Макарони калорійність, скільки калорій в макаронах

Макарони калорійність, скільки калорій в макаронах

Калорійність макаронів – 337 ккал
Білки: 10, 44 г
Жири: 1,12 г
Вуглеводи: 74,89 г

Пройшли ті часи, коли макарони вважалися примітивним виробом з борошна і води. Сьогодні макарони – головний інгредієнт національних кухонь декількох держав, а також одне з найпоширеніших страв на землі. Переглянуте ставлення до ці виробам і у дієтологів: «правильні» макарони, калорійність яких нехай і становить вище 300 ккал за 100 г, так само необхідні організму, як і багато інших продуктів харчування.

Історикам відомо, що макарони з’явилися тоді ж, коли людство почало обробляти пшеницю. Сьогодні кількість сортів виробів з борошна і води дуже велике: макарони відрізняються за способом виготовлення, розміром, формою, смаком і так далі. Це макарони сухі і сирі, довгі, короткі, дрібні, макарони з начинкою і без, макарони з різного виду борошна – і так далі.

Користь макаронів

Макарони, виготовлені з твердих сортів пшениці, – це їжа, насичена вуглеводами. Причому не простими, а складними – тими, які надовго дають відчуття ситості і повільно засвоюються. У складі таких макаронів тільки борошно і вода.

Макарони з м’яких сортів пшениці – продукт дешевший і менш корисний. Складаються вони з борошна, води, яєць. У процесі приготування сильно розварюються і мають високий глікемічний індекс.

Макарони з твердих сортів пшениці – джерело більшості вітамінів групи В, вітаміну Е, РР, Н, а також мінеральних речовин: молібдену, цинку, хлору, фосфору, сірки, заліза, калію, кальцію, натрію. Так що секрет здоров’я італійців, які охоче вживають макарони в їжу, розкритий: у поєднанні з овочами макарони стають корисним стравою.

Дуже корисні макарони з гречаної, рисової і ячмінного борошна. У таких виробах ще більше клітковини, а також підвищена антиокислительная активність. Вживання різних видів макаронів покращує роботу травної системи, перебіг обмінних процесів, надовго насичує.

Такі макарони корисно їсти всім і навіть тим, хто страждає від цукрового діабету.

А ще макарони допомагають від депресії! У їх складі міститься триптофан – це амінокислота, що перетворюється в організмі в серотонін, гормон радості. Регулярне вживання порції смачних макаронів позбавить вас від поганого настрою.

Макарони і дієта

Прийнято вважати, що макарони – це продукт висококалорійний. Однак якщо мова йде про вироби з твердих сортів пшениці, це не так. Сухі макарони містять 337 ккал в 100 г, проте відварні макарони калорійність мають зовсім іншу: в два рази менше.

Саме тому макарони вважаються блюдом дієтичним (якщо не сдабривать його великих кількостей масла, а також жирними соусами, кетчупами і майонезами), здатним стати хорошим варіантом для дієтичного меню.

Якщо знати, скільки калорій в макаронах, можна готувати низькокалорійні смачні страви: пасти з натуральними овочами і грибами, додавати в салати, їсти макарони як самостійну страву.

Крім того, макарони з твердих сортів пшениці є обов’язковим інгредієнтом страв для лікувальних дієт, призначуваних при захворюваннях серця, а також в дієті Орніша.

Щоб макарони варені калорійність не збільшили, їх потрібно правильно варити. Скористайтеся порадами італійців і варіть 100 г макаронів у літрі води. На самому початку додавайте сіль, а коли макарони вже майже зваряться, додайте в них трохи оливкової олії.

Щоб макарони залишалися дієтичними, не додавайте в них вершкове масло, інакше всі зусилля зійдуть нанівець.

Якщо ви сумніваєтеся в тому, що макарони допоможуть вам скинути вагу, зверніть увагу на наступну інформацію: професійним спортсменам вживати вуглеводи практично не дозволяється, однак ця заборона не поширюється на макарони. Зрозуміло, що кількість уживаних макаронів звичайною людиною має бути нижче, ніж у спортсмена, однак зовсім виключати з раціону їх не можна.

Тепер ви знаєте, скільки калорій в макаронах варених і як їх правильно вживати. Можливо, наступна інформація також виявиться для вас корисною.

Як вибирати макарони

Вирішивши включити в свій раціон правильні макарони, потрібно знати, як їх вибирати. Існує ряд правил для вибору якісних макаронних виробів.

  • По-перше, не купуйте макарони яскравого кольору – в їх складі швидше за все використовуються барвники. Винятком є ​​каротин, який натуральний і не несе шкоди.
  • По-друге, якщо на макаронах ви помітите білі крапки, в процесі приготування були скоєні помилки, і тісто нерівномірно розмішати. У кожному разі, білі крапки – ознака неякісного продукту. А от якщо ви помітите чорні вкраплення (у невеликій кількості), це означає, що макарони виготовлені з твердих сортів злаку.
  • По-третє, не купуйте ламаються макарони жовтого або брудно-сірого кольору. Ламаються вони тому, що їх неправильно висушили, а при варінні вони перетворяться на місиво. Якісні макарони мають бути золотистого кольору, ламатися і розсипатися вони не повинні.