22 Січня, 2019

Супінг: як працює нова дієта

Навіть якщо тобі здається, що у тебе несерйозне гінекологічне захворювання, завжди важливо уточнювати у лікаря, чи варто тобі утримуватися від сексу і як довго. Зазвичай все залежить від типу запалення, але в більшості випадків невелика перерва піде на користь.

Ти можеш подумати: мені вже не боляче, це не турбує мене і мого партнера, так чому б не порушити заборону?

Справа в тому, що навіть якщо немає зміни запаху, дивних виділень або болю – ще не означає, що ти абсолютно здорова і процес лікування закінчено. А будь-яке відхилення від плану може серйозно ускладнити твоє одужання, особливо якщо ти зіткнулася з однією з цих п’яти поширених ситуацій:

1. Після операції на тазової області
Якщо останнім часом тобі довелося перенести будь-яку операцію в області таза, наприклад кесарів розтин або гістеректомію, заняття сексом варто відкласти до моменту, поки лікар не переконається, що все досить зажило. Навіть короткий і здається легким і обережним статевий акт може затягнути процес загоєння і пошкодити шви.

2. Якщо у тебе є інфекція сечостатевої системи
Під час сексу бактерії можуть потрапляти в сечовипускальний канал, що і викликає захворювання найчастіше. Вкрай важливо звернутися до лікаря, якщо ця ситуація повторюється вже не в перший раз – можливо, анатомічно твоє тіло влаштовано так, що сечовий міхур недостатньо спустошується або уретра розташована нижче звичайного. Лікар-гінеколог також може призначити антибіотики для лікування цієї інфекції, і поки курс не буде закінчено – займатися сексом не варто, навіть якщо тобі здається, що біль відступила.

3. При порушенні кислотності вагіни
Бактеріальний вагіноз – захворювання, з яким регулярно стикається 8 з 10 жінок дітородного віку і яке досить легко піддається лікуванню. Воно викликається дисбалансом бактерій, наприклад: після спринцювання, прийом антибіотиків або навіть носінні неякісного нижньої білизни. Щоб відновити мікрофлору і кислотність піхви, тобі знадобляться спеціальні вагінальні препарати в формі свічок або гелю, і займатися сексом в період лікування категорично не можна.

4. При відновленні після дріжджовий інфекції
Молочницю легко виявити, навіть не звертаючись до фахівця, з дріжджовим грибком відмінно справляються недорогі вагінальні кошти, і разом це створює враження, що лікування кандидозу займає не більше трьох днів. Але фахівці стверджують, що тканини в піхву можуть запалюватися від протигрибкової терапії, так що потрібно дати деякий час для того, щоб твоя вагіна відновилася. В цей період часу також не рекомендується займатися оральним сексом, адже грибкові інфекції легко передаються через слизову. Крім того, цей вид бактерій легко поширюється через секс-іграшки, так що не забувай ретельно промивати їх після кожного використання.

5. Під час лікування ЗПСШ
Навіть якщо у вас з партнером виявлено одне і те ж ЗПСШ, вам не можна займатися сексом – ви просто будете передавати вірус один одному, а тривале лікування може зашкодити вашій гормональним і репродуктивним функціям. Це також відноситься і до звичайної «застуді на губах» – виду герпесу, який безпосередньо не пов’язаний зі статевою системою, але має схожі з ним передумови.

Теги: