Вправи «п’ять тибетських перлин»
Кількість повторень для п’яти тибетських вправ чітко зафіксовано – їх рівно двадцять одне. Але не слід переживати, якщо на перших заняттях не вдасться досягти цієї цифри. Робити більше немає сенсу. А також важливо не відчути дискомфорту. Часто на те, щоб дійти до крайнього значення потрібно близько місяця, а тому не потрібно думати, ніби це одиничний випадок, і сумніватися у своїх силах при, здавалося б, елементарних вправах.
Тибетська гімнастика вимагає дуже точного дотримання інструкцій, якщо хочеться отримати максимальну віддачу. А тому потрібно вивчити наведені нижче рекомендації щодо виконання вправ «п’ять тибетських перлин» дуже уважно. З часом вони відкладуть в пам’яті.
Перше з п’яти тибетських вправ:
Встати вертикально, ноги по ширині таза, стопи паралельні один одному, руки розведені в сторони і утворюють єдину лінію. Долоні дивляться вниз, пальці зведені разом. Зберігаючи це положення корпусу, здійснити двадцять один оборот навколо своєї осі через праву сторону.
По завершенні необхідно прийняти вихідну позицію, але руки покласти на стегна, а ноги з’єднати. Глибоко вдихнути через ніс і видихнути допомогою складених в трубочку губ двічі.
Тут слід відзначити те, що у багатьох з незвички почнеться запаморочення, і це нормальна реакція на тибетське вправу. З часом, коли вестибулярний апарат прийде в хороший стан, навіть при активних вирощених подібних ефектів спостерігатися не буде.
Друга вправа з «тибетських перлин»:
Лягти спиною на гімнастичний килимок, витягнути ноги, з’єднавши їх і поставивши стопи «топірцем». Руки розташовані уздовж тулуба долонями вниз. На вдиху одночасно підняти ноги, не згинаючи в колінах, трохи перевищивши кут в дев’яносто градусів, і відірвати від підлоги голову, торкнувшись підборіддям ключиць. Вчиняється це повільно, без ривків. Поперек не прогинається. Видихнувши, повернутися у вихідне положення.
Завершити це тибетське вправу потрібно так само, як і попереднє: ноги разом, руки на стегнах, корпус витягнуть. Два глибокі вдихи носом і видиху ротом з округленими губами.
Третя вправа з “п’яти тибетських перлин»:
Встати на коліна так, щоб упор був на подушечки великих пальців: щиколотки статі не стосуються. Коліна розставити приблизно сантиметрів на десять один від одного. Долоні помістити на задню поверхню стегна під сідницями, корпус витягнути, а підборіддя притиснути до ключиць.
Зробити вдих носом і плавно прогнутися в хребті, закидаючи голову назад, відтворюючи полегшений варіант полумостік. Під час виконання цього елемента відчувається упор на долоні, який і допомагає утримувати корпус в подібному становищі. Видихнути через рот, повертаючись у вихідну позицію.
Фінал той же, що і в попередніх «тибетців».
Четверте тибетське вправу:
Сісти на сідниці, ноги витягнути перед собою, з’єднавши їх разом і натягнувши стопи на себе. Руки вздовж корпусу впираються долонями в підлогу, причому, пальці рук дивляться вперед. Тобто, зап’ястя спрямовані назад. Голову нахилити, щоб підборіддям стосуватися ключиць.
Роблячи вдих носом, підняти таз, одночасно згинаючи коліна під прямим кутом і приймаючи упор на стопи. Голова закидається назад. У підсумку збоку позиція повинна бути схожа на коротконогу букву «П» або кавовий столик. Роблячи видих, обережно повернутися в початкове положення.
У фіналі знову встати прямо, з’єднавши ноги і поклавши руки на стегна. Два вдиху і видиху.
П’яте тибетське вправу:
Прийняти упор на долоні прямих рук і подушечки пальців ніг, при цьому ноги витягнуті назад і напружені, а також ідеально паралельні підлозі. Спина прогинається в попереку, верхівка прагне в стелю, а потім голова трохи закидається тому. Руки знаходяться на відстані шістдесяти п’яти сантиметрів один від одного.
Роблячи вдих, потягнути таз вгору, в той же час переводячи голову вперед. Плавно прийняти позицію перевернутої букви «V». Ноги все так же стоять на полупальцах, що не переводячи вагу на повну стопу. Спина пряма. Видихаючи, прийняти вихідне положення.
Завершити так само, як і решта тибетські вправи.
Останнім часом стала популярна не тільки східна медицина, але і різні напрямки гімнастики. Мабуть, причина подібного попиту криється в тому, що за відсутності активних фізичних витрат, виконуючи тибетські вправи або будь-які інші, можна значно поправити своє здоров’я. Крім того, багато хто вже встигли оцінити і вплив подібних методик на фігуру. Адже, як відомо, зайва вага – це прояв неполадок в організмі. А з ними тибетські вправи справляються на «ура».
Основні рекомендації до виконання вправ «тибетські перлини»
Ті, хто не перший день і далеко не перший місяць практикують вправи «тибетські перлини» рекомендують у першу чергу вибрати оптимальний для себе час заняття.
І хоча конкретної прив’язки до часу немає, найкраще будити себе за допомогою виконання вправ «тибетські перлини» або готувати до сну. У першому випадку відбувається заряд енергією на повну добу, а в другому – очищення від проблем минулого дня. Але для максимально правильного вибору часового проміжку доведеться все ж спробувати і те, і інше час, щоб зрозуміти, який саме варіант організм цінує більше.
Що стосується прив’язки до прийому їжі, тут вже кілька суворіше. Бажано приступати до заповітних п’яти тибетським вправам через три години після їжі або ж натще. Як і будь-яка методика, що базується на диханні, вони активно задіюють м’язи живота. А робити правильні вдихи з набитим шлунком вкрай проблематично. Та й здійснювати нахили, наприклад, в тому ж стані, теж не особливо приємно. Крім того, при повному шлунку енергетика і кров зосереджені невірно, що заважає максимально точного виконання п’яти тибетських вправ.
Атмосфера там, де проводитиметься заняття, повинна бути комфортною. Це стосується і температури повітря, і ступеня шуму, і навіть освітлення. Гармонія в усьому – ось що є одним з ключових моментів тибетських вправ. І починається вона з зовнішнього. Вдобавок одяг теж повинна бути комфортна тілу. Переважний бавовна в якості основного матеріалу. І чим менше буде надіто на тіло, тим краще.