1 Березня, 2015

Лиепайская дієта: що ж прописав лікар Хазан?

Недоліки та обмеження лієпайської дієти доктора Хазана

Меню хоч і прораховано з наукової точки зору, але досить одноманітно, що гнітюче діє на нервову систему. Особливо складно переносити відсутність фруктів в меню протягом всіх трьох місяців курсу.

Крім цих загальних для всіх мінусів, є, як свідчать медичні відгуки про лієпайської дієті, і обмеження для людей з проблемами здоров’я. Протипоказання поширюються на гіпертоніків, діабетиків, людей, що мають захворювання серцево-судинної системи. Також не варто застосовувати дану методику тим, у кого рівень холестерину в крові вище норми, оскільки раціон містить багато тваринних жирів, що може спровокувати подальше зростання холестеринових відкладень. А спортсмени і люди, які займаються фізичною працею, просто не потягнуть такі жорсткі обмеження.

Таблиця лієпайської дієти на перший місяць

Понеділок, четвер Вівторок, п’ятниця, неділя Середа Субота
Сніданок Несолодкий чай або каву з бутербродом (сир, масло) Бутерброд з м’ясом (ковбасою) і маслом; кава (чай) 100 г знежиреного сиру, горіхи волоські (3-4 шт.), 1 яблуко несолодке 2 яйця круто, кава або чай
Обід Відварне м’ясо (150 г), асорті з овочів (5-6 ст. л.), сік Риба (135-150 р), овочі (5-6 ст. л. асорті), сік Сир, горіхи, яблуко – повтор сніданку Асорті овочеве (5-6 ст. л.), м’ясо будь-яке (135-150 г), сік
Вечеря Рибні консерви (3-4 шматочка), вінегрет на рослинній олії, молоко або кефір, хліб Салат м’ясний (5-6 ст. ложок) зі сметаною (майонезом), хліб (1 скибочка), молоко або кефір Кефір з медом або молоко (2 склянки) 5-6 ст. л. вінегрету з рослинним маслом, шпроти або інші консерви рибні, хліб, кефір (молоко)

Другий і третій місяць: особливості продовження дієти

Лиепайская дієта доктора ХазанаЯк видно з таблиці лієпайської дієти, особливими різносолами раціон першого місяця не блищить. Але далі, в наступні 30 днів, меню трохи урізноманітнюється. В першу чергу, пом’якшується анти-цукровий пресинг: у п’ятницю на вечерю замість звичного набору продуктів дозволяється поласувати вівсяним або сухим печивом (5 штук) і шоколадним сирком.

А ось третій місяць принесе нові обмеження. Там запрацює так званий ефект плато: темп схуднення значно знизиться, і щоб його хоч якось активізувати, доктор Хазан рекомендує понеділок робити розвантажувальним днем кожного тижня: 7 склянок кефіру і 1 кг фруктів (тільки несолодких!) будуть складати раціон цих днів.

Ефективна, але складна у виконанні лиепайская дієта вимагає від учасників проекту чималих зусиль і незвичайного здоров’я. Перш ніж вирішуватися на настільки тривалу і досить екстремальну програму, обов’язково проконсультуйтеся з лікарем.

Лиепайская дієтаСистема доктора Хазана передбачає тривале дотримання певного раціону: це кілька курсів тримісячної тривалості. Та ще й з обмеженим набором продуктів, які передбачають значне зменшення денної калорійності страв. Тим, хто наважується на дану програму, доведеться постійно вести підрахунок енергетичної цінності продуктів і дотримуватися режиму харчування. Зате і результат значний: фігура формується швидко і зберігається надовго.

Як працює? У чому переваги?

Доктор Хазан, розглянувши приблизний рівень навантажень сучасних офісних службовців, переконався: харчуватися три рази в день цілком достатньо. Та й багато калорій людям, які не займаються фізичною працею і не відвідують спортзали, зовсім не потрібно. Відгуки про лієпайської дієті найчастіше з лікарем солідарні: ми їмо, скоріше, за звичкою, «для настрою», а то і взагалі перетворюємо їжу в якийсь культ.

При триразовому харчуванні за системою доктора Хазана інтервали між прийомами їжі складають 5 годин. Так краще функціонує підшлункова залоза, так і в шлунку їжа перетравлюється повністю, а коли ми постійно додаємо чергові порції нескінченними перекусами, ШКТ дезорієнтується, процес травлення ускладнюється.

Заглянувши в таблицю лієпайської дієти, ми не побачимо там солодощів і навіть солодких фруктів: ця система передбачає строгий відмова від вуглеводів. Перекушування під час слідування цій системі неприпустимі, денний ліміт калорійності – 1100-1200 одиниць. Алкоголь під забороною протягом всього тримісячного курсу.

Потім робиться перерва з деякими послабленнями в раціоні, після чого дієтичний період слід повторити, поки запланований результат по зниженню ваги не буде досягнутий. Масаж, легкі фізичні навантаження, теплі хвойні ванни для підтяжки шкіри в лієпайської дієті доктора Хазана вітаються. Орієнтовно за один цикл йде близько п’яти кілограмів.

Крім практично гарантованою втрати ваги, перевагами цієї методики є збалансованість раціону і те, що дієта виробляє суворий режим прийомів їжі, що, в свою чергу, сприятливо позначається на обмінних процесах.

Теги: