Скільки калорій в гречці, гречка калорійність

Калорійність гречки – 335 ккал
Білки: 12, 6 г
Жири: 3, 3 г
Вуглеводи: 68 г

Скільки калорій в гречці, гречка калорійність

Хто не знає гречку? Це крупа, яка виходить в результаті відділення зерна гречки від плодових оболонок. Смачна, ситна, дуже улюблена російським народом з давніх часів. Хоча ось батьківщиною гречки вважається Індія і Непал, де гречку стали обробляти аж 4 тисячі років тому. До речі, до нас вже гречка з Греції потрапила, звідти і таке говорить назва.

Чи корисна гречка? Калорійність цього злаку (порівняно низька) і харчова цінність робить його дуже важливим продуктом здорового харчування, як для дорослих, так і для дітей.

Корисні властивості гречки

До складу гречки входять найцінніші вітаміни групи В. Вони важливі для нормального функціонування нашої нервової системи і здоров’я внутрішніх органів. Також гречка багата вітамінами А і Е, а це потужні антиоксиданти. Також гречка щедра на такі мікро-і макроелементи, як цинк, кальцій, калій, марганець, залізо, магній, натрій, фосфор, хлор, йод, мідь, кобальт, фтор, хром і деякі інші. Багато в гречці міститься сахаридов, корисної клітковини і крохмалю.

Залізо, якого в гречці в надлишку, сприяє утворенню в крові гемоглобіну, а калій нормалізує тиск. Кальцій допомагає нашому скелету залишатися міцним довгі роки, магній ж захищає від депресій і регулює обмін речовин.

Окремо потрібно сказати про білках і жирах, що входять до складу гречки. Жири ці поліненасичені, походження рослинного, тому не роблять негативно впливу на обмін речовин. Більше того, вони знижують рівень холестерину в крові і навіть прискорюють процес зниження ваги.

Білки ж також рослинні, але важливі для людського організму. Вони допомагають очищати організм і сприяють росту нових здорових клітин. За вмістом у гречці білків її прирівнюють до м’яса. Вуглеводи, що містяться в гречці, в процесі жирообразования не беруть участь, тому їх кількості можна не побоюватися.

Особлива цінність гречки полягає в тому, що для її вирощування не потрібно використовувати якихось хімікатів або інших небезпечних для здоров’я речовин. У підсумку гречка – один з найбільш екологічно чистих і натуральних продуктів з усіх, які відомі на планеті.

Не дарма гречку прописують хворим на діабет, а також тим, хто страждає від ожиріння. Стимулює гречана каша роботу серця і печінки, допомагає виводити з організму шлаки та інші шкідливі речовини. Регулярне вживання гречки захистить ваші судини від тромбів і ламкості. Цінується гречка і при захворюваннях вен, геморої, проблемах з кровообігом.

Правда, для лікування більше підійде не темна просмажене гречка, а світла, що не обсмажена.

Щоб ця цінна крупа в ході приготування не втратила своїх корисних властивостей, готувати її потрібно так: не замочувати перед варінням, а відразу занурювати у воду. Після замочування частина корисних речовин залишиться у воді, а максимальне збереження поживних властивостей гарантується тільки при швидкій тепловій обробці.

Хороша гречана каша з маслом, молоком, грибами, печінкою, салом, смаженою цибулею, беконом. Можна навіть додати в гречку родзинки. Однак загальна калорійність каші після таких маніпуляцій істотно збільшиться. Втім, якщо ви скористаєтеся повною таблицею калорійності продуктів, зможете вибрати для себе найменш калорійні варіанти.

Гречка в дієтичному харчуванні

Гречку не даремно активно рекомендують як основний продукт дієтичного харчування: крім маси корисних властивостей, вона має здатність прискорювати обмін речовин. Завдяки великому вмісту в гречці клітковини нормалізується робота шлунково-кишкового тракту, очищається кишечник.

Однак в дієтичних цілях гречку потрібно готувати без масла і (бажано) без солі. Скільки калорій в гречці, присмаченою вершковим маслом? Навіть якщо ви додасте в блюдо 10 г масла, його калорійність збільшиться на 75 ккал. А зазвичай ми додаємо близько 20 г на порцію 200 г гречки (а це вже близько 600 ккал).

Саме така, «пісна» гречка використовується в гречаній дієті, яка відноситься до жорстких методів схуднення. Незважаючи на те, що гречка – це дуже поживний продукт, протриматися на ній протягом декількох днів складно, та й небезпечно.

А ось регулярні розвантажувальні дні на гречці допомагають травленню, очищають кишечник, зменшують розмір шлунка і потреба у великих обсягах їжі. Для тих, хто прагне схуднути здоровими методами, розвантажувальні дні є корисним доповненням до програми.