8 Травня, 2015

Саме швидке і ефективне схуднення

Екстрені методи для самого швидкого схуднення в домашніх умовах

Саме швидке схуднення ефективно і має сенс тільки, якщо ви хочете скинути трохи кілограмів, як було з’ясовано – до 3-х на тиждень.

Саме швидке схуднення, з використанням моно дієт, має свої підводні камені у вигляді ваги, який повертається після переходу на звичайний режим харчування або проблем з шлунком. Моно дієти, як і голодування, має сенс, тільки якщо триває не довше кількох днів.

Які ж дієти для схуднення найшвидші, але щадні для здоров’я? Молочні, фруктово-овочеві та часткове голодування (не більше 2-х днів). Білкові та овочеві дієти, які передбачають повну відмову від «швидких» вуглеводів – до тижня, після чого рекомендується просто перехід на здорове харчування і фізичні вправи.

Крім того є список «хитрощів», які слід дотримуватися навіть при суворій дієті:

  1. Пийте не менше двох літрів води в день. З них 1л. – мінеральна або очищена вода.
  2. Не менше трьох разів на день їжте свіжі овочі і фрукти.
  3. Відмовтеся від алкоголю.
  4. Приймайте більше кальцію.
  5. Їжте більше молочних продуктів.
  6. Кожен день виключайте 250 ккал і 250 – спалюйте. Спалити 250 ккал можна під час 30-хвилинної прогулянки швидким кроком або інтенсивної 20-хвилинної зарядки. А виключити 250 зайвих кілокалорій простіше за все за рахунок десертів.
  7. Скоротіть кількість солі.

Всім відомо, що чудес не буває. І якщо ви не стежили за своїм здоров’ям довгий час, то організм віддячить вам тією ж монетою: зайва вага, проблеми з шкірою, захворювання травної та серцево-судинної системи. Як позбутися захворювань і повернути красу і здоров’я?

Швидке схуднення – це міф. Самі швидкі дієти для схуднення, які дозволяють скинути більше чотирьох кіло на тиждень, мають ризик для здоров’я шлунка і великі шанси повернути все втрачене з лишком в найближчий місяць. Саме швидке і ефективне схуднення дозволяє скидати до 10 кілограмів на місяць без повернення і втрат для здоров’я. Всі екстрені методи, обіцяють більше, – або шарлатанство, або серйозної шкоди здоров’ю.

Насправді не існує ні чарівних пігулок, ні «чудо-дієти», ні вправ, які допоможуть за тиждень повернути вагу і фігуру десятирічної давності. Є лікарі-дієтологи і ендокринологи, косметичні кабінети, фітнес-центри, магазини і кафе здорового харчування.

В чому проблема сучасної жінки, чому зайву вагу та порушення здоров’я підстерігають його на кожному кроці?

По-перше, це порушення режиму сну і харчування. Сон 8-9 годин на добу і чотириразове харчування, відсутність стресу і фізичні навантаження – все це взаємопов’язано. Для початку слід подбати про сон і харчування. Ніякі справи не варті того, щоб заради них забувати про режим дня. Один день недосипу псує працездатність на весь тиждень. Якщо у вас недосип – візьміть відгул і виспіться. Це відразу зніме стрес і швидку стомлюваність, яка заважає займатися фізичною активністю. Потім, не витрачайте час на телевізор або інтернет ввечері. Краще прогуляйтеся. Замініть частину шляху до роботи пішою прогулянкою. Якщо не встигаєте вранці – робіть це ввечері, після роботи. Дотримуйтесь час робочого дня, не засиджуйтеся допізна на роботі. Це неефективно.

З харчуванням теж все неоднозначно: менше їсти – не завжди означає худнути. Правильне харчування – це не дієти, не відмова від їжі після 6 вечора (ось що робити з цим радою «совам»?). Це часткова відмова від продукції харчової промисловості: напівфабрикатів, газованих напоїв, соків, кондитерських виробів, майонезів, кетчупів і маргаринів. Піддавати ретельному вивченню складу молокопродуктів, консервів і солінь. Їжте 4-5 разів на день, розділяйте солодке й несолодке, наприклад, солодкий ланч і обід (печиво – в полудень, суп – в обід). З них 2-3 прийоми їжі повинні бути солодкими і поживними.

Яке відношення розпорядок дня має до зайвої ваги? Всі ці щоденні звички впливають на розподіл енергії і витрата калорій протягом дня, на швидкість метаболізму в організмі. Змінивши звички, можна прискорити метаболізм і поміняти своє тіло. Це кращий спосіб самого швидкого схуднення в домашніх умовах.

Здоровий вага і індекс маси тіла

Існує думка лікарів-дієтологів на тему того, яку вагу вважати нормою. Так ідеальний індекс маси тіла (ІМТ) розраховується за формулою:

ІМТ = вага (кг) / зріст (м)2

Крім того, є деякі поправки на статуру і кістку, але вони несуттєві.

Також не зайвим буде сходити на консультацію у фітнес-центр і дізнатися свій відсоток жирової тканини в організмі, від цього теж залежатиме основна спрямованість робіт по схудненню. Шкода від накопичення жирової тканини у різних частинах організму буде різний: самий несприятливий жир в області живота. Якщо на животі ослабли внутрішні м’язи преса, то вони перестають виконувати своє призначення – підтримувати внутрішні органи на своїх місцях. Це загрожує хворобами шлунково-кишкового тракту. Жир на стегнах і талії у жінок – гормональна схильність і він відкладається в якості «запасів на зиму», навесні його зазвичай менше. Ця область не так критична для здоров’я.

Таблиця ІМТ в залежності від віку (А: 18-25 років і Б: більше 25 років).

ИМТlt;18 (А, Б). Виснаження або анорексія. Лікувати у фахівця ліками та спец. дієтою.

ІМТ 18-18,5(А, Б). Недостатня маса тіла, посилене харчування.

ІМТ 19,5-22,9(А), ІМТ 20,0-25,9(Б). Нормальна вага.

ІМТ 23,0-27,4(А), ІМТ 26,0-27,9(Б). Надлишок маси, можливо уповільнений метаболізм. Рекомендується схуднення.

ІМТ 27,5-29,9(А), ІМТ 28,0-30,9(Б). Ожиріння I ступеня.

ІМТ 30,0-34,9(А), ІМТ 31,0-35,9(Б). Ожиріння II ступеня. Рекомендується консультація ендокринолога. Застосовується медикаментозна терапія (призначається лікарем).

ІМТ 35,0-39,9 (А), ИМТ36,0-40,9(Б). Ожиріння III ступеня.

ІМТ 40,0 і вище (А), ІМТ 41,0 і вище (Б). Ожиріння IV ступеня. Необхідно зниження маси тіла за участю ендокринолога. В деяких випадках – хірургічне втручання.

Теги: