24 Квітня, 2015

Вправи для талії і боків

Комплекс вправ для талії від Валері Турпин

Вправи валері турпин для таліїСлід розрізняти вправи для талії і боків, спрямовані на зменшення талії і на зміцнення її м’язів. Це виявляється, не одне і те ж. Якщо ви будете просто качати прес – у вас буде гарний прес, але талія не зменшиться. Навпаки, там з’являться м’язи, і вона може навіть трохи збільшитися. Є типи фігур, яким це тільки на благо. Але «пісочний годинник» до таких не належать. Що ж пропонує в цьому випадку комплекс вправ для талії від Валері Турпин?

Валері Турпин – француженка, фітнес-тренер і автор популярних відео-програм з фітнесу. Те відео, яке і містить її знаменитий комплекс вправ для талії, називається «Бодискульпт», спрямоване воно на загальне поліпшення фігури. Моменту талії там присвячено не більше п’яти хвилин, за відгуками його дія – зміцнення боків і талії.

Що пропонує Валері? Нахили в швидкому темпі(швидкий темп і зібраність – це важливо).

Перед вправами будь-якого блоку слід провести розминку. У неї вона своя, але підійде і будь-яка танцювальна. Які основні вправи для талії в її комплексі:

Вихідне положення: руки на талії, ноги на ширині плечей, злегка пружинять, корпус підібраний, все в тонусі, як у баскетболістів, готових до стрибка.

Вправа №1: махи рукою через голову (рука при цьому згинається-розгинається в лікті, схоже на вправу з ранкової гімнастики або піонерський салют у швидкому темпі).

Вправа №2: відводимо пряму руку в сторону, паралельно підлозі, тягнемося слідом за рукою корпусом, ніби відштовхуючи невидиму стінку.

Вправа №3: складається з вправи №2, перемежованого з нахилами вниз, кінчики пальців прямої руки тягнуться в підлогу, корпус згинається тільки в боці, спина пряма. Всі вправи по 20 раз на два заходи для кожної сторони, в бадьорому темпі.

Які м’язи потрібно опрацьовувати у вправах для зменшення талії?

Чому власниці прекрасною талії рекомендують саме нахили і скручування? Вся справа в тому, що для красивої талії потрібно дотримуватися дві умови: дієту і вправи для схуднення талії.

Вправи – це опрацювання м’язів преса. Але просто качати прес, відриваючись від підлоги, недостатньо. Потрібно навантажувати всі м’язи преса, особливо косі м’язи живота і боки. Тому саме такі вправи і рекомендуються.

Дієта і тонка талія

Дієта має на увазі, що з харчування виключені алкоголь, напівфабрикати, копчене і смажене, майонез і кетчуп. Навпаки потрібно споживати більше овочів і фруктів, багатих клітковиною, щоб нормалізувався травлення, і нежирних сортів м’яса і риби – щоб сформувати мускулатуру. Рельєфу «як у качків» не буде, але організм зменшить відсоток жирової маси і збільшить – м’язової.

З харчування також слід виключати продукти, які сприяють газоутворенню в кишечнику і навпаки, продукти, що містять лакто – і біфідобактерії повинні стати частиною раціону.

Вправи для талії і боківКрім об’єктивного сприйняття проблеми зайвої ваги з боку лікарів-дієтологів, існує ще і суб’єктивна оцінка власної зовнішності і фігури. Якщо лікарі користуються такими параметрами, як індекс маси тіла та співвідношення м’язової і жирової маси в організмі, то мода на певну фігуру в той чи інший період нав’язує жінці з боку суспільства певні стандарти, яким хочеться відповідати. Якщо ще в п’ятдесяті роки 20-го століття в моді була фігура «пісочний годинник», з яскраво вираженою талією і м’якими округлостями дівчат «пін-ап», яскравою представницею яких була Мерлін Монро, то вже в шістдесяті в моду увійшли дівчата-тростинки типажу Твіггі. Дев’яності і Кейт Мосс продовжили цю традицію, і тепер лікарі всього світу б’ють на сполох, домагаються заборони на роботу в модній індустрії тих моделей, чий індекс маси тіла наближається до критичного і проводять компанії проти анорексії.

У моду поступово повертається виражена жіноча фігура, з формами і обов’язково – з тонкою талією. До речі, для кожного типу фігури існують свої оптичні правила в одязі, і власниці «пісочного годинника» важливо їх дотримуватися. Наприклад Мерлін мала ряд «фірмових» хитрощів, які перетворювали повненьку і невисоку за сьогоднішніми мірками жінку на секс-символ. Свій ранок Мерлін починала з нехитрих вправ для схуднення талії і зміцнення грудей.

Сьогодні еталоном нових дівчат «пін-ап» є Діта фон Тіз. Є два способи домогтися такої осикою талії: корсет і фізичні вправи для талії і боків. І якщо корсет не рекомендується до постійного носіння, то вправи для зменшення талії, що пропагує сама Діта (у якої в дитинстві була балетна школа).

Комплекс вправ для талії від Діти фон Тіз

Крім основних вправ для схуднення талії рекомендується також вид спорту (танців), в якому багато обертальних рухів корпусу і нахилів, а також досить кардионагрузок, наприклад, класична хореографія або гімнастика. В якості альтернативи можна зайнятися боді-флексом, боді-балетом або плаванням. Діта рекомендує плавання по годині в день.

Основні вправи для зменшення талії – скручування, вважає Діта.

Скручування сидячи. Потрібен офісний обертовий стілець. Фіксуються ноги, руки витягуються вперед, паралельно підлозі. При поворотах праворуч-ліворуч голова теж повертається (разом з руками), а ноги тримають опору (скручується талія). Погляд при поворотах фіксується на точці зліва і справа. Починати з 30 поворотів (в кожну сторону) по три рази в тиждень.

Скручування стоячи. У позиції ноги на ширині плечей, руки за голову, по черзі піднімати коліно і стосуватися його протилежним ліктем, при цьому намагатися не згинати спину в попереку. Починати з двох підходів по 20 разів на кожну сторону.

Скручування лежачи. Основна позиція – лежачи на спині з прямими ногами разом. Руки зігнуті в ліктях, упираються долонями в підлогу. Ліву ногу зігнути в коліні і торкнутися нею підлоги за коліном правої ноги (більше нічого від підлоги не відривати). Те ж саме для іншої ноги. Кількість підходів те ж, що і стоячи.