Як скласти програму бігу для схуднення?
Щоб скласти успішну програму пробіжок, необхідно обов’язково враховувати наступні принципи:
- Починайте з ходьби або коротких пробіжок (не більше десяти хвилин). Це правило потрібно дотримуватися всім, хто до бігу не займався спортом регулярно, так як від різкого перенапруги загальний стан організму може різко погіршитися. Нехай організм поступово звикає до навантаження.
- Не забувайте про розминку і про розтяжках – при правильному бігу для схуднення треба обов’язково зігрівати м’язи перед тренуванням, а також робити розтяжку після – так ви уникнете розтягнень і травм.
- Починайте з десяти хвилин, поступово довівши час пробіжки до години. Це дуже важливо тим, хто хоче отримати результати від бігу для схуднення – безпосереднє спалювання жирових відкладень починається через півгодини безперервної роботи м’язів.
- Правильний біг для схуднення – це щоденні тренування, так що намагайтеся бігати якомога частіше. Нехай тренування увійдуть у вас в звичку, адже кожна пропущена пробіжка – це крок назад;
- Бігайте без зайвої напруги, в комфортному для себе ритмі. Не варто використовувати для пробіжки складні професійні техніки, а краще бігайте так, як підкаже ваш організм;
- Для успішного результату від бігу для схуднення дуже важливо дихати ротом, адже пробіжки – це, насамперед, аеробне навантаження;
- Контролюйте частоту серцевих скорочень.
Для того щоб програма бігу для схуднення давала видимі результати, подбайте про правильне харчування:
- виключіть з раціону смажене, солодке і борошняне;
- вечеряйте не пізніше, ніж за три години до сну;
- пийте багато рідини, відмовтеся від магазинних соків і газованих напоїв;
- не їсте після пробіжки як мінімум дві години.
Треба ретельно вибирати місце тренувань. Найкращий варіант – стадіон, де є спеціальне покриття або грунтові доріжки в парковій зоні. Взимку краще тренуватися на біговій доріжці в тренажерному залі, коли ожеледиця і погодні умови завадять провести повноцінні тренування на повітрі.
У яких випадках біг для схуднення шкідливий?
Пробіжки для схуднення можуть нашкодити здоров’ю, якщо ви недавно перенесли інфаркт або інсульт або у вас підвищений артеріальний тиск. Не можна бігати при вроджених вадах серця, при аритмії, при поганому зорі або захворюваннях, пов’язаних з порушенням структури сітківки очей. Якщо у вас є які-небудь хронічні захворювання, то треба обов’язково проконсультуватися з лікарем. Він порекомендує оптимальний час і відповідний темп тренувань.
Біг – найпростіший і результативний спосіб зниження ваги і зміцнення організму. Майже у всіх відгуках про біг для схуднення фахівці стверджують, що регулярні тренування знижують ризик розвитку багатьох серцевих хвороб. При цьому немає особливої різниці, де саме ви бігаєте – в найближчому парку або на біговій доріжці – будь-який з цих варіантів сприяє схудненню.
Особливо корисні пробіжки при хронічної втоми. Заняття на стадіоні збадьорять краще, ніж чашка чаю або кави. Сьогодні ми поговоримо про користь бігу, підкажемо, як скласти програму пробіжок для зниження ваги, обговоримо, в яких випадках такі тренування шкідливі.
Користь бігу
Судячи з відгуків, пробіжки – вельми корисне заняття. Перерахуємо, яку користь приносить біг організму:
- тренуються і зміцнюються всі м’язи, покращується робота серця;
- поліпшується кровопостачання, клітини насичуються киснем;
- підвищується витривалість організму, опірність до вірусів, зміцнюється імунітет;
- поліпшується метаболізм і координація рухів, знижується концентрація шкідливого холестерину;
- організм очищається від накопичених токсинів і шлаків, що сприяє схудненню;
- знижується ризик розвитку атеросклерозу
Судячи з відгуків про біг для схуднення, ранкова пробіжка підвищує м’язовий тонус, готує наш організм до денних навантажень. Як вважають фахівці, вечірню пробіжку можна назвати справжнім бігом для стрункої фігури, так як вона більш інтенсивно спалює калорії, які накопичилися за день.