19 Листопада, 2015

Чи сприяє пілатес схудненню?

Основні правила і техніка виконання вправ пілатесу для схуднення для початківців

Як свідчать відгуки про пілатес для схуднення, щоб не звести до мінімуму всі зусилля, прикладені на заняттях, важливо дотримувати основні правила. Вони актуальні в першу чергу для новачків. При бажанні пілатес можна виконувати вдома, не відвідуючи тренувальний зал і не спілкуючись з інструкторами. Адже в мережі інтернет викладено достатню кількість інформації про техніку виконання вправ, а також відео вступних та ознайомчих занять.

У більшості випадків основні правила пілатесу для схуднення для початківців виглядають наступним чином:

 • під час тренування важливо уважно ставитися до диханню при вдиху слід якомога ширше розкривати ребра, а при видиху – максимально скорочувати м’язи;
 • контролюйте прес – протягом усього заняття його потрібно постійно тримати в напрузі, при цьому ви будете черпати енергію і поширювати її на весь організм саме даною групою м’язів, адже всі рухи повинні йти від них;
 • слід точно виконувати всі рекомендації і приймати правильне положення тіла – незручна чи неправильна поза може завдати шкоди вашому організму;
 • плечі завжди повинні бути опущені, оскільки під час пілатесу їх стан впливає на правильність дихання;
 • голову також важливо тримати прямо, не закидати її назад і не притискати підборіддя до грудної клітки – виконуючи вправи пілатесу для схуднення на підлозі, стоячи або на колінах, це дасть можливість включити в роботу групи м’язів, які погано задіюються при звичайних навантаженнях;
 • у всіх вправах слід максимально витягати хребет – так ви збільшите відстань між дисками хребта і зробите своє тіло більш гнучким і рухомим.

На уроках пілатесу для схуднення застосовуються вправи на підлозі, на тренажерах та на підлозі з використанням спеціального інвентарю. Заняття потрібно проводити босоніж в спортивному одязі, яка не буде обмежувати ваших рухів. Також в домашніх умовах вам знадобиться килимок і невеликий простір для виконання рухів. Дозволяється включати тиху і спокійну музику для емоційного настрою.

Найбільш ефективними вправами пілатесу для схуднення, за відгуками багатьох займаються людей, є: «Човен», «Канкан», «Планка», «Русалка» і «Мах ногою». Розглянемо кілька з них. Перша вправа «Човен» виконується наступним чином:

 • сядьте на підлогу, зігніть коліна і обхопіть руками стегна;
 • поставте стопи на підлогу, а ноги на ширину плечей;
 • випряміть спину і потягніться маківкою вгору;
 • відірвіть ноги від поверхні і підніміть ноги паралельно підлозі;
 • у такому положенні затримаєтеся на кілька секунд, контролюючи дихання;
 • здійсніть глибокий вдих, а при видиху – втягніть живіт і округлите спину;
 • при повторному вдиху випрямити хребет і повторіть вправу заново.

«Канкан» також виконується на підлозі, вихідне положення – ноги зігнуті в колінах, упор на передпліччя, ноги щільно стиснуті, а носки злегка торкаються підлоги. На вдиху потрібно втягнути живіт і розгорнути коліна вправо. На видиху слід випрямити ноги в колінах і підняти їх по діагоналі до корпусу. На вдиху повернутися у вихідне положення і повторити навантаження для другої сторони.

Система вправ пілатесу для схуднення в нашій країні використовується не так давно. Однак їй вже понад 100 років. Свою назву вона отримала в честь розробника і автора даного комплексу специфічних фізичних навантажень – Джозефа Хуберта Пілатесу. Народившись зовсім хворобливим хлопчиком, йому довелося проявити наполегливість і уважне ставлення до свого тіла, в результаті чого Джозеф зміг подолати такі захворювання, як ревматичну лихоманку, астму та багато іншого. І вже в 14-річному віці, займаючись за своєю програмою вправ, він став здоровим людиною з привабливим тілом атлета.

У 1926 році Джозеф іммігрував в США, і саме з цього моменту його методика отримала широке поширення серед багатьох жителів країни. На сьогоднішній день її трохи удосконалили і стали проводити уроки пілатесу для схуднення. Що ж являють собою дані вправи, і як правильно використовувати дану методику для загального оздоровлення і зниження ваги, ми з вами і поговоримо.

Кому і для чого потрібен цей комплекс вправ?

За відгуками, пілатес для схуднення дуже затребуваний і дійсно сприяє зниженню ваги. Виконуючи даний комплекс вправ можна цілеспрямовано скорегувати свою фігуру, усуваючи надлишкові жирові накопичення в потрібних для вас частинах тіла. Подібна фізичне навантаження дозволена навіть майбутнім мамам, як під час, так і після вагітності, оскільки жінки зможуть зміцнити м’язи живота, стегон і низу спини, що, безумовно, позитивним чином позначиться на їхньому здоров’ї.

Якщо регулярно проводити уроки пілатесу для схуднення, можна розвинути гнучкість свого тіла, зміцнити всі м’язи і поліпшити загальний стан свого організму. А все тому, що в даному методі застосовується комплексний підхід не до однієї групи м’язів, а до всіх одночасно. Навантаження розподіляються так, що рівномірно залучається максимальна кількість м’язової маси. При цьому від людини потрібна зосередженість і концентрація уваги. Тому на заняттях він відмінно відчуває своє тіло і свідомо спрямовує енергію на відновлення свого організму або на усунення надмірної ваги.

Більшість людей використовують пілатес не тільки для схуднення. Даний комплекс вправ дозволяє усунути головні болі, травми хребта, болі в спині, а також остеопароз, остеоартрит, стреси і багато інші захворювання. Сучасна медицина застосовує пілатес для відновлення здоров’я пацієнтів після перенесених тяжких травм. Вони вважають даний комплекс безпечним і найбільш дієвим. Тому рекомендують виконувати його людям різної статі і віку, не дивлячись на рівень фізичної підготовки.