27 Квітня, 2015

Вправи на м’ячі для схуднення

Комплекс вправ з м’ячем для схуднення та фітнесу

Вправи з м'ячем для фітнесу і схудненняВсі вправи на м’ячі з «комплексу вправ з м’ячем» слід повторювати 15 і більше разів.

 

 

Місток

Сівши на м’яч, переступаючи ногами вперед, перекотити його під лопатки. Ступні на ширині плечей, тіло паралельно підлозі. Напружуючи сідниці і стегна, підняти таз до прямої лінії між плечима і колінами. Опустити таз. Знову підняти.

Повороти тулуба

У вихідному положенні, як у вправі вище, на верхній точці підйому тазу взяти в замок руки і випрямити перед грудьми. Повертати верх корпусу з руками вправо-вліво (таз не опускати). Можна взяти в руки гантелі.

Планка

Те ж вправу, що і без м’яча, але тепер – руки зігнуті в ліктях «трикутником» на м’ячі, а ноги разом – на підлозі. Тіло утворює одну лінію, все напружується. М’яч перекочується вправо-вліво.

Планка №2

Та ж сама планка, але руки зігнуті в ліктях і поставлені на підлогу, а стопи спираються на фітбол.

Ходьба на руках, лежачи на м’ячі

Живіт на м’ячі, руки і ноги торкаються підлоги, голову підняти. Перебираючи Руками, прокатываетесь на м’ячі від грудей до гомілок назад і вперед. Тіло при цьому тримати як в «планці».

Скручування.

М’яч – під попереком, ноги на ширину плечей, коліна зігнуті і зафіксовані під 90 градусів. Голова і плечі йдуть вниз, спина вигинається в нижній точці. Руки в замку під головою. На видиху піднімаєте корпус. У верхній точці додатково напружуєте прес на межі і повертаєте корпус ліктем вгору по черзі.

Скручування для косих м’язів

Упріться ногами в стіну, ляжте на м’яч боком. Тіло повинне бути у прямій лінії. Верхня рука за головою, нижня – тримається за м’яч. Піднімаєте тіло і тягнетеся ліктем вгору по амплітуді. Не забудьте повторити для іншої сторони.

Вправи для ніг

Лежачи на спині, розкинувши руки і упираючись долонями в підлогу, затискаєте між злегка зігнутими ногами м’яч і переносите його ногами по амплітуді вправо і вліво. Лопатки не відриваються від підлоги.

Передача м’яча

Те ж саме, що і попередній, але м’яч ногами піднімаєте вгору і передаєте його у руки (прямі) потім Руки з м’ячем опускаєте за голову, після чого знову передаєте його в ноги.

Віджимання

Віджимання від м’яча. Спину тримати рівно.

Присідання з м’ячем

Стоячи спиною до стіни, притисніть спиною до стіни м’яч. Сідайте повільно, до положення «на стільці» (ноги зігнуті під 90 градусів). Так само повільно підніміться.

Місток №2

Лежачи на спині, руки в сторони, долоні на підлогу. Покладіть ноги на м’яч. Подкатывайте його під себе, піднімаючи таз і напружуючи прес, спираючись на м’яч тільки п’ятами. Таз не опускаємо весь час вправи.

Вправи для попереку.

Лежачи животом на м’ячі, руки за головою, ноги прямі, впираються в підлогу. Тулуб піднімається до однієї лінії з ногами. Дивитися вперед. Варіант вправи – розводити вгорі руки в сторони і зводити лопатки.

Вправи на м'ячі для схуднення
Вправи на м’ячі – вже щодо старе слово у фітнесі. Їх придумали як окрему різновид фітнесу в середині 20-го століття. Так званий фітбол придумала швейцарський лікар-фізіотерапевт для лікувальної фізкультури, а з 80-х він увійшов в арсенал фітнес-центрів.

У чому відмінність занять на м’ячі від решти аеробіки?

  • Кругла форма біля м’яча дозволяє робити вправи з великою амплітудою.
  • Нестійкість м’яча змушує напружувати кілька груп м’язів і таким чином йде правильна опрацювання вправ.
  • Із-за навантажень на спину, прес і боки, вправи з м’ячем для схуднення тренують спритність, координацію і поставу, приводячи в тонус м’язи, які відповідають за фігуру й талію.
  • Ці вправи не дають такого навантаження на хребет, як стрибки або махи в аеробіці. Також «розвантажуються» ноги. Тому вправи на м’ячі для схуднення – одна з відмінних альтернатив традиційної аеробіки або бігу.

Переваги вправ на м’ячі для схуднення в тому, що ці вправи, завдяки розподілу основного навантаження, дозволяють зняти основний вага з колін і гомілкостопа, і тому підходять для людей з зайвою вагою або проблемами ніг.

Як вибрати м’яч для фітнесу?

По-перше, м’яч повинен бути оснащений системою анти-вибуху»: шукайте на ньому маркування ABS. Це буде означати, що у випадку проколу м’яч просто тихо спуститься повітря, а не лусне зі спецефектами.

По-друге, розмір. Стандартні діаметри м’ячів: 45, 55, 65, 75, 85, 95 див. Згадуєте свій ріст і відбираєте 100 – ось і виходить потрібний розмір. Перевірити свій вибір просто: сідайте на м’яч. Якщо зігнуті в колінах ноги мають кут 90 градусів – це правильний м’яч.

По-третє, ріжки, ручки і шипи. Ріжки і ручки – для дітей. А ось шипи – для масажу. Відповідно і вибір.

В-четверте – колір. Це вже виключно психологічні переваги.

Дорогий м’яч або дешевий – не так і важливо. Важливо, щоб ви на ньому правильно сиділи, і щоб він не підніс сюрпризів.