Скільки калорій в банані, калорійність банана

Калорійність банана – 89 ккал
Білки: 1,5 г
Жири: 0,1 г
Вуглеводи: 21,8 г

Скільки калорій в банані, калорійність банана

Сьогодні немає людини, яка хоча б раз в житті не пробував банан. А колись для багатьох це був таємничий, екзотичний фрукт! На щастя, часи змінилися, і ми всі можемо час від часу ласувати солодкими і ароматними плодами банана. І нехай калорійність банана трохи вище, ніж у яблук або апельсинів, в ньому міститься дуже багато корисних речовин.

До речі, якщо ви думаєте, що банани ростуть на пальмах, то помиляєтеся. Банани – це ягода, яка росте на стеблі і може вирости до 10 метрів у висоту. На стеблі утворюється гроно, а в грона – кисті з 6-20 бананів.

Корисні властивості бананів

Поширена думка, що в бананах, зірваних з дерева зеленими і привезених в наші країни, не так багато корисних речовин, як в тих, які дозрівають на стеблі. Це не так. Якщо банан не зірвати вчасно, його шкірка лопне, а м’якоть вразить хвороба. До того ж, плід прекрасно дозріває зірваним, і його вітаміни і цінні речовини від цього не руйнуються.

Щоб банани зберігали свої властивості і не псувалися, їх потрібно зберігати в прохолодній температурі (10-12 градусів), але не в холодильнику.

М’якоть банана містить 80% води, крохмаль (до 20%), білки, вуглеводи, клітковину, пектин, яблучну кислоту, ферменти, а також дубильні і ароматичні речовини. Також в бананах багато вітаміну В1, В2, В6, С, РР, вітамін А. Дуже багато в банані калію, а також містяться в плоді кальцій, магній, фосфор, залізо, натрій.

Банан прийнято рахувати не дієтичним фруктом. Чому? Все просто. Скільки калорій в банані? Швидше за все, ви скажете, що 89, однак вага одного банана варіюється від 120 до 150 г без шкірки. А значить, калорійність цілого банана – 106-133 ккал.

Втім, він непогано насичує, а значить, іноді вживати банани можна – як десерт або перекушування. Тим більше вам ніхто не забороняє поласувати половинкою фрукта, яка вже точно не завдасть серйозної шкоди фігурі.

Банани активно використовуються в лікувальних цілях. Так, рекомендовані вони тим, хто страждає від атеросклерозу, гіпертонії – як основу розвантажувального дня. Корисні банани при хворобах печінки, нефриті, сечокам’яної хвороби. В якості м’якого проносного банани використовуються при захворюваннях шлунково-кишкового тракту.

Добре підходять банани і тим, хто прагне набрати вагу і збільшити м’язову масу. Банани – обов’язковий продукт у раціоні футболістів, важкоатлетів, борців сумо.

Батьківщина бананів

Вважається, що цей корисний фрукт прийшов до нас з Південно-Східної Азії. Населення багатьох країн цінує банани більше, ніж картопля, хліб, м’ясо та інші продукти, тому що у них більше нічого не росте. Але не тільки: банани швидко насичують і дають організму енергію.

Ми теж охоче купуємо банани, особливо в зимовий час, коли хочеться вітамінів, а своїх фруктів у нас вже немає. З бананів навчилися робити коктейлі, десерти, випічку, соки, джем, мармелад і навіть борошно. Також з банана роблять сиропи і вина. Банани можна смажити, пекти, варити в олії, сушити.

До речі, один час дуже популярними були сушені банани, проте їх калорійність відрізняється від калорійності свіжих фруктів. Енергетичну цінність інших плодів дивіться в повній таблиці калорійності продуктів.

Банан в дієтичному харчуванні

І все-таки, варто вживати банани, якщо ви вирішили схуднути, чи ні? Дієтологи ще якихось 5-10 років тому рекомендували повністю виключити зі свого раціону банани тим, хто вирішив зайнятися скиданням ваги. Але вчені сучасності стають на захист цього екзотичного фрукта. У ньому занадто багато корисних речовин, щоб можна було так легко від нього відмовитися.

До того ж, у більшості з нас при перебудові харчування починаються проблеми з шлунково-кишкового тракту. У бананах ж міститься багато катехоламінів. Вони дуже корисні при запаленнях на слизових ротової порожнини, при хворобах шлунку і кишечника.

Знову ж, в невеликих кількостях банан входить до складу різних дієт для схуднення. Так, банан – це додатковий продукт в сирно-бананової дієті. Згідно цій системі схуднення, вам до сиру потрібно додавати по 3 банана на день.

Також банани використовуються в вуглеводної дієті, яка грунтується на споживанні правильних вуглеводів.

Таким чином, можна зробити наступний висновок: банан, незважаючи на свою відносно високу калорійність, є важливим продуктом харчування. І відмовлятися від його вживання – значить відмовити своєму організму у вітамінах і корисних речовинах. Щоб не поправитися, їжте банани в помірних кількостях, а також слідкуйте за загальною калорійністю свого раціону.