30 Березня, 2015

Користь і шкода харчування

Роздільне харчування: небезпека та гідності

Роздільне харчування – це модна дієтична філософія, розроблена майже сто років тому. Основна її ідея в тому, що різні типи продуктів можна їсти разом, так як це призводить до поганого засвоєння їжі, і, як наслідок, до набору ваги. Категорично забороняється їсти білкову їжу одночасно з вуглеводної. А ось жири з вуглеводами білками поєднуються добре, але, звичайно, не варто ними зловживати. Природно, у цього незвичайного режиму є свої шанувальники, які пропагують його, і противники, всім розповідають про шкоду роздільного харчування, їх аргументи ми зараз і наведемо.

Переваги роздільного харчування:

  • Якщо є тільки сумісні типи продуктів, то їжа буде швидше перетравлюватися в шлунково-кишковому тракті, і процеси гниття і бродіння, що приводять до дискомфорту у животі, виключаться самі собою.
  • При тривалому дотриманні принципів роздільного харчування людина починає худнути, причому результат після такої дієти зберігається надовго.
  • Роздільне харчування зменшує навантаження на шлунково-кишковий тракт, покращує загальне самопочуття людини, благотворно позначається на роботі серцево-судинної системи.

Шкода роздільного харчування:

  • Дієтологи, які не схвалюють цю систему, стверджують, що вона порушує природний процес травлення, вироблений протягом століть існування людини.
  • Не існує продуктів, які складаються лише з вуглеводів, жирів або білків. У будь-яких овочах, крупах або м’ясі хоч у невеликих кількостях присутні всі види речовин.
  • Основної шкоди роздільного харчування в тому, що при тривалому проходженні його принципам шлунок і кишечник «розучаться» перетравлювати звичайні страви, і зможуть тільки переробляти окремі види продуктів.

Дитяче харчування: шкоди і переваги

Шкода дитячого харчуванняПостійно ведуться нескінченні суперечки про користь і шкоду дитячого пюре, виробленого промисловим способом. Представники старшого покоління однозначно проти консервованої їжі з баночки для малюка, аргументуючи тим, що свіже і тільки приготоване набагато корисніше. Чи це Так? Давайте дізнаємося, які існують міфи про шкоду дитячого харчування:

  • Соки і пюре, приготовані вдома зі свіжих продуктів, містять більше вітамінів, ніж пройшла термічну обробку їжа. Насправді найбільше вітамінів містять тільки ті овочі і фрукти, які зібрані і з’їдені в сезон. А при зберіганні в домашніх умовах вже через кілька місяців в продуктах залишається тільки крохмаль та клітковина.
  • Шкода харчування в баночках в тому, що в пюре знаходяться консерванти. Насправді довготривалість зберігання харчування забезпечується його тепловою обробкою, вакуумною упаковкою та аскорбіновою кислотою, яка абсолютно нешкідлива для дитячого здоров’я.
  • У дитячих консервах знаходяться добавки. Дійсно в пюре може бути рисове борошно, пшеничний або кукурудзяний крохмаль, але вони необхідні для підвищення енергетичній цінності і засвоюваності їжі. А ось шкідливих в дитячому харчуванні барвників, ароматизаторів, спецій і смакових добавок зовсім немає.
  • Консервована їжа є причиною алергії у малюків. У більшості випадків алергічна реакція на пюре з баночки викликана тим, що порушуються правила введення прикорму. Часто матусі в прагненні побалувати свого малюка дають йому їжу не за віком і відразу у великій кількості, що і призводить до алергічних висипань.

Як ми бачимо, шкоду від харчування з баночки скоріше умовний, ніж реальний. При дотриманні мамою елементарних правил, ця їжа принесе малюкові тільки користь і задоволення.

Шкода харчуванняУ наш час багато людей занадто захоплені різноманітними системами корисного для здоров’я раціону. Але далеко не всі замислюються про те, що будь-яка дієта, спрямована на зменшення ваги або навпаки набір м’язової маси, може принести як користь, так і шкоду. Від харчування залежить те, як людина себе відчуває, як функціонує її організм, і як довго він проживе. Тому в цій статті ми розглянемо, у чому небезпека і перевага дотримання деяких популярних дієтичних режимів, та заодно дізнаємося про користь та потенційний шкоду дитячого харчування, купленого в магазині, так як наше здоров’я у дорослому віці безпосередньо залежить від того, що ми їли на самому ранньому етапі нашого життя.

Спортивне харчування: шкода і користь

Кожен чоловік хоче виглядати атлетично, з накачаними, рельєфними м’язами. Для цього представники сильної статі ходять в тренажерні зали і посилено тренуються. Щоб м’язова маса швидше «росла», пропонується до вживання спеціалізована їжа, яка являє собою біологічно активні добавки. Досить багато суперечок виникає з приводу користі і шкоди спортивного харчування. Тому давайте розглянемо всі за і проти.

Користь від спортивного харчування:

  • Сприяє більш швидкому набору м’язової маси.
  • Допомагає організму швидше відновитися після інтенсивної силового тренування.
  • Є незамінним джерелом корисних речовин в період, коли спортсмени дотримуються спеціальну дієту, спрямовану на зменшення кількості підшкірного жиру (так звана «сушка»).
  • Покращує рельєф м’язів.
  • При напруженому способі життя, коли немає часу і можливості правильно і повноцінно харчуватися, ця харчова добавка допоможе відновити нестачу необхідних для розвитку м’язів білків, вітамінів, мікроелементів і інших корисних речовин.

Шкода спортивного харчування:

  • Містить велику кількість прогормонов і стероїдів, які не тільки сприяють зростанню м’язової маси, але і підвищують агресивність, погіршують концентрацію і пам’ять, негативно впливають на нервову систему.
  • Наявність металів, сприяють швидкому спалюванню жиру, і в той же час отруюють організм при перевищенні рекомендованої дози.
  • Включає в себе добавки, запобігання всмоктування кишечником жирів і вуглеводів, що призводить до постійного відчуття голоду і нестачі енергії в організмі.
Теги: