8 Квітня, 2015

Починаємо харчуватися по-новому або правильна їжа для схуднення!

Роль білкової їжі для схуднення

Білкова їжа для схудненняБілкова їжа для схуднення – це відмінний спосіб привести своє тіло в порядок. Адже вона становить основну частину харчування людини і сприяє правильному засвоєнню амінокислот. Також білок бере участь у будівництві м’язової маси тіла. А дієтологи стверджують, що для здорового функціонування внутрішніх систем людини необхідно, щоб щоденне меню включало не менше 40% білкової їжі. До білкової їжі можна віднести такі продукти, як м’ясо, птицю, рибу та кисломолочні вироби. Також можна виділити протеїни і рослинного походження. Найбільша їх кількість налічується у бобових культурах і горіхах.

На таких продуктах засновані багато популярні дієти, які крім своєї ефективності, ще й смачні. Дієвими вони стали тому, що білок збільшує час на засвоєння вуглеводів, а це допомагає стабілізувати рівень глюкози в крові і справлятися з почуттям голоду. Основною їх принцип – це перенасичення організму протеїнами (або білками), в результаті чого формується дефіцит вуглеводів і як наслідок – стрімке зниження ваги.

Подібні прийоми їжі для схуднення створюють особливий ритм травлення. При цьому відбувається різка зміна метаболізму в організмі і, відчуваючи брак вуглеводів і жирів, він починає витрачати власні запаси і худнути. Також втрачається і рідина, а це призводить до підтягування всіх м’язів тіла. І вже після того, як організм людини витратить всі запаси вуглеводів, настане черга і запасів білка, які синтезують в м’язовій тканині. Тільки після закінчення переробки всіх білків, почнеться процес розщеплення жирів. Ось тому білкова їжа дуже важлива для схуднення. Вона смачна і корисна.

Їжа для схудненняНі для кого не секрет, що їжу для схуднення потрібно правильно готувати і вживати. Адже це допоможе вам відмовитися від дотримання різних дієт і катування свого організму в боротьбі за ідеальні форми тіла. До того ж правильний процес приготування такої їжі впливає і на головні якості страви на виході, а саме – на енергетичну цінність, склад збережених вітамінів, мікроелементів та інших корисних для організму речовин. У сьогоднішньому матеріалі ми постараємося ознайомити вас з основними правилами для схуднення без дієт, а також з поняттям здорової їжі.

Основні правила харчування для схуднення без дієт

Якщо ви поставили собі мету знизити вагу без дієти, то для початку необхідно навчитися правильно харчуватися. А щоб це зробити, потрібно перейти на здорову їжу для схуднення. В першу чергу, у своєму повсякденному раціоні постарайтеся скоротити обсяги смаженої їжі. Найкраще віддавати перевагу відварною або тушкованим стравам. Адже така технологія дає можливість використовувати мінімальну кількість кулінарних жирів, що, безумовно, зробить вашу їжу легшою і низькокалорійної. Незамінним помічником на кухні стане пароварка. Ця техніка дозволить вам зберегти максимум корисних елементів в приготованих продуктах, а відварювання в каструлі – трохи менше, коли при смаженні на сковороді знищаться практично всі їх вміст.

По-друге, відмовтеся від напівфабрикатів, тим більше з тіста, наприклад, пельменів, вареників і млинців. У такій продукції, якою б смачною і якісною вона не була, як правило, використовується яєчний порошок. Він набагато калорийнее звичайних курячих яєць. Не бійтеся витратити трохи часу на приготування вареників або пельменів в домашніх умовах, так ви збережете своє здоров’я. До того ж, якщо залучити до даного процесу своїх домочадців, ви зможете об’єднати родину за колективної ліпленням смачної страви.

По-третє, прийоми їжі для схуднення повинні ґрунтуватися на щойно приготованих стравах. Як кажуть індійські мудреці, остившая і знову розігріта їжа втрачає свої корисні властивості. Тому намагайтеся страви готувати в маленьких каструлях і бажано тільки на один раз. А в разі браку часу, хоча б обмежте кількість розігрівання їжі.

По-четверте, складайте свій щоденний раціон з урахуванням середнього числа вживаних калорій. І зовсім не обов’язково вести строгий підрахунок енергетичної цінності страв, адже ви напевно розумієте, що тарілка овочевого супу містить набагато менше калорій, ніж шматочок смачного бісквітного торта. До того ж вашому організму буде набагато легше засвоювати і переробляти приблизно рівні за обсягом порції їжі, ніж сьогодні отримати 1500 ккал, а завтра – 3000 ккал.

По-п’яте, щоб їжа для схуднення воістину приносила користь вашому організму, привчіть себе щодня вживати достатню кількість води, а саме – 1,5-2 літри на добу. Віддавайте перевагу звичайній відфільтрованої рідини або негазованої мінералки. Також постарайтеся повністю виключити всі напої, що містять барвники, такі як пепсі, кола та інші подібні види. Таке правило дозволить вам зберегти гарну фігуру і привабливу зовнішність.

Ну і завершує перелік правил здорової їжі для схуднення – щоденне вживання рідких страв. Досить буде одного разу на добу, але при бажанні це кількість можна збільшувати. Справа в тому, що рідка їжа набагато простіше засвоюється нашим організмом, тому частіше готуйте супи або напіврідкі страви.

Теги: