Скільки калорій в фініках, фініки калорійність

Калорійність фініків – 271 ккал
Білки: 2,5 г
Жири: 0 г
Вуглеводи: 72,1 г

Для більшості з нас фініки – це солодкі сухофрукти, якими ми можемо замінити кулінарні солодощі, а також ласувати в зимовий час, коли свіжих фруктів небагато. А ось про корисні властивості фініків говорять рідко. Тим часом, вони є: жителі Сходу навіть зараховують фінікам масу лікувальних властивостей, головне з яких – це омолодження організму. Чи корисні при дієті фініки? Калорійність цих сухофруктів кілька відлякує худне публіку, проте помірне споживання плодів фінікової пальми фігурі не зашкодить.

Корисні властивості фініків

Хімічний склад фініків багатий на вітаміни, мікро-і макроелементи. Щоденне вживання фініків збагатить ваш організм кальцієм, магнієм, фтором, цинком, селеном, марганцем, вітамінами А, В і Е.

Завдяки фінікам можуть вирішитися проблеми з кістками і зубами, волоссям та нігтями, фініки допомагають при туберкульозі та онкології. Дуже потрібні ці солодкі фрукти людям, які зайняті розумовою працею: глюкоза, яка міститься в фініках, збільшує продуктивність праці.

Тих, кого цікавить, скільки калорій в фініках, відповідь зазвичай засмучує: у фініках багато вуглеводів, тому і калорійність відповідна, висока. Однак прихильники здорового типу харчування рекомендують не відмовлятися від фініків, а просто знати міру і є їх по 2-3 штуки в день.

Регулярне вживання фініків благотворно позначиться на роботі серця, печінки, нирок. Завдяки плодам фінікової пальми в кишечнику утворюється корисна мікрофлора. Фініки прекрасно відновлюють після хвороби і зміцнюють імунітет.

Сучасні наукові дослідження доводять, що фініки благотворно позначаються на стані стінок матки. Здорова матка – запорука успішних пологів і відсутності ускладнень після. Якщо вживати фініки годувальниці, її молоко також буде насичене корисними речовинами, потрібними для здоров’я дитини.

Фініки стимулюють вироблення сератонина (гормон радості), тому лікарі рекомендують вживати ці фрукти всім, хто страждає від депресій і нервових розладів.

Однак не всім людям будуть корисні фініки. Тим, у кого є камені в нирках, а також страждають від частих головних болів фініки протипоказані. Якщо у вас є проблеми з травленням, фініки краще вживати у вигляді відвару або компоту.

Щоб фрукт дійсно був корисним, важливо правильно його вибрати: фінік не повинен бути занадто зморщеним, а також зацукрованим. Зберігати плоди фінікової пальми потрібно в скляній ємності, можна в холодильнику.

Фініки в дієтичному харчуванні

Якщо вас постійно тягне на солодке, але ви твердо вирішили схуднути, фрукти стануть найкращим варіантом втамування тяги до солодощів. І один з таких фруктів – це фінік. Скільки калорій в сушених фініках? Чимало – 271 ккал в 100 г фініків. Однак якщо врахувати, що вони дуже солодкі, а самі плоди невеликі, то можна обійтися і меншою кількістю калорій – якщо з’їсти 1-2 плоди.

Калорійність фініків сушених сильно залежить і від сорту фініка. Так, один фінік сорти Деглет нур містить всього лише 20 ккал. Тому під час дієти ви цілком можете дозволити собі пару-трійку солодких і ситних плодів, які нададуть організму користь.

І все-таки правильно розраховувати калорійність раціону, вживаючи фініки, забувати не треба: скористайтеся таблицею калорійності продуктів харчування і перевірте, чи не сильно ви захопилися цими корисними, але солодкими фруктами.