13 Квітня, 2015

Висока якість харчування – запорука здоров’я

Якому харчуванню віддати перевагу?

Якість і безпека продуктів харчуванняЛюдям, які дбають про якість і безпеку продуктів харчування, можна порадити купувати овочі та фрукти по сезону. Так як тільки в цьому випадку їжа буде містити максимальну кількість корисних і необхідних для здоров’я речовин. Будь-яка рослинна продукція, що продається не під час свого дозрівання або що пройшла довгий шлях транспортування, піддається впливу шкідливих хімічних речовин. При вживанні таких продуктів токсини поступово накопичуються в організмі і повільно його отруюють.

Що стосується продуктів тваринницького комплексу, то купувати м’ясо і яйця краще у великих магазинах, так як вони дорожать своєю репутацією і здійснюють контроль якості харчування. На жаль «на око» по шматку м’яса не можна визначити, чим годували тварину за життя, тому при придбанні цієї продукції залишається покладатися тільки на чесність і порядність виробника, реалізатора і санітарної служби.

Підводячи підсумок, хочеться сказати: незважаючи на те, що основна відповідальність за якість харчування лежить на тому, хто його зробив, людина, що купує продукти, також повинен свідомо і відповідально приймати рішення про те, яким овочам, фруктам, м’ясу, круп, яєць віддати перевагу.

Якість харчуванняОдин з важливих факторів, від якого залежить самопочуття і стан здоров’я людини – це якість харчування. Організм – складний механізм, для його нормального функціонування він повинен щодня отримувати вуглеводи, жири, білки, воду, мінерали, вітаміни, жирні і амінокислоти. Всі ці речовини ми отримуємо з їжі. Якщо в продуктах недостатньо якогось з перелічених елементів, то ми відчуваємо його дефіцит. Також якість харчування погіршується через наявність у ньому різних токсичних харчових добавок, які поступово накопичуються в організмі і повільно його отруюють. Це призводить до погіршення самопочуття у вигляді легкого нездужання на початковій стадії або серйозного захворювання у важкому випадку.

Зміна якості продуктів харчування

В останні десятиліття технічний прогрес призвів до того, що всі продукти харчування, які ми вживаємо, так чи інакше піддаються хімічній обробці. Рослини обприскують різними інсектицидами та гербіцидами, щоб їх не їли комахи, удобрюють за допомогою неприродних добрив, щоб урожай швидше дозрівав і не псувався. Це призводить до того, що шкідливі для здоров’я речовини потрапляють в овочі та фрукти, а разом з ними і в наш організм. Продукція тваринного виробництва також піддається хімічній обробці: курей, корів, свиней годують кормами з додаванням антибіотиків, щоб вони не хворіли, і гормонів росту, щоб швидше виростали і набирали велику вагу. Все перераховане є причиною того, що якість і безпеку продуктів харчування з кожним роком стають все гірше, а проблем зі здоров’ям у середньостатистичної людини все більше.

Крім того, що якість харчування погіршується за рахунок хімічних добавок, продукти стали менше утримувати корисних і необхідних для здоров’я вітамінів, мікро- і макроелементів. Причина цього в тому, що грунти, на яких вирощують урожай, виснажуються, а повноцінного природного добрива вони не отримують. Після врожаю в землю додають синтетичні добрива, які проводять до того, що кількість кілограмів овочів, зібраних з гектара збільшується, а ось вміст у них корисних для організму речовин зменшується. Як показують останні дослідження якості продуктів харчування, вміст магнію у фруктах знизилося на 36%, а заліза на 55%. Концентрація кальцію в капусті зменшилася на 85%, а в пшениці на 47% і в зелених овочах на 45%. Це призводить до прихованого дефіциту вітамінів і мінералів в організмі, що є причиною багатьох захворювань.

Проведений контроль якості харчування свідчить про те, що з кожним роком все більше консервантів, ароматизаторів, штучних барвників, емульгаторів, синтетичних підсолоджувачів додається в готову продукцію. Це основна причина того, що у все більшої кількості людей виявляються захворювання шлунково-кишкового тракту і органів гепатобіліарної системи. Постійно зростаюча кількість онкологічних захворювань багато в чому є наслідком поганої якості щодня вживаних продуктів харчування.

Теги: