12 Квітня, 2015

Основи харчування по Аюрведе

Аюрведа – загальні принципи харчування

Всі рецепти харчування по Аюрведе гранично прості, а приготовані страви збалансовані, поживні і дуже смачні.

Якщо ви вирішили харчуватися по Аюрведе, то не забувайте дотримуватися таких правил:

  • їсти тільки сидячи;
  • основний прийом їжі повинен бути опівдні;
  • не можна вживати їжу в підвищеному емоційному стані;
  • їсти треба в спокійній і тихій атмосфері – не за комп’ютером, не за читанням книги;
  • їжу треба дуже ретельно пережовувати, а перерва між їжею повинен бути не менше трьох годин;
  • необхідно з’їдати третю частину від бажань свого організму;
  • треба їсти свіжу їжу, не надто гарячу і не надто холодну;
  • під час прийому їжі бажано не пити;
  • не можна їсти морозиво і пити холодне молоко.

Сумісність продуктів харчування по Аюрведе

Аюрведа продукти харчуванняАюрведа радить дотримуватися певних правил сумісності продуктів харчування. Так, молоко небажано змішувати з іншою їжею, а мед не можна нагрівати. Мед перетравлюється досить повільно, і якщо його нагріти, то молекули склеять тонкі канали клітин організму.

Говорячи про сумісність продуктів харчування по Аюрведе треба відзначити, що кожній їжі для перетравлення потрібне свій набір ферментів. Приміром, крохмаль продуктів добре перетравлюється в лужному середовищі, а білки краще перетравлюються в кислому середовищі.

Жири можна комбінувати з білками, проте таке поєднання продуктів може трохи сповільнити травлення. Щоб поліпшити травлення, овочі і м’ясо бажано комбінувати з зеленню.

Зупинимося на вживанні овочів і фруктів. Фрукти треба їсти окремо, оскільки солодкі сорти перетравлюються швидше, ніж кислі.

Фрукти можна їсти зі сметаною, зеленню, вершками і кисломолочними продуктами. Свіжу капусту, солодкий перець, квасоля, редис, буряк, гарбуз і кабачки бажано можна комбінувати з будь-якою їжею, при цьому засвоюваність овочів підвищується. Овочі не можна поєднувати з молоком.

Отже, ми перерахували вам основні рекомендації харчування по Аюрведе. Харчуйтеся смачно і будьте здорові.

Аюрведа харчуванняВ основі харчування Аюрведи лежить класифікація людей по дошам (конституційним типами). Кожному типу конституції відповідає свій раціон. Доша – дуже важливий відділ людської фізіології, який відповідає за координацію різний субстанцій та структур тіла.

Якщо ви знаєте особливості фізіології свого тіла, то легко визначите дошу. Треба враховувати, що у світі дуже мало чистих типів – в одній людині найчастіше поєднується кілька типів, з переважанням одного над іншими. Зупинимося докладніше на харчуванні Аюрведи по дошам. Всі рецепти харчування по Аюрведе створені для поліпшення процесу травлення, щоб забезпечити нашому організму духовне і тілесне оздоровлення.

Харчування аюрведи по дошам

За Аюрведе всі люди діляться на три основних типи – вата, пітта і капха. Люди з типом вата мають тонкокостного худорляву статуру. Вони швидко думають, говорять і рухаються. Зовні їх можна визначити за сухим в’юнким волоссям, сухий тонкій шкірі, тонким нігтям і віям.

У людей з типом вата швидкий обмін речовин, при якому жирові клітини швидко спалюються і не встигають накопичуватися. Якщо враховувати принципи харчування Аюрведи по дошам, то людям такого типу треба їсти гречку, молочні продукти, м’ясо, рис. При цьому краще виключити кислі яблука, соєві продукти, чорний перець і сирі овочі.

У людей з типом питта нормостеническое статура. У них імпульсивний характер, таких людей легко роздратувати.

Пітта погано переносить спрагу і голод, їм корисно їсти бобові, овочі та фрукти, молочні продукти. У страви можна додавати коріандр, корицю, м’яту, кріп. З раціону варто виключити імбир, шафран, червоне м’ясо і горіхи.

Капха схильні до повноти та ожиріння через уповільненої обміну речовин і неправильного харчування. Люди з цим типом фізіології швидко набирають зайві кілограми, а позбавитися від зайвої ваги їм досить важко. Таким людям треба харчуватися соєвим сиром, овочами, бобовими, коричневим рисом. З харчування Аюрведи по дошам треба виключити курку, білий рис, яловичину та солодощі.

Теги: