Скільки калорій в м’ясі?

Калорійність тушкованого м’яса

Людина їсть м’ясо c давніх часів, і, якщо спочатку воно було сирим, то сьогодні ми щоденно вживаємо різні види страв з м’яса (смажене м’ясо, тушковане, варене, парене тощо), Якщо ви стежите за фігурою, то повинні точно знати, яка калорійність тушкованого м’яса.

Те, скільки калорій в м’ясі залежить від способу його приготування. Зрозуміло, що мінімальної калорійністю має відварне м’ясо. Смажене м’ясо вважається найбільш поживним. Калорійність тушкованого м’яса займає середню позицію і складає 150 ккал на 100 г продукту.

Калорійність рису з м’ясом

Як ми знаємо, калорійність страви особливо сильно підвищується, коли для його приготування, додатково застосовується велика кількість різних компонентів. Розглянемо деякі види страв з використанням м’яса.

Наприклад, рис з м’ясом. У складі плову рис, м’ясо, жир, цибуля, морква, вода, сіль. Саме жир є основним джерелом калорій і робить плов ситним. Інші компоненти роблять складу страви повноцінним і корисним для організму. За висновками дієтологів корисні речовини плову засвоюються на 98 %. Це досить високий показник. Калорійність рису з м’ясом – 190 ккал на 100 г продукту.

Харчова цінність картоплі з м’ясом

Калорійність картоплі з м'ясомЩе одне популярне блюдо – картопля з м’ясом. Картопля – головний інгредієнт страви. Він містить велику кількість калію, який зміцнює серцевий м’яз. Але слід пам’ятати, що це досить калорійний продукт. Калорійність картоплі з м’ясом – 90 ккал на 100 р. Запікання картоплі збільшує калорійність страви в кілька разів.

Калорійність картоплі з м’ясом в запеченому вигляді – 175 ккал на 100 р.

Тушкована картопля з м’ясом – також досить ситне блюдо. Калорійність його – 85 ккал на 100 р.

До категорії швидких страв можна віднести смажену картоплю з м’ясом. Для її приготування необхідно зовсім небагато вільного часу і мінімальний перелік продуктів. В смаженої картоплі приблизно 190 ккал на 100 г продукту. Блюдо висококалорійне, його не слід вживати в значних кількостях.

Калорійність голубців з м’ясом

Голубці – улюблена страва більшості жителів країни. Наші бабусі та прабабусі по вихідним дуже часто готували саме голубці. Страва являє собою фарш з м’яса, який загортається в листя капусти. Всі інгредієнти, що входять до складу голубців, приносять організму незрівнянну ні з чим користь і масу корисних мікроелементів та вітамінів.

Скільки калорій в м'ясі

Калорійність голубців з м’ясом – 400 ккал на порцію. Капуста багата рослинними білками, клітковиною, калієм, фосфором та іншими речовинами. Вона унікальна за своїм складом вітамінів і мінералів. Клітковина стабілізує діяльність кишечника, сприяє очищенню організму від холестерину і шлаків, а також допомагає в боротьбі із запорами та гемороєм. М’ясо містить білки, в яких присутні всі незамінні амінокислоти в найбільш підходящих для організму людини пропорціях. М’ясо застосовується в лікувальному харчуванні у складі фаршу.

Перед приготуванням страви ще раз гарненько подумайте, чи хочете ви просто набити шлунок смачною їжею або ж прагнете прийняти корисну для здоров’я їжу.

продукт калорійність білки жири вуглеводи
свинина пісна 160 ккал 19,4 г 7,1 г 0 м
свинина жирна 491 ккал 11,7 г 49,3 г 0 м
яловичина 187 ккал 18,9 г 12,4 г 0 м
баранина 203 ккал 16,3 г 15,3 г 0 м
кролик 156 ккал 21 г 8 г 0 м
качка 308 ккал 13,5 м 28,6 г 0 м
конина 187 ккал 20,2 г 7 р 0 м

 

М’ясо – найкраще джерело повноцінного білка, який в свою чергу найкраще засвоюється і сприяє перетравленню організмом білків рослинної природи. У складі м’яса є безліч необхідних речовин, а саме: жирів, екстрактивних і мінеральних речовин, вуглеводів, вітамінів і ферментів (залізо, сірка, фосфор, магній, вітаміни PP, B2 і B1). Кількість усіх перерахованих вище речовин залежить від типу тваринного, його виду, статі, віку і, звичайно ж, вгодованості.

Калорійність різних видів м’яса

Спробуємо розібратися, скільки калорій в м’ясі? Для правильної відповіді на це питання треба розглянути види продукту. Отже, м’ясо поділяється на види:

Свинина. Вона повинна вживатися організмом в обмеженій кількості, оскільки належить до сорту червоного м’яса, що містить значну кількість жиру. Продукт містить у значній кількості вітамін В1, який необхідний для правильного процесу обміну вуглеводів і для належної роботи нервової системи. Калорійність даного виду м’яса становить близько 160 кілокалорій (пісне м’ясо) і близько 491 кілокалорії (м’ясо жирних сортів).

Яловиче м’ясо. Яловичина так само, як і свинина, повинна вживатися від випадку до випадку. Багате джерело вітамінів B12 сприяє зростанню всіх клітин тіла. У яловичому м’ясі багато цинку і заліза. Калорійність м’яса яловичини -187 кілокалорій.

Птах. Характеризується невеликим вмістом жиру та чудовими смаковими характеристиками. Приміром, гусак містить 364 ккал в 100 г м’яса, індичка – 197, курка – 165, курча – 156 ккал, а качка – 308 ккал.

Кролик – цінний і дуже смачне м’ясо з високим вмістом білків (близько 20%) і низьким відсотком міститься жиру (3-5%). Крім того, м’ясо кролика багате мінеральними компонентами (солі, залізо, кальцій і фосфор), вітамінними складовими (особливо групи B) і мікроелементами (мідь, кобальт і цинк). Дуже важливим і необхідним властивістю м’яса кролика є його висока ступінь засвоюваності. Білок продукту переробляється організмом людини (90 %). Калорійність м’яса кролика – 156 ккал. Для порівняння: баранина – 203 ккал, конина – 187 ккал, телятина 90 ккал.

Отже, ми визначили, скільки калорій в м’ясі різних видів. Варто зауважити, що жирність м’яса дуже сильно впливає на показник. Чим більше міститься в м’ясі жиру, тим більшою калорійністю воно володіє.