Зразкове меню пелюсткової дієти на кожен день
Щоб досягти бажаних результатів на пелюсткової дієті слід повністю виключити зі свого раціону цукор, шоколад, всі види борошняних та кондитерських виробів, консерви і напівфабрикати. В якості кулінарної обробки можна варити, тушкувати, готувати на грилі або запікати продукти. У зразковому меню пелюсткової дієти припустима наступну кількість їжі:
- риба – 500 грамів,
- овочі – 1,5 кілограма,
- куряче філе – 500 грамів,
- крупи – 200 грамів,
- фрукти – 1,5 кілограма,
- сир – 500 грамів.
Дієта по днях – пелюсткам
Перший пелюстка – їмо тільки рибу
Завжди дієтологи хвалили морепродукти за їх неповторний склад і приголомшливий позитивний ефект на травну систему. У жирних сортах риби містяться полінасичені кислоти, а вони видаляють холестерин із стінок судин. Присутність йоду не дає розвиватися патологій щитовидної залози. А калорійність дарів моря так мала, що не йде ні в яке порівняння з м’ясом. У багатьох сортах морської риби міститься магній володіє здатністю заспокоювати нервову систему і знімати тривогу і дратівливість. У поєднанні з вітамінами групи В магній виробляє серотонін відомий як гормон радості. Так що, коли їмо рибу, ми не просто худнемо, але і починаємо радіти життю. А з позитивним настроєм і результати пелюсткової дієти не змусять себе чекати.
Другий пелюстка – харчуємося тільки овочами
Можливо, здасться, що важко цілий день протримаються на одних тільки овочах, але це помилка. Тим більше що це тільки зразкове меню пелюсткової дієти, і їсти можна не тільки сирі овочі, а й овочі, приготовані на пару, тушковані і варені. Дозволено їсти все, крім картоплі. Найбільш ситними є такі овочі, в яких міститься груба клітковина (капуста білокачанна, буряк, брокколі, селера, топінамбур, солодкий перець).
Третій пелюстка – білковий день на курятині
Протягом дня слід їсти куряче філе, але невеликими порціями. Курку можна запекти в духовці або на вугіллі, але пам’ятайте, що вона краще засвоюється у вареному вигляді. Куряче м’ясо містить в собі: вітаміни групи В, РР, А, Е, глютамінову кислоту, залізо, калій, фосфор, цинк, поліненасичені жирні кислоти і білки.
Четвертий пелюстка – улюблені каші в нашому меню
Гречка, рис, пшоно, ячмінь, овес і пшениця – це ті злаки, в яких міститься велика кількості клітковини і вуглеводів. Після білкового дня, слід перейти на ситні вуглеводи. Головне не дуже старатися і не з’їсти занадто багато. Звичайно, каша з маслом і цукром дуже смачна, але розслабившись можна звести нанівець досягнуті результати.
П’ятий пелюстка – знайоме з дитинства молоко
Закінчення пелюсткової дієти вже не за горами і ми можемо побалувати себе улюбленими молочними продуктами – йогуртом, кефіром, сиром, ряжанкою, бринзою. Ідеальним варіантом стане вживання кисломолочних продуктів, які містять в собі біфідобактерії.
Шостий день – насолоджуємося фруктами
І ось останній день дієти – завершимо його красиво і смачно. У цей день можна їсти будь-які ягоди і фрукти, з одним винятком – бананами. Перевагу краще всього віддати кавунів, яблук, полуниці і цитрусовим, так як вони сечогінні. А ввечері краще не вживати фрукти з високим глікемічним індексом – черешня, абрикоси та інші сильно солодкі фрукти.
Корисні поради
Відгуки про пелюсткової дієті кажуть, що помірні фізичні навантаження допоможуть домогтися кращих результатів. Створіть собі комфортну психологічну обстановку, візуалізують дієти – з паперу зробіть красиву квітку і кожен день знімайте по одному пелюстці в знак ще одного кроку до досягнення мети.
Невеликі правила для досягнення кращого результату від пелюсткової дієти:
- Намагайтеся ретельно прожовувати їжу;
- Пийте більше води між прийомами їжі;
- Розділіть прийоми їжі на 5-6 разів;
- Сервірують стіл і робіть з щоденної трапези маленьке свято.
Але пам’ятайте, не можна вдаватися до пелюсткової дієті людям з нирковою недостатністю, з хворобами органів травлення, серцево-судинними захворюваннями, депресіями і нервовими розладами. Мало того, спираючись на відгуки про пелюсткової дієті можна зробити висновок, що нестача вуглеводів викликає млявість і сонливість. Але це досить часте явище під час будь-яких дієт.
Пелюсткова дієта – це цілий комплекс особливо підібраних монодієт, які допомагають за шість днів скинути до чотирьох кілограмів зайвої ваги. Творцем пелюсткової дієти є лікар-дієтолог і тому при складанні щоденного раціону враховувалися специфічні особливості людського організму, його обмінні процеси, а також застосовані різні прийоми для прискорення метаболізму.
За результатами пелюсткової дієти (якщо вага пішов недостатньо), є можливість проводити її наскільки раз поспіль, завдяки збалансованій системі живлення і завдяки забезпеченню організму всім необхідним. Перед початком нового циклу дієти слід провести один розвантажувальний день і пити тільки знежирений кефір.
Плюси і мінуси пелюсткової дієти
Багато відгуки про пелюсткової дієті кажуть, що на ній майже ніколи не відчуваєш голод. А завдяки щоденній зміні монодієт не з’явиться відрази до приїлася їжі.
До плюсів дієти можна віднести:
- Яскраво виражений ефект схуднення;
- Нормалізація обмінних процесів;
- Збалансованість по харчових продуктах;
- Надходження в організм усіх необхідних речовин і енергії в достатній кількості;
- Стимуляція клітин організму для омолодження;
- Невимогливість до продуктів харчування;
- Можливість використовувати дієти в якості підготовки до способу життя на роздільному харчуванні.
Мінуси пелюсткової дієти:
- Ретельне дотримання послідовності днів;
- Необхідність уникати застіль і свят;