Програма для залу для схуднення
Заняття в тренажерному залі для схуднення, відгуками інструкторів, повинно проходити в інтенсивному ритмі. Основну частину тренування слід присвятити роботі на кардіотренажерах, по часу – це 20-30 хвилин. Потім слід перейти до опрацювання окремих груп м’язів на силових тренажерах. Як правило, такі блоки виконуються в 3 підходи по 15-20 разів з перервою в 1-2 хвилини. Причому на кожному тренуванні бажано опрацьовувати різні групи м’язів. Наприклад, в перший день – м’язи рук і ніг, у другій – м’язи преса і корпусу, в третій – м’язи верху спини і плечового пояса. Закінчувати заняття важливо роботою на тих тренажерах, з яких ви і починали.
Отже, розглянемо приблизний план триразових занять в тренажерному залі для схуднення:
- Понеділок. Розминка – махи руками, обертання тулубом, махи ногами протягом 5-10 хвилин. Основна частина заняття на велотренажері (20-30 хвилин), далі – вправи для м’язів рук, тобто згинання і розгинання рук зі штангою стоячи, а також жим штанги, лежачи на горизонтальній лаві. Досить виконати 5-7 підходів по 10-15 разів з мінімальними перервами. Потім слід перейти знову на велотренажер – 20-30 хвилин. Завершуємо тренування відновленням дихання і розтяжкою м’язів, задіяних у попередніх вправах.
- Середовище. Заняття в тренажерному залі для схуднення починається з розминки, аналогічної першого дня. В основній частині протягом 20-30 хвилин слід попрацювати на гребному тренажері, після чого виконати навантаження для м’язів преса. Для цього потрібно в положенні лежачи піднімати ноги за голову, а потім навпаки – тулуб до ніг. При цьому важливо стежити за тим, щоб ноги завжди були в напівзігнутому стані. Кожну навантаження необхідно виконати 3-4 підходи по 15-20 повторень. Після чого знову повернутися до занять на гребному тренажері (20-30 хвилин). Завершує тренування відновлення дихання і розтяжка задіяних м’язів.
- П’ятниця. Заняття в тренажерному залі для схуднення знову починається з розминки. В основній частині увагу слід приділити роботі на біговій доріжці (15-20 хвилин), а також вправ для верху спини і м’язів плечового пояса. Для цього потрібно виконати тягу за голову на блоці широким хватом і жим штанги з-за голови широким хватом. Кількість повторів складе 10-15 разів, а підходів – 5-7. Після чого повертаємося до роботи на біговій доріжці протягом 10-15 хвилин. Заняття завершується відновленням дихання і розтяжкою задіяних м’язів.
Заняття в тренажерному залі для схуднення – одне з основних умов придбання стрункою і привабливою фігури, як для жінок, так і для чоловіків. І нічого дивного в цьому немає: правильні фізичні вправи дійсно сприяють зниженню ваги, та підтримання тіла у формі, і оздоровлення організму в цілому. Але без грамотного підходу і теоретичної підготовки тут не обійтися. Оскільки можна нашкодити своєму здоров’ю, або домогтися нульових результатів. У сьогоднішньому матеріалі ми спробуємо ознайомити вас з основними правилами тренувань в залі для схуднення.
Основні правила тренувань для схуднення в спортивному залі
Перш за все, слід сказати про те, що для кожної людини важливо розробити свою програму для схуднення в залі. Адже ми індивідуальні, а значить – і комплекс вправ у кожного з нас різний. Допомогти в цьому можуть досвідчені фахівці та тренери, які правильно побудують заняття, враховуючи проблемні зони в кожному окремо взятому випадку. Тим більше що з таким підходом бажане схуднення буде гарантовано, і під чітким керівництвом ви просто не зможете сформувати непотрібний рельєф м’язів.
Однак відразу приступати до виснажливим заняттям зовсім не обов’язково. Адже без належної підготовки у вас навряд чи вийде схуднути в тренажерному залі. Оскільки усунення надлишкової ваги – процес тривалий, що вимагає комплексного підходу, а саме – регулярних занять, правильного харчування, чіткого виконання інструкцій тренера, як для фізичних навантажень, так і для відпочинку.
Що стосується дієти під час тренувань в залі для схуднення, то вона повинна бути низькокалорійної, з достатньою кількістю білка, свіжих фруктів і овочів, а також з мінімальною порцією вуглеводів. Іншими словами, вам варто відмовитися від кондитерських виробів, здобної випічки, солодощів, макаронів та іншої калорійної їжі. При цьому ви повинні дотримуватися правильний водний режим. Так, наприклад, під час і після занять необхідно пити звичайну воду, а загальна її кількість в день не повинна бути менше 1,5-2 літрів.
Крім того, займатися в тренажерному залі для схуднення, за відгуками фахівців, слід 3 рази в тиждень, приблизно за 1-1,5 год кожне заняття. Перші дні повинні бути більше ознайомчими. У цей час слід навчитися правильно використовувати тренажери, дихати під час виконання вправ, дозувати навантаження і відчувати своє тіло. Кожне заняття важливо починати з розминки для того, щоб розігріти м’язи, а закінчувати їх розслабленням і розтяжкою.
Основним спортивним обладнанням у тренажерному залі для схуднення вважається бігова доріжка, велотренажер, орбітрек, гребний тренажер та інші подібні види. З їх допомогою можна організувати не занадто інтенсивне, але тривале навантаження, підтримуючи при цьому потрібний ритм дихання, прискорене серцебиття. Другорядними і важливими для процесу зниження ваги виступають силові тренажери. Вони оснащені різноманітними блоками, важелями і противагами, які дозволяють нетривалий час опрацювати окремі групи м’язів. Штанги і гантелі відносять до найпростіших видів силового інвентарю. Однак вони вважаються найбільш ефективними.