26 Червня, 2014

Розвантажувальні дні для вагітних

Розвантажувальні дні для вагітних

Чи можна влаштовувати розвантажувальні дні для вагітних? Взагалі такий вид обмежень в їжі корисний для очищення, для стимулювання обміну речовин, для захисту талії від зайвих сантиметрів. Самі по собі такі дні не призводять до схуднення, але є важливими пунктами будь-якої дієти. Що стосується вагітних, їм до цього методу очищення потрібно підходить з розумом і обережністю. До того ж, далеко не кожній вагітній можна так спрощувати своє меню, як під час розвантажувальних днів. Для вагітних є свої правила, тому чи можна або не можна влаштовувати розвантаження, повинен вирішувати лікар. Зазвичай до цих заходів вдаються при стрімкому зростанні зайвої ваги, при набряклості і деяких проявах гестозу.

Якщо у вас немає абсолютно ніяких скарг, якщо ваша вагітність протікає добре і ви звикли час від часу сідати на розвантажувальні дні, ви можете продовжувати цю традицію і під час вагітності, але з урахуванням деяких важливих правил.

Розвантажувальні дні при вагітності

Вам напевно відомо, що під час вагітності у вашому організмі відбувається маса різних змін. До одного з них відноситься і набір зайвої ваги. Якщо грамотно влаштовувати розвантажувальні дні при вагітності, це допоможе залишатися у формі і після пологів не відчувати проблем з збільшилися обсягами. До того ж, розвантаження – це своєрідний відпочинок організму і травній системі. А також прекрасна профілактика набряків.

Лікарі вагітним рекомендують влаштовувати розвантаження не частіше одного разу на 7-10 днів. Корисно зробити такий розвантажувальний день і перед пологами. Однак все це можна робити, якщо у вас немає протипоказань – нагадуємо ще раз. Якщо у вас є якісь (навіть незначні) скарги, краще порадитися зі своїм лікарем.

Майбутні мами часто йдуть на поводу у забобонів і помилок, вважаючи, що є в період усіх 9 місяців потрібно за двох. Це не так. Більш того, важка і жирна їжа, а вже тим більше в великих кількостях, не дає нічого крім проблем зі здоров’ям – майбутньої мами і малюка. Приказка тут вірна лише стосовно всього корисного, що є в їжі. Але це можна отримувати з комплексами вітамінів і мінералів. А от з їжею потрібно дуже і дуже акуратно.

Ви переживаєте, що вашому малюкові під час розвантажувальних днів нічого не дістанеться? І дарма: все, що йому потрібно, він візьме з вашого організму, а його вам варто підживлювати вітамінними комплексами. Розвантаження – це для вас, для полегшення роботи вашого травлення, для прискорення обміну речовин і для профілактики набряклості (в їжі, рекомендованої для розвантаження, немає солі, тому набряки йдуть буквально на очах).

Під час вагітності потрібно дотримуватися корисного правила: всю їжу, розраховану на день (у тому числі і під час розвантажувального дня), розділити на 5-6 прийомів їжі. Жувати довго, не поспішаючи, ретельно пережовуючи порцію їжі.

Правила проведення розвантажувальних днів для вагітних

Щоб розвантаження була ефективною і комфортною, потрібно знати про деякі правила її проведення.

  • Під час проведення розвантажувального дня вам краще побути вдома, не напружуючись фізично і розумово. Цей день потрібно провести спокійно.
  • Після утримання від шкідливої ​​їжі не можна тут же мчати в ресторан або наїдатися «до відвалу». Організм такої поведінки явно не зрозуміє, а від розвантаження ефекту не буде.
  • При сильних обмеженнях у харчуванні може виникнути застій жовчі в печінці. Тому або збільште свої порції (щоб не відчувати голод), або прийміть натуральний жовчогінний збір (якщо вам це не протипоказано!).
  • Якщо ви вибираєте овочеву розвантаження, об’єм їжі не повинен перевищувати 1,5-2 кг. Якщо білок – 400-700 г на день.
  • Щоб не тягнутися за їжею до холодильника, займіть себе в цей день чимось цікавим: читайте книгу, дивіться кіно, спілкуйтеся з подругами – і так далі.
  • У розвантажувальні дні під час вагітності пийте багато води. Причому якщо звичайна рекомендація – це 2 літри на добу, то для вагітних вона дещо інша: майбутнім мамам радять пити близько 3 літрів води. Але не вдавайтеся до допомоги сечогінних засобів – не навантажуйте свої нирки, яким і без того доводиться туго в цей непростий, але радісний період.
  • Кишечник під час розвантажувальних днів чистити не рекомендується. Якщо з ним є якісь проблеми, допоможіть йому заздалегідь – дня за два-три до розвантажувальних днів. Для цього зовсім необов’язково приймати якісь спеціальні препарати – достатньо буде полегшити раціон за рахунок включення великої кількості клітковини.
  • Не влаштовуйте розвантажувальні дні, коли вам заманеться: робити це треба за системою, по конкретних днях (наприклад, по неділях). У цьому випадку розвантаження не буде стресом, а ваше самопочуття не постраждає.
  • Якщо у вас токсикоз, вам навряд чи підійде ідея влаштувати розвантажувальні дні для вагітних. Справа в тому, що почуття голоду значно підсилює почуття нудоти, тому можна лише збільшити обсяги порцій і скоротити проміжки між прийомами їжі. Але тут особливо важливо проконсультуватися зі своїм лікарем – можливо, вам взагалі не можна сидіти на розвантажувальних днях.

Варіанти розвантажувальних днів для вагітних

Майбутній мамі підійде не кожен варіант розвантажувальних днів. Найефективніших і безпечних варіацій не так вже й багато: це яблучні, сирні, рибні і … мабуть, все.

Яблокові розвантажувальні дні для вагітних проводяться просто: півтора кілограма яблук ділиться на 5-6 прийомів їжі. Пити можна слабкий зелений чай без цукру і воду. До речі, такий метод хороший не тільки для очищення організму, але і для профілактики залізодефіцитної анемії.

Якщо у вас гастрит, такий варіант розвантаження вам протипоказаний.

Зате є всі шанси посидіти на сирному дні: вам знадобиться 600 г сиру, які потрібно розділити на 5-7 прийомів. Пити можна воду або молоко (знежирене). Крім сиру в цей день більше нічого не можна їсти кисломолочне – ні сметану, ні йогурт, ні інші продукти.

Зате сир надовго дає відчуття ситості в порівнянні з овочами або фруктами. Так що протриматися на ньому зовсім нескладно. Для смаку в сир можна покришити трохи яблук.

Деякі майбутні мами дуже люблять рибний розвантажувальний день. Протягом такого дня можна з’їсти кілограм будь-якої риби, приготованої на пару і без солі (щоб риба не здавалася зовсім прісної, її можна полити соком лимона).

До речі, такі ж розвантажувальні дні гарні і під час годування грудьми. Так що ваші звички, набуті ще в період вагітності, можуть дуже навіть стати в нагоді після.

А ось сідати на дієти вагітним строго заборонено. Ніяких худих дієт, гречаних тижнів і рисових місяців – тільки раціональне повноцінне харчування, багате білками, «правильними» вуглеводами, клітковиною, вітамінами і рослинними жирами.