Kалорійность каш

Скільки калорій в каші і як їх розрахувати

Кожен з людей, що стежать за своїм харчуванням, замислювався над питанням: скільки калорій в каші? Щоб правильно відповісти на це питання, важливо знати калорійність окремо взятій крупи. Якщо готувати кашу на воді, то зберігається така калорійність готового блюда, яка вказана на упаковці. При використанні молока до калорійності каші, зазначеної на упаковці, додайте калорійність додається продукту. Також можна збільшити калорійність каш при додаванні солі, цукру, масла, фруктів і сухофруктів, варення і горіхів. Таким чином, можна самостійно підрахувати калорії в каші.

Калорійність рисової каші

Калорійність рисової каші прямо залежить від сорту рису і його обробки. Найкориснішим вважається коричневий, дикий, довгий середньоазіатський рис. Білки цього рису за амінокислотним складом є повноцінними і наближені до білків тваринного походження. Саме тому цю крупу так часто називають «вегетаріанським м’ясом». Варто звернути увагу на рис, попередньо оброблений парою. При обробці парою до 80% вітамінів і мінералів, що містяться в висівковий оболонці, переходять у зерно рису, а самі зерна стають менш ламкими. Калорійність рисової каші становить 78 ккал на 100 г.

Ця страва дуже корисно при захворюваннях органів травлення.

Рисова дієта дуже дієвою і для схуднення. Адже рис – прекрасний абсорбент. Складно назвати якийсь інший продукт, також ефективно очищає організм від шлаків, солей і інших шкідливих речовин. Саме тому рисові дієти досить популярні.

Пшенична каша – склад і калорійність

Пшенична каша, так само як і будь-яка зернова каша (за винятком манної), – дієтичний і порівняно малокалорійний продукт. Калорійність пшеничного каші становить близько 325 ккал на 100 г. Крупа дуже корисна, тому що містить так звані антиканцерогенні речовини. Регулярне вживання пшеничної каші сприяє виведенню антибіотиків з організму. А ще саме в пшеничного крупі багато калію, магнію, каротину, вітаміну В1. Показники вмісту цих мікроелементів в пшеничну кашу значно вище, ніж в гречаній крупі.

Пшенична каша дуже корисна при хворобах серцево-судинної системи. Незважаючи на досить високу калорійність пшеничної каші, вона відноситься до дієтичних продуктів. Високу калорійність каші компенсує її відновлює здатність по відношенню до енергетичного балансу. Вона сприяє зміцненню тканин і наповнює організм людини енергією.

Горохова каша – склад і калорійність

Калорійність горохової кашіА скільки калорій в каші з гороху? Виявляється, саме горохова каша вважається однією з найбільш низькокалорійних. Калорійність горохової каші – 83,4 ккал на 100 г продукту. Залежно від виду зерен і способу приготування, калорійність каші з гороху може змінюватися. У ній є вітаміни і мікроелементи: аскорбінова кислота, цинк, калій, магній, кальцій, залізо, бета-каротин, В-вітаміни і PP.

Крім того, що калорійність горохового каші дуже невисока, вона є також джерелом білка – будівельного матеріалу для кожного живого організму. За харчової цінності з горохової крупою не в змозі зрівнятися жоден з вирощуваних в нашій країні овочів. Горох містить незамінну для організму амінокислоту під назвою лізин. А без цього компонента наш організм не зміг би працювати в потрібному режимі.

продукт калорійність білки жири вуглеводи
рисова каша 78 ккал 1,5 г 0,1 г 17,4 г
пшенична каша 325 ккал 13 г 2 г 62,5 г
горохова каша 83,4 ккал 5,7 г 0,6 г 14,9 г
ячмінна каша 310 ккал 11,5 г 2 г 65,8 г
перлова каша 109 ккал 3,1 г 0,4 г 22,2 г
ячна каша 76 ккал 2,3 г 0,3 г 15,7 г
кукурудзяна каша 111,2 ккал 3 г 1 г 23,1 г

 

Калорійність пшеничного каші

Здавна на Русі люди вирощували такі зернові культури, як овес, жито, пшеницю, ячмінь, гречку, просо. Із зібраного врожаю готували різноманітні каші: гречані, вівсяні, житні. Починаючи з тих часів каша є національним блюдом. «Без хліба да без каші – ні в що і праці наші» – так російські люди прославляли кашу.

Калорійність каш

Існує необґрунтований міф про калорійність каш. Давайте докладніше розглянемо цю тему. З наукової точки зору каша – страва з розварених у воді (або в молоці) зерен. Дієтологи стверджують, що поправитися від каші неможливо, зрозуміло, якщо їсти її в розумних кількостях і в потрібний час. У середньому калорійність каш складає 330 ккал на 100 г. Але калорії в кашах розраховуються на сухий продукт. І навряд чи ви з’їсте 100 г каші за один раз.

Унікальність каш полягає в тому, що вони включають в себе «повільні» вуглеводи, які засвоюються поступово. Тому, з’ївши кашу, ви довго не будете відчувати почуття голоду.