволяє детально вивчити стан печінки, жовчного міхура, підшлункової залози, селезінки та нирок. Лікар може призначити це дослідження у випадку скарг пацієнта на біль у животі, нудоту, блювоту, жовтяницю або інші симптоми, що можуть свідчити про проблеми з цими органами. УЗД також є високоефективним методом для виявлення каменів у нирках та жовчному міхурі, а також для оцінки їх розмірів і положення.

Такий вид діагностики може призначатися і в наступних випадках:

  • Виявлення пухлин. УЗД може використовуватися для виявлення пухлин або інших новоутворень у внутрішніх органах, оцінки їх розмірів, форми та структури.
  • Контроль за лікуванням. Лікар може призначити УЗД для оцінки ефективності лікування певних станів та відстеження динаміки змін у стані органів.
  • Підготовка до хірургічних втручань. УЗД може використовуватися для планування хірургічних втручань, визначення точного розташування патологічних утворень та оцінки можливих ризиків.

Ультразвук внутрішніх органів: підготовка та проведення

Підготовка до УЗД внутрішніх органів залежить від того, який орган буде досліджуватися:

  • Черевна порожнина. Зазвичай пацієнтам рекомендують відмовитися від їжі та напоїв за 6-8 годин до дослідження. Це допомагає уникнути появи газів у кишечнику, які можуть перешкоджати візуалізації органів.
  • Нирки, сечовий міхур. Для оцінки стану сечового міхура пацієнт повинен прийти на дослідження з повним міхуром. Це означає, що за годину до УЗД необхідно випити близько 1 літра води та не справляти малу потребу.
  • Щитоподібна залоза, молочні залози, серце. Спеціальної підготовки не потрібно.
  • Органи малого тазу. Жінкам рекомендується прийти на дослідження з повним сечовим міхуром. Це поліпшує візуалізацію матки та яєчників.

Процедура УЗД зазвичай триває від 15 до 30 хвилин і не викликає болю. Залежно від органу, який досліджується, пацієнт може лежати на спині, на боці або сидіти. На ділянку тіла, яка буде досліджуватися, наноситься спеціальний гель, який поліпшує провідність ультразвукових хвиль.

Лікар проводить по тілу датчиком, який випромінює ультразвукові хвилі. Ці хвилі відбиваються від тканин та органів, формуючи зображення на екрані монітора. Далі фахівець аналізує отримані зображення, визначає наявність або відсутність патологій, визначає їх характер і розміри.

Після завершення дослідження пацієнт може одразу повертатися до звичайного режиму життя. Результати УЗД зазвичай видаються на руки або відправляються лікарю, який скерував на дослідження.

Теги: