24 Квітня, 2015

Вправи вранці

Нескладний комплекс вправ для ранку

Фізичні вправи вранціДані вправи вранці необхідно виконувати по 8-10 разів, а починати їх слід з невеликої розминки суглобів. Ранкова гімнастика включає в себе вправи для голови, плечей і рук, тулуба і ніг, а також вправи, спрямовані на розтяжку і зміцнення преса. Розглянемо кожні з них.

 

Вправи для голови:

 • Повороти голови вліво-вправо;
 • Нахили вперед-назад;
 • Повільні обертання головою по колу.

Вправи для плечового пояса і рук:

 • Обертання прямих рук уздовж тіла по колу;
 • Обертальні рухи плечима разом і окремо;
 • Різкі махи руками назад, коли одна рука внизу, а друга вгорі;
 • Згинання та розгинання ліктів на рівні грудей з відведенням назад;
 • Внутрішні і зовнішні обертання рук, зігнутих у ліктях на рівні грудей;
 • Обертання кистей рук по колу в одну, а потім в іншу сторону.

Вправи для тулуба:

 • Нахили вперед в положенні стоячи, ноги на ширині плечей, таким чином, щоб долонями торкатися до підлоги. Нахили повинні бути плавними, щоб не травмувати поперек;
 • Обертання тазом вліво, потім вправо в положенні стоячи, ноги на ширині плечей, а руки на поясі;
 • Нахили убік, коли одна рука на поясі, а друга за головою і навпаки. Нахили необхідно здійснювати щоразу в сторону руки, яку тримаєте на поясі.

Вправи для ніг:

 • Почергові махи ногами назад-вперед;
 • Присідання, не відриваючи п’яти від підлоги;
 • Почергове підняття на шкарпетки спочатку однією ногою, потім інший;

Для початку розглянутих тренувань вам буде достатньо, однак якщо вам необхідно збільшити навантаження і скинути кілька зайвих кілограмів, то вам знадобляться вправи для схуднення вранці, якими ви зможете доповнити основний комплекс розглянутої вище ранкової зарядки.

Вправи для зміцнення преса:

 • Скручуються підйоми тулуба, лежачи на підлозі або килимку, руки за головою;
 • Підйоми прямих ніг, руки вздовж тулуба, поперек не відривається від підлоги;
 • Стрибки вгору на місці з нахилами в сторони.

Вправи для розтяжки:

 • Ноги розставляємо якомога ширше, повернувшись у бік. Одну ногу випрямляє, а другий згинаємо в коліні. Переносячи вагу на зігнуту ногу, виконуємо розтягування вниз, після чого міняємо положення ніг;
 • Почергові нахили до кожної ноги, сидячи на підлозі, ноги прямі і розставлені якомога ширше;

Дані вправи для схуднення вранці можна доповнювати на свій розсуд, або ж виконувати лише деякі з них. Головне, щоб всі вони підходили вам і не викликали дискомфорту при виконанні. Пам’ятайте, що завдання ранкової зарядки полягає в тому, щоб підбадьорити і пробудити організм, подарувавши йому силу і енергію на весь день. Не варто виснажувати себе складними фізичними навантаженнями, особливо якщо ви відчуваєте нездужання.

Сплануйте час своїх вправ вранці так, щоб встигнути на роботу або навчання. Враховуйте, що на саму зарядку вам буде потрібно близько 15 хвилин часу. Після неї необхідно прийняти контрастний душ. Так ви зможете ще краще пробудити організм, привести його в тонус і зняти напругу м’язів. А через півгодини після зарядки обов’язково поснідайте, дотримуючись правильного харчування, щоб компенсувати енергетичні запаси організму.

Вправи вранціНапевно, ви не раз помічали, що ранкова активність допомагає нам швидше пробудити організм після сну, відчувати себе енергійними і бадьорими протягом усього дня. І це дійсно так, адже достатньо всього кілька вправ вранці, щоб відчути прилив сил і підвищити працездатність, не кажучи вже про те, що за допомогою зарядки можна завжди підтримувати фігуру у відмінному стані і не дозволяти собі набрати зайвих кілограмів.

З самого дитинства ми чули про важливість ранкової зарядки, як способі оздоровити організм і бути завжди в гарній формі. Але фізичні вправи вранці необхідні не тільки дитячому організму, але також людям будь-якого віку і статі. Ранковій зарядці достатньо приділяти по 10-15 хвилин щодня, погодьтеся, що це не так вже й багато, зате організм вас неодмінно віддячить хорошим самопочуттям, а тіло гарним зовнішнім виглядом.

Для чого потрібні фізичні вправи вранці?

Як ми вже з’ясували, комплекс вправ для ранку допомагає нам набратися сил на весь день і бути набагато витривалішими і енергійніше, підняти настрій і позитивно мислити. Але мало хто знає про те, що ранкова зарядка покращує ще й розумові здібності людини, допомагає краще справлятися з роботою чи навчанням.

Однак головним критерієм ефективності вправ вранці є їх регулярність. Намагайтеся дотримуватися режиму дня і виконувати їх у певне зручний для вас час, не пропускаючи занять, адже тільки так ви відчуєте позитивний результат від них. Коли ви регулярно займаєтеся фізичними вправами, ваш організм до цього звикає. Тому через деякий час ви позбавитеся від такої проблеми, як важке пробудження вранці, вам буде набагато простіше прокидатися вчасно, забувши про будильник.

Фізичні вправи вранці допомагають поліпшити метаболізм, завдяки чому ваш організм буде ефективніше спалювати зайві калорії, а ви зможете нормалізувати свою вагу і схуднути. Подібні вправи для схуднення вранці допомагають також регулювати апетит, в результаті чого ви зможете підібрати собі оптимальний раціон і не є зайвого під час перекусів, пов’язаних з нападами голоду. У ранковий час організм менше схильний до навантажень і швидше справляється з жиром, а це ще один плюс на шляху до схуднення.

Займаючись вправами вранці щодня, ви також поліпшите здоровий сон і зовнішній вигляд, зможете без проблем прокидатися в ранній час. При цьому ви не будете відчувати себе сонними і втомленими. Тому вправи вранці – це одне з найбільш простих і ефективних способів бути здоровими, красивими і підтягнутими. А тепер розглянемо детальніше один з простих комплексів вправ для ранку, який ви з легкістю зможете повторювати у себе вдома щодня під улюблену музику і отримувати неймовірний заряд позитиву, гарного настрою та енергії на весь день.